Logo

Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci

20. 3. 2018
1920x1080px_slide_kino_Mise_Saturn

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.

 

Po detektivkách sci-fi?

John Sandford, vlastním jménem John Camp, kterého známe především jako autora detektivních románů a povídek, se pustil do něčeho zcela nového. Opustil svá obvyklá schémata. Mnozí, kteří četli jeho předchozí díla, budou možná překvapeni, že si pro čtenáře nepřichystal dalšího sériového vraha. Nebo snad bude čekat i ve vesmíru?

Ve spolupráci s fotografem Cteinem, který mimo jiné získal dvojnásobný titul na Kalifornském technologickém institutu (který také hraje velkou roli v nové knize Mise Saturn) se rozhodl vytvořit dílo, které bude přesahovat veškeré moderní sci-fi počiny.

Amerika x Čína

Autor zasadil počátek děje do Kalifornského technologického institutu, kde si mladý vědec při obvyklém zkoumání vesmírných těles, všimne zvláštní anomálie. Je rok 2066, tedy poměrně blízká budoucnost, Spojené státy mají sofistikované vesmírné stanice obíhající kolem Země, a Čína, nyní hlavním soupeřem této země, připravuje misi na kolonizaci Marsu. Jenže pak přijde něco, co oba tyto národy zvláštním způsobem spojí. Cosi se přibližuje k Saturnu, což by nebylo tak zvláštní, ale tento objekt zpomaluje. Vzhledem k tomu, že vesmírné objekty nedokáží brzdit, musí mít tuto loď na svědomí někdo, kdo je technicky nejmíň sto let napřed před Čínou a Spojenými státy. To znamená, že má nepředstavitelnou moc…

Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země…

Sci-fi román Mise Saturn od výborného Johna Sandforda najdete ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský nebo na e-shopu KnihyDobrovsky.cz.

Mise_Saturn_3D
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.  
 
Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě.
Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí...
Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země...
 
"Fanoušci Lucase Davenporta a Virgila Flowewrse to budou žrát."  
Stephen King
 
Musíte vědět tři věci: Za prvé, jsem největší fanoušek Johna Sandforda na světě. Za druhé: uviděl jsem tuto knihu a napadlo mě... cože? Za třetí: nebyl jsem zklamán. Je to typická Sandfordova práce – skvělá jako vždycky. Nebudete zklamáni.
Lee Child
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide