Logo

Lord John a Bratrstvo čepele

8. 6. 2018
1920x1080px_slide_kino_Lord_John_Bratrstvo_cepele

Příběh Lorda Johna z Cizinky, který si zasloužil vlastní sérii, pokračuje 

Z PERA VYNIKAJÍCÍ VYPRAVĚČKY

Diana Gabaldon proslula mezi čtenáři především svou historickou fantasy sérií Cizinka. Příběh Jamieho Frasera a Claire Randallové si zamiloval nejeden z nás a čekání na další díl bývá občas nekonečné. V tu chvíli je tu charismatický Lord John Gray a jeho příběhy. 

Že je Diana Gabaldon úžasná vypravěčka, se slýchá ve čtenářských kruzích už velice dlouho. Kdo se do její série Cizinka začetl, zamiloval se. Avšak co si budeme nalhávat, každá z osmi knih, které dosud spisovatelka napsala, čítá přibližně 1000 stran a pro některé z nás je to příliš velké sousto. Pokud si tedy chcete udělat obrázek o Dianině spisovatelskému umu, a objemných knih se děsíte, sáhněte po sérii Lord John. V blízké době najdete v knihkupectvích její již druhý díl.

SYMPATICKÝ HLAVNÍ HRDINA

Lord John je charismatický major armády Jeho Veličenstva. V prvním díle (Lord John a důvěrná záležitost) jsme sledovali jeho počínání během několika důležitých a náročných misí. Tou první bylo zachránit čest jeho rodiny a tou druhou vyšetřit vraždu svého druha ve zbroji. Ačkoliv jde o detektivní zápletku, v popředí vnímáme spíše výborně vykreslené historické reálie a emoce postav. 

Ani ve druhém díle se příliš nevzdálíme od Grayovy rodiny a udržení jejího dobrého jména. Spolu s matkou a bratrem se trápí tím, že jeho zesnulý otec je kvůli údajné jakobitské přílušnosti stále vnímán jako zrádce. Gentleman John Gray nemůže toto nařčení nechat jen tak a rozhodne se očistit jeho jméno. 

Právě díky tomu se setkává s legendárním Jameiem Fraserem, který by mu měl s tímto úkolem pomoci. V tu chvíli je však Jamie vězněm, a tak jejich spolupráce není úplně snadná. Dokáží společnými silami vypátrat vraha Johnova otce?

1000x1000px_fb_post_Lord_John_Bratrstvo_cepele

HUMORNÝ ROMÁN Z HISTORICKÉ ANGLIE

Pokud jste četli první díl, možná jste byli lehce rozčarování, že ačkoliv je zde dobový kontext stejný jako v sérii Cizinka, autorka zde využívá především negativní aspekty Anglie 18. století. Není zde vykreslena krásná příroda a luxusní život šlechty, ale především její odvrácená stránka. Stejně jako v Důvěrné záležitosti navštívíme místa, o kterých se raději nemluví a Gabaldon nás neochudí ani o jazyk, který je pro danou dobu a vybranou skupinu obyvatelstva typický. Navštívíme bary i nevěstince, setkáme se s rozmazlenou šlechtou a zpovykaným měšťanstvem, zažijeme spoustu situací, které nám vytvoří ruměnec na tváři. 

Lord John a Bratrstvo čepele vás s galantním lordem seznámí ještě blíže než díl první a slibujeme, že si toto čtení opravdu užijete!

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide