Logo

Maminčin mazánek - Sarah Flint (Lucie Štěpánková)

6. 9. 2017
Tuto knihu jsem si vybrala právě kvůli skvělé anotaci, která slibovala výborný thriller/detektivku. Hodně mě zaujalo, že autorka občas čerpá i z pravdivých případů a já jen doufám, že toto zrovna pravdivé nebylo. Sarah Flint píše pod pseudonymem, a jelikož pracovala u policie, tak se nemůžeme divit, že něco co se ve skutečnosti opravdu vyšetřovalo, dá do knihy, kterou zrovna píše. Opravdu to celou knihu obzvláštní a vy máte při čtení divný pocit v žaludku, když si představíte, že se tento případ opravdu mohlo stát. Jak jsem psala před chvilkou, tak doufám, že tento příběh se opravdu nestal.
 
maminčin mazánek
Hlavní hrdinka této knihy se jmenuje Charlie Staffordová, pracuje jako detektiv konstábl u londýnské Metropolitní policie a rozhodně se nedá říct, že by svou práci nesnášela. Úplně ji zbožňuje. Když byla Charlie malá, tak se přihodila jedna opravdu hrozná tragédie. Na moři zahynul její mladší bratr a ona si to bere stále za vinu. Kvůli této události se dala k policii, aby mohla pomoci lidem, kteří někoho ztratili anebo zjistit, kdo jim ublížil a hledat viníka celé tragédie. Charlie má také jednu skvělou věc. Umí si zapamatovat jakýkoli obličej a nezáleží na tom, jestli ho viděla jen pár sekund nebo hodin, vždy si každého zapamatuje. V tom má jako detektiv velkou výhodu.
 
Jednoho dne Charlie zjistí, že se pátrá po jedné mamince s holčičkou, jediné co je divné, že to její manžel nahlásil až čtyři dny po zmizení. Charlie ihned ví, že toto musí co nejdřív rozlousknout a vypátrat, kde se obě nachází. Ale není to zas tak lehké, jak se zdá. A hlavně jak je možné, že nikde nenachází stopy anebo vodítka, kam by mohly jít.
 
A ještě je tu jedna věc. Nedaleko někdo zakopal do hlíny maminku s dcerou a my se tak ocitáme ve středu dění, kdy vrah nechává maminku dcerky bez jídla a postupně zjišťuje, jak dlouho může člověk umřít bez jídla. Hrozně rád se na to dívá, jak se žena trápí hlady a pomalu umírá. Nejhorší není pro ženu hlad, nýbrž pocit, že vedle ní leží nehybná její malá dcerka. A jak se píše v knize: V lesním hrobě je pohřbena matka s dítětem. Jeden z nich je živý, druhý mrtvý.
 
Není to jen jeden případ ztracených maminek s dětmi, je jich několik. A Charlie a její šéf to musí co nejdříve rozlousknout.
 
maminčin mazánek
To je asi historicky nejdelší anotace z mé hlavy, jakou jsem kdy napsala, ale to se nedalo ji zkrátit. Jelikož začínám vždy obálkou, tak i dnes ji nenechám bez povšimnutí. Obálka se mi opravdu líbí, je temná a výborně zpracovaná jen jediná negativní věc na ní je taková, že struktura toho přebalu je matná a když na něj sáhnete, tak se tam ihned zobrazí váš otisk. Tudíž jak jsem knížku dočetla, tak byla celá ohmataná a to se mi vůbec nelíbí, s tím se mohlo něco udělat. Ale tak co důležitější je ten příběh uvnitř.
 
Co se týče názvu knížky, tak ten rozhodně výborně vystihuje celou knihu a když si ji přečtete, tak uvidíte proč to říkám (tedy jestli to nevíte už teď). Z postav jsem měla moc ráda samotnou hrdinku. Klasická žena, která dává do své práce vše, co může a hodlá potrestat ty lidi, kteří si to zaslouží. Také se mi líbil její šéf a rozhodně i bezdomovec (její kamarád) Ben, který byl velice přátelský a oživoval celou knihu tím, že na světě nejsou jen samí vrazi a lupiči.
Další plus jaký bych knize dala, jsou kapitoly, které se odehrávají v momentě, kdy se tam nachází samotný vrah a my tak v první řadě vidíme, co všechno provádí svým obětem a nakonec proč to vůbec dělá. Já jsem na začátku měla asi šest různých lidí, kteří by to mohli být, a poprvé se mi stalo, že mezi nimi byl nakonec i samotný vrah, ale i tak jsem byla na konci v šoku a říkala jsem si no to snad ne!
 
Rozhodně knížku doporučuji je to skvělý thriller/detektivka a slibuji vám, že se rozhodně nudit nebudete, jen si budete říkat, proč jste na konci, když jste před chvilkou knihu začali číst. Moc se těším na další díl, s detektivem Charlie Staffordovou, který u nás bude teprve vycházet a bude se jmenovat Sběratel trofejí (měla by vyjít v roce 2018) a já se na to neskutečně těším.
 
Autorka recenze: Lucie Štěpánková
Hodnocení: 100%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide