Logo

O. J. Simpson bude podmínečně propuštěn

15. 8. 2017
Lid_versus_O_J_Simpson_beh_zivota_3D

Podmínečné propuštění

20. července 2017 se sedmdesátiletý Simpson ocitl prostřednictvím videokonference z Lovelock Correctional Center před nevadskou porotou v Carson City, aby promluvil o svém případu. Na slyšení, které bylo živě vysíláno v televizi, Simpson odpovídal na dotazy čtyřčlenného výboru. Mluvil o svém zločinu a řekl, že si je dobře vědom svého provinění. Prohlásil také:  „Nikdy jsem nebyl člověk, který se účastnil pouličních bitek.“

Simpson také řekl: „Nejsem chlápek, který žil zločineckým životem. Jsem rovný chlap.“

Když mluvil o čase stráveném ve vězení, uvedl, že začal navštěvovat baptistické bohoslužby a řídil se pravidly církve. „Přišel můj čas,“ řekl. „Vše jsem dělal, jak nejlépe umím, s respektem a pokorou. Nebudu si stěžovat na těch devět let, prostě jsem se snažil být co nejvíce užitečným.“

Simpson dále řekl, že pokud bude propuštěn, bude trávit více času se svou rodinou: „Přišel jsem o hodně, například o 36 narozeninových oslav svých dětí.“

Jeho nejstarší dcera Arnelle Simpson promluvila v jeho prospěch a uvedla, že rodina jejímu otci poskytne maximální podporu. „Pro mě je jako nejlepší přítel a opora," řekla. „Vím, že je upřímný a velmi pokorný.“

Bruce Fromong, jeden z obětí loupeže, také svědčil v jeho prospěch. „Udělal chybu, ale je čas dát mu druhou šanci.“Simpsonův právník také řekl, že se Simpson omluvil Alfredu Beardsleyovi, další oběti loupeže, která zemřela v roce 2015.

Senát Simpsona podmínečně propustil. O. J. Simpson by se na svobodu mohl dostat již 1. října.

Orenthal James „O. J.“ Simpson  (*  9. července   1947 ), zvaný The Juice, je bývalý hráč  amerického fotbalu , bývalý herec a usvědčený zločinec.
 
V sedmdesátých letech 20. století zaznamenal řadu vynikajících výsledků v americkém fotbale, jeho profesionální kariéra trvala od roku 1969 do roku 1979. V roce 1985 byl zařazen do síně slávy tohoto sportu  Pro Football Hall of Fame . Po ukončení hráčské kariéry byl úspěšný jako televizní komentátor amerického fotbalu a herec (známá je především jeho role detektiva Nordberga v komediální sérii Bláznivá střela ).
V roce 1994 byl obviněn z vraždy dvou lidí, své manželky Nicole Brownové Simpsonové  a číšníka  Ronalda Goldmana . Trestní proces, který dostal mimořádnou publicitu, skončil jeho osvobozením, v následujícím civilně právním procesu však byl odsouzen k mnohamilionové náhradě škody pozůstalým.
Roku 2007 byl zatčen pro další zločiny včetně loupeže a únosu a odsouzen k 33 letům vězení s možností propuštění nejdříve po 9 letech. 20. července 2017 bylo rozhodnuto o jeho podmínečném propuštění, ke kterému dojde v říjnu téhož roku.
1230_400px_slide_web_O_J_Simpson
Kniha o soudu s  O. J. Simpsonem je mistrovské dílo, které mohl napsat jen přední právní novinář dnešní doby. Poprvé vyšlo necelý rok po neslavném verdiktu. Kniha Jeffreyho Toobina je literaturou faktu. Tato skvělá kniha vypráví celý příběh vražd Nicoly Brownové-Simpson a Ronalda Goldmana a nabízí též pohled na zákulisní hry "procesu století". Thriller z právnického prostředí neustále šokuje a fascinuje svým upřímným zobrazením tohoto lidského dramatu.
 
Režisér Ryan Murphy natočil seriálovou adaptaci tohoto bestselleru pod názvem American Crime Story (The People v. OJ Simpson) o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století. Ten byl veden s americkým fotbalistou, hercem a miláčkem široké americké veřejnosti O.J. Simpsonem ve věci vraždy jeho manželky. Seriál podrobně vykresluje právnický proces i vše, co s ním bylo spojené. Tlak veřejnosti a médií i dlouholeté napjaté vztahy mezi policií a afroamerickou komunitou v Los Angeles.  
 
Seriál získal 2 Zlaté Glóby za nejlepší minisérii roku 2016 a za nejlepší herečku.
 

„Toobin obratně vypočítává alternativní verze Simpsonova případu, popisuje osobnosti a jejich strategie… Kombinuje talent pro vyprávění příběhů se schopností hluboce nahlédnout do soudního procesu… Lid vs. O. J. Simpson – Běh života nabízí vyčerpávající, profesionální pohled nezatížený sebeospravedlňováním zúčastněných stran nebo banalitami anonymních dopisovatelů.“

 Wendy Kaminerová, The New York Times Book Review 

„Vyčerpávající výčet událostí… Pan Toobin je zásadový reportér vyznačující se citlivým úsudkem.“

 Philip Terzian, The Wall Street Journal 

„Toobinův vhled do motivů a myslí klíčových hráčů odlišuje tuto knihu o Simpsonovi od všech ostatních.“

People 

„Neskutečně informovaná… kniha, která představuje nejen celý obraz, ale i vyprávěné detaily v plynulé próze.“

 Sherryl Connellyová, Daily News 

„Dobře napsaná, naprosto racionální analýza procesu, a hlavně právníků, kteří jej dirigovali…, obsahuje čerstvé vhledy… To, co odlišuje Toobinovu knihu od knih od Christophera Dardena, Roberta Shapira, Vincenta Bugliosiho a dalších, jejichž počet se od soudního procesu stále zvyšuje, je její nezaujatý, odměřený tón.“

 Deidre Donahueová, USA Today 

GTY_OJ_Simpson_MEM_150921_4x3_992
použité zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/O._J._Simpson
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Denisa Mišinová, DiS)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Denisa Mišinová, DiS)
8. 9. 2017
Navíc Sarah Flint je pseudonym bývalé kriminalistky, která plně využívá zkušeností z terénu. Výsledné dílko vás určitě pohltí, to vám můžu odpřisáhnout...
highslide