Logo

NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!

5. 4. 2018
1230x400px_slide_web_Nesmrtelni_z_meluhy

Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás

Fanoušci kvalitní epické fantasy a milovníci hrdinských příběhů - tentokrát zasazených do starověké Indie - mohou oslavovat. V České republice totiž vychází světový bestseller Nesmrtelní z Meluhy, první část oceňované Šiva trilogie, které se po celém světě prodaly miliony výtisků.

 

Její autor, Amish Tripathi, je po právu označován za indického Tolkiena, protože se mu podařilo vytvořit napínavý a čtivý příběh, který má současně i myšlenkovou hloubku, a dokáže tak promlouvat do dnešní doby a oslovovat široké spektrum čtenářů.

 

Děj je zasazený do roku 1900 před naším letopočtem do starověkého království Meluha, které je považováno za jednoho z předchůdců dnešní Indie. Tato kdysi slavná říše se totiž ocitá v nenadálém nebezpečí – kromě toho, že vysychá její hlavní řeka, útočí na ni i její nepřátelští východní sousedé. Ti se spojili s nágy, což je prokletá, ale neobyčejně bojovná rasa znetvořených lidí a pod jejich náporem se Meluha otřásá v základech. Když se již zdá, že je vše ztraceno, objevuje se hrdina-zachránce původem z Tibetu jménem Šiva, o kterém mluví prastará legenda. Nic ale není tak jednoduché, jak se podle legendy může zdát. Samotný Šiva si musí projít nejen řadou bitev, ale dokázat vyřešit i mnoho vnitřních konfliktů...

 

Amish Tripathi bohatě čerpá z indické historie a mytologie a vytváří fantastický příběh inspirovaný světem indických bohů z doby, kdy byli ještě běžnými lidmi a až následně došli prostřednictvím zákona karmy zbožštění. Pro českého čtenáře tak jde o možnost unikátního vhledu do indické kultury a myšlení, okořeněný napětím, akcí a spoustou dějových zvratů. Kniha je ovšem napsána i s ohledem na ty, pro které je Indie zatím velkou neznámou a chtějí si jen užít skvělý příběh, zábavu a prožít na jejích stránkách neopakovatelné dobrodružství.

 

Není bez zajímavosti, že i sám autor si ve svém životě prošel velkou změnou. Po letech vnitřně neobohacujícího působení ve finanční sféře se pustil na spisovatelskou dráhu, ve které našel smysl. Do svých knih tak dává maximum, a možná i díky tomu rychle stal jedním z nejznámějších indických autorů současnosti. Někdy bývá přirovnáván i k Paolu Coelhovi či Jeffreymu Archerovi a o tom, že jeho knihy oslovují čtenáře po celém světě svědčí i čilý zájem filmařů o jejich přenesení na filmové plátno. Máme se tedy opravdu na co těšit!

1920x1080px_slide_kino_Nesmrtelni_z_Meluhy_v2

Nesmrtelní z Meluhy

 
Nesmrtelni_z_Meluhy_3D
Dnes je Šiva bohem, ale před čtyřmi tisíci lety to byl obyčejný člověk.
 
Rok 1900 př. n. l. Tehdejší obyvatelé nazvali tuto zemi Meluha – dokonalou říši, která existovala mnoho staletí před sjednotitelem Lordem Ramem, jedním z největších panovníků všech dob. Avšak kdysi pyšní súrjavanšští vládci Meluhy jsou ve smrtelném nebezpečí. Hlavní řeka říše Sarasvatí pomalu vysychá a z východu na ně útočí čandravanšové, kteří se navíc spolčili s nágy, zavrhovanou rasou znetvořených lidí s neskutečnými bojovnými dovednostmi.
 
Jedinou nadějí je prastará legenda: Dosáhne-li zlo obřích rozměrů a zdá se být vše ztraceno, když se zdá, že vaši nepřátelé vyhráli, zjeví se hrdina. Ale může být přistěhovalec z Tibetu hrdinou? A chce vůbec hrdinou být?
 
PŘÍBĚH MUŽE,Z NĚHOŽ LEGENDA UČINILA BOHA
 
„Nikdo nedokáže povzbudit představivost tak, jako Šiva.
Důkazem tomu je kniha Nesmrtelní z Meluhy “
The Times of India
 
„Amishova fantazie si podmaňuje minulost
a poodhaluje přitom i budoucnost.“
Deepak Chopra
 
„Amish je na nejlepší cestě stát se Paolo Coelhem Východu.“
Business World
 
„Amish svým stylem připomíná Jeffreyho Archera, píše pro lidi.“
Telegraph
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Diany Gabaldon - Lord John a Bratrstvo čepele
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Diany Gabaldon - Lord John a Bratrstvo čepele
18. 5. 2018
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA
highslide