Logo

CIZINKA NA PRIMĚ

15. 3. 2016
cizinka prima
Po kabelové stanici AXN se Cizinka probojovala i do známějších televizních vod. Práva na její vysílání totiž zakoupila stanice FTV Prima a prvního dílu se tak dočkáme už 26. března.
 
V záplavě novinek a marketingových sdělení ohledně začátku druhé řady se přidává jedna nečekaná – náš oblíbený seriál Outlander se bude pod názvem Cizinka vysílat na stanici TV Prima, a to každou sobotu od 26.3. v čase 22:20. Můžeme se tak znovu těšit na Claiřiny první krůčky po skotské Vysočině, opět se zatajeným sledovat její setkání s Jamiem Fraserem a prožívat s ní radosti i strasti 18. století.
 

Tím pádem nás čeká rekapitulace všech 16 epizod z první série, které se budou od dubna nádherně doplňovat s tím, jak se začne vysílat druhá série.

Dabing

Jelikož se vysílá na české televizi, bude seriál samozřejmě dabovaný.Přehled herců a jejich dabérů naleznete níže.

 
Claire Beauchamp Randall (Caitriona Balfe) – Lucie Benešová
Jamie Fraser (Sam Heughan) – Petr Lněnička
Frank Randall (Tobias Menzies) – Jan Čenský
Murtagh Fraser (Duncan Lacroix) – Igor Bareš
Dougal MacKenzie (Graham McTavish) – Jiří Schwarz
Angus Mhor (Stephen Walters) – Tomáš Karger
Glenna FitzGibbons (Annette Badland) – Jitka Smutná
 

Zajímavosti

Připomeňme si pár ne zrovna notoricky známých věcí, které se k seriálu a jeho první sérii vážou. 

 • Producent a scenárista Ronald D. Moore se o Cizince poprvé dozvěděl od své manželky Terry a kolegyně producentky Maril Davis během společné večeře. „Ukázalo se, že Terry a Maril obě zbožňují stejnou sérii knížek, ale nikdy o tom spolu nemluvily.“
 • Terry Dresbach, manželka Ronalda D. Moora, pracuje na Cizince jako kostýmní návrhářka. Seznámili se během natáčení seriálu Carnivale.
 • Autorka knižní předlohy Diana Gabaldon figuruje v produkčním týmu seriálu jako placená konzultantka.
 • Cizinka je srovnávána s podobně úspěšným fantasy seriálem Game of Thrones. Autorka knižní série Diana Gabaldon se ve skutečnosti přátelí se spisovatelem Georgem R. R. Martinem, který píše sérii, podle níž vzniká Hra o trůny.
 • Caitriona Balfe se musela kvůli roli naučit základy ježdění na koni a zorientovat se v bylinkářství. Mezi chvílí, kdy získala roli, a začátkem natáčení, uběhly pouhé tři týdny.
 • Hlavní postava Claire má v knize přirozeně divoce kudrnaté vlasy. Reprezentují její nespoutanost. Herečka Caitriona Balfe má ve skutečnosti vlasy rovné. Protože se během natáčení první série ukázalo, že trvalá úplně nevyhovuje, každé ráno si musí nechat vlasy nakulmovat.
 
6300-outlander-1-serie
 • Cizinka měla původně vzniknout jako film. Ale autorka Diana Gabaldon tvrdí, že až scénář Ronalda D. Moora k prvnímu dílu seriálu byl prvním pokusem, kvůli kterému po přečtení buď nezbledla, nebo nevybuchla rudá vzteky.
 • Hlavní hrdinka nosí zajímavé a elegantní kostýmy, které jsou však pečlivě ušité tak, aby do posledních detailů odpovídaly době. Stejnou péči tvůrci věnovali i ostatním postavám. Jedna věc přesto neodpovídá: v polovině 18. století měli lidé ve skutečnosti jenom velmi málo oblečení. Krejčí cestovali od města k městu se vzorníky látky a lidé si nechávali ušít šaty jednou nebo dvakrát za život.
 • Kvůli potřebám seriálu vzniklo 122 kostýmů během pouhých pěti týdnů.
 • Nově ušité oblečení podstupuje martýrium se struhadlem na sýr, aby získalo obnošený vzhled. Zároveň se ve speciální vytápěné místnosti šaty různě kroutí, svazují a nechávají „péct“, aby vypadaly staře.
 • Během natáčení byl po ruce skutečný doktor, který hlídal, aby všechno, co se týká léčení a medicíny, vypadalo v Cizince autenticky. Caitriona Balfe se zároveň musela naučit, jak se obvazují zranění, přivádí se na svět dítě nebo se správně zaškrcuje tepna.
 • Cizinka má velkou mezinárodní základnu oddaných fanoušků. Po celém světě už koneckonců vyšlo okolo 20 milionů výtisků knižní série. 
 • Knihy se do dnešního dne prodalo přes neuvěřitelných 25 000 000 výtisků
 • Cizinka vyšla už ve 35 zemích
 
Kniha Cizinka udělala z neznámé spisovatelky Diany Gabaldonové knižní celebritu doslova přes noc. Podle osmidílné ságy vznikl jeden z divácky nejúspěšnějších seriálů posledních let. Ten je ve světě i u nás známý pod názvem Outlander. 
 

Diana Gabaldonová a její Cizinka

 
Diana Gabaldon
 
Diana Gabaldonová je současná americká spisovatelka, a jen tak mimochodem uznávaná vědkyně se třema akademickými tituly - ze zoologie, mořské biologie a kvantitativní behaviorální ekologie.
 
Dvanáct let přednášela na univerzitě, pak se rozhodla pro psaní. Jak sama říká - práce, děti i muž jí dělali radost, proto přemýšlela, čemu se věnovat ve volném čase. A tak si řekla, že napíše historický román. Jen tak pro potěšení.
 
A ono se za pár let stane, že někdo vaši knihu označí jako „nejchytřejší historický sci-fi dobrodružný a romantickýpříběh, jaký kdy napsala držitelka titulu Ph.D.“ (magazín Salon)
Cizinka
Příběh začíná roku 1945 ve Skotsku, kde bývalá vojenská sestřička Claire Randall tráví dovolenou nebo spíš druhé líbánky. Náhodou se dotkne zvláštního kamene a to ji přenese do osmnáctého století. Není to ale klidné období, v zemi zuří občanská válka, lidské mysli jsou plné pověr i nenávisti. Jak si v takové situaci poradí žena navyklá na racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska? Román Cizinka je kombinací dobrodružného a romantického příběhu na perfektně vykresleném historickém pozadí.
Kniha hned po vydání získala prestižní cenu RITA a vyšla již ve více než dvaceti zemích.
 
 
cizinka_omalovanky_3D

Krásný dárek nejen pro fanoušky knižní a filmové série Cizinka od autorky Diany Gabaldon.

V těchto úchvatných omalovánkách najdete 45 ilustrací, které Vás provedou životním příběhem Claire Randallové a Jamieho Frasera. Jejich barvami prosycený svět čeká jen na to, až se ho vydáte prozkoumat. Ponořte se do bujných zelených lesů Skotska, potkejte anglické vojsko v rudých uniformách a seznamte se s tradičními skotskými kilty.

Nechte se přenést do barevného světa roku 1743 a popusťte uzdu své fantazii!

Všechny překrásné černobílé obrázky pocházejí od renomovaných ilustrátorů jako je Alarcón, Yvonne Gilbert, Craig Phillips, Jon Proctor, Tomislav Tomić a Rebecca Zomchek.

medailon

Medailon Cizinka

Krásný dárek nejen pro fanoušky knižní a filmové série Cizinka od autorky Diany Gabaldon.
Speciální medailon ,,Cizinka" s erbem rodu hlavního hrdiny Jamie Fraser. Medailon je v hnědé a zelené barvě. Zakoupíte ve vybraných prodejnách Knihy Dobrovský nebo na e-shopu. Autorem grafického návrhu erbu je Jiří Miňovský.
 
Román Cizinka je kombinací dobrodružného a romantického příběhu na perfektně vykresleném historickém pozadí.
Kniha hned po vydání získala prestižní cenu RITA a vyšla již ve více než dvaceti zemích.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide