Logo

Na pulty knihkupectví přistála Vážka v jantaru, knižní předloha druhé řady seriálu Cizinka

2. 10. 2016
slide web novbinka

Na Prima Love můžete už nějaký čas sledovat veleúspěšný seriál Cizinka. Víte ale, že inspirací mu byla knižní série, jejíž první část se stala loni jednou z nejprodávanějších knih u nás? Pokud chcete s předstihem zjistit, co Claire a Jamieho čeká dál, skočte do prodejen Knihy Dobrovský. Druhý díl Vážka v jantaru právě vyšel pod hlavičkou nakladatelství Omega.

Angličanka s magickým tajemstvím

 

Série Cizinka spisovatelky Diany Gabaldon má vše, po čem čtenáři touží. Lásku až za hrob, dechberoucí napětí, špetku nadpřirozena. Hlavní hrdinkou je Claire Randallová, armádní zdravotní sestra, která se roku 1945 spolu se svým manželem Frankem stěhuje na skotský venkov, aby tu začala nový, klidnější život.

Jednoho dne se však stane něco nečekaného. Claire při procházce objeví ruiny a po tom, co se dotkne jednoho z menhirů, se s ní zatočí svět. Vše zůstane stejné, až na jednu drobnost. Claire se právě přenesla do Skotska roku 1743. Stává se z ní cizinka, skrývající podle mnohých temné tajemství. Ve světě zmítaném bojem o trůn potkává galantního Jamese Frasera, za něhož je nucena se provdat. Postupem času se do něj hluboce zamiluje.

Vážka v jantaru bojuje proti nebezpečnému spiknutí

První díl zaznamenal v loňském roce obrovský úspěch a stal se jednou z nejprodávanějších knih roku v České republice. Nakladatelství Omega se rozhodlo na tento úspěch navázat a vydat také druhý díl ságy s názvem Vážka v jantaru. O co půjde tentokrát?

Claire a Jamie uprchnou před křivým obviněním do Francie, kde jim Jamieho příbuzný zajistí nový život. Ve Francii v té době také pobývá skotský následník, který se pokouší získat prostředky k boji o trůn. Jamie a Claire se dostanou opět do víru historických událostí a jejich vztah projde nejednou zkouškou. Podaří se páru zabránit jakobitskému spiknutí? Odolá jejich láska strašákům minulosti?

Diana Gabaldon – autorka mezi historií a fikcí

Cizinka je prvotinou americké spisovatelky a vědkyně Diany Gabaldon, která původně příběh psala, aby si vyzkoušela „jak se to vlastně dělá“. Ačkoliv původně neměla v úmyslu román vydávat, propadla spisovatelskému řemeslu natolik, že se po třetím díle Cizinky rozhodla věnovat psaní na plný úvazek.

Vážka v jantaru 3D

Bývalá zdravotní sestra a v současnosti úspěšná primářka Claire Randallová se s dospělou dcerou Briannou vrací do zamlžených kopců Skotské vysočiny. Vypráví jí neuvěřitelný příběh, v němž ožívá starodávná legenda druidů. Brianna se dozvídá o tajemném kruhu z kamenů, o lásce, jež překonává hranice času,i o Jamesi Fraserovi, bojovníkovi, jehož udatnost donutila mladou Angličanku vyměnit život v jistotě za vír nebezpečných nástrah. Její strhující dobrodružství pokračuje v 18. století ve Francii, kde se setkává s princem Karlem Eduardem Stuartem. Neuznaný následník trůnu se s pomocí skotských klanů pokouší ujmout svého dědictví. Claire se snaží povstání předem odsouzené k neúspěchu překazit a zoufale bojuje o záchranu svého dítěte i muže, jemuž věnovala srdce.

Vážka v jantaru je druhým dílem světově úspěšné románové série Cizinka.

Strhující příběh pokračuje přes pletichami prolezlý francouzský soud na skotskou vysočinu, a to prostřednictvím války a smrti v zoufalém boji za záchranu dítěte i muže, kterého miluje.

"Diana Gabaldon je rozený vypravěč... Stránky se téměř otáčejí samy." – The Arizona Republic 

"Triumf! Silný příběh složený z  historie a mýtů. Milovala jsem každou stranu. "- Nora Robertsová 

"Neodolatelně čtivé." - Publishers Weekly

Cizinka
Příběh začíná roku 1945 ve Skotsku, kde bývalá vojenská sestřička Claire Randall tráví dovolenou nebo spíš druhé líbánky. Náhodou se dotkne zvláštního kamene a to ji přenese do osmnáctého století. Není to ale klidné období, v zemi zuří občanská válka, lidské mysli jsou plné pověr i nenávisti. Jak si v takové situaci poradí žena navyklá na racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska? Román Cizinka je kombinací dobrodružného a romantického příběhu na perfektně vykresleném historickém pozadí.
 
Kniha hned po vydání získala prestižní cenu RITA a vyšla již ve více než dvaceti zemích.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Blackout
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Blackout
15. 6. 2017
Thriller o kolapsu evropských dodávek elektrické energie. Otřesný, ale realistický scénář.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Pomněnčino dítě
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Pomněnčino dítě
7. 6. 2017
Když osmnáctiletá Dot, žijící v 60. Letech v Londýně, potká Sola, cítí, že je tu láska...
Recenze Detox - Praktické recepty a tipy pro čisté jídlo - Cinzia Frenchi (Markéta Kunzová)
Recenze Detox - Praktické recepty a tipy pro čisté jídlo - Cinzia Frenchi (Markéta Kunzová)
2. 6. 2017
Detoxikační dieta využívá i sílu čisté vody, která je ještě účinnější v kombinaci s bylinkami a rostlinami jako jsou máta, heřmánek, meduňka, rozmarýn.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Hlídači
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Hlídači
2. 6. 2017
V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se přezdívá „The Broad Haven Triangle“.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Dlouhé noci v cizím světě
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Dlouhé noci v cizím světě
1. 6. 2017
Silný a čtivý debut nadané autorky se sklony k lyrismu.Pozor na to, co se skrývá pod povrchem.“
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
highslide