Logo

Na pulty knihkupectví přistála Vážka v jantaru, knižní předloha druhé řady seriálu Cizinka

2. 10. 2016
slide web novbinka

Na Prima Love můžete už nějaký čas sledovat veleúspěšný seriál Cizinka. Víte ale, že inspirací mu byla knižní série, jejíž první část se stala loni jednou z nejprodávanějších knih u nás? Pokud chcete s předstihem zjistit, co Claire a Jamieho čeká dál, skočte do prodejen Knihy Dobrovský. Druhý díl Vážka v jantaru právě vyšel pod hlavičkou nakladatelství Omega.

Angličanka s magickým tajemstvím

 

Série Cizinka spisovatelky Diany Gabaldon má vše, po čem čtenáři touží. Lásku až za hrob, dechberoucí napětí, špetku nadpřirozena. Hlavní hrdinkou je Claire Randallová, armádní zdravotní sestra, která se roku 1945 spolu se svým manželem Frankem stěhuje na skotský venkov, aby tu začala nový, klidnější život.

Jednoho dne se však stane něco nečekaného. Claire při procházce objeví ruiny a po tom, co se dotkne jednoho z menhirů, se s ní zatočí svět. Vše zůstane stejné, až na jednu drobnost. Claire se právě přenesla do Skotska roku 1743. Stává se z ní cizinka, skrývající podle mnohých temné tajemství. Ve světě zmítaném bojem o trůn potkává galantního Jamese Frasera, za něhož je nucena se provdat. Postupem času se do něj hluboce zamiluje.

Vážka v jantaru bojuje proti nebezpečnému spiknutí

První díl zaznamenal v loňském roce obrovský úspěch a stal se jednou z nejprodávanějších knih roku v České republice. Nakladatelství Omega se rozhodlo na tento úspěch navázat a vydat také druhý díl ságy s názvem Vážka v jantaru. O co půjde tentokrát?

Claire a Jamie uprchnou před křivým obviněním do Francie, kde jim Jamieho příbuzný zajistí nový život. Ve Francii v té době také pobývá skotský následník, který se pokouší získat prostředky k boji o trůn. Jamie a Claire se dostanou opět do víru historických událostí a jejich vztah projde nejednou zkouškou. Podaří se páru zabránit jakobitskému spiknutí? Odolá jejich láska strašákům minulosti?

Diana Gabaldon – autorka mezi historií a fikcí

Cizinka je prvotinou americké spisovatelky a vědkyně Diany Gabaldon, která původně příběh psala, aby si vyzkoušela „jak se to vlastně dělá“. Ačkoliv původně neměla v úmyslu román vydávat, propadla spisovatelskému řemeslu natolik, že se po třetím díle Cizinky rozhodla věnovat psaní na plný úvazek.

Vážka v jantaru 3D

Bývalá zdravotní sestra a v současnosti úspěšná primářka Claire Randallová se s dospělou dcerou Briannou vrací do zamlžených kopců Skotské vysočiny. Vypráví jí neuvěřitelný příběh, v němž ožívá starodávná legenda druidů. Brianna se dozvídá o tajemném kruhu z kamenů, o lásce, jež překonává hranice času,i o Jamesi Fraserovi, bojovníkovi, jehož udatnost donutila mladou Angličanku vyměnit život v jistotě za vír nebezpečných nástrah. Její strhující dobrodružství pokračuje v 18. století ve Francii, kde se setkává s princem Karlem Eduardem Stuartem. Neuznaný následník trůnu se s pomocí skotských klanů pokouší ujmout svého dědictví. Claire se snaží povstání předem odsouzené k neúspěchu překazit a zoufale bojuje o záchranu svého dítěte i muže, jemuž věnovala srdce.

Vážka v jantaru je druhým dílem světově úspěšné románové série Cizinka.

Strhující příběh pokračuje přes pletichami prolezlý francouzský soud na skotskou vysočinu, a to prostřednictvím války a smrti v zoufalém boji za záchranu dítěte i muže, kterého miluje.

"Diana Gabaldon je rozený vypravěč... Stránky se téměř otáčejí samy." – The Arizona Republic 

"Triumf! Silný příběh složený z  historie a mýtů. Milovala jsem každou stranu. "- Nora Robertsová 

"Neodolatelně čtivé." - Publishers Weekly

Cizinka
Příběh začíná roku 1945 ve Skotsku, kde bývalá vojenská sestřička Claire Randall tráví dovolenou nebo spíš druhé líbánky. Náhodou se dotkne zvláštního kamene a to ji přenese do osmnáctého století. Není to ale klidné období, v zemi zuří občanská válka, lidské mysli jsou plné pověr i nenávisti. Jak si v takové situaci poradí žena navyklá na racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska? Román Cizinka je kombinací dobrodružného a romantického příběhu na perfektně vykresleném historickém pozadí.
 
Kniha hned po vydání získala prestižní cenu RITA a vyšla již ve více než dvaceti zemích.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide