Logo

Papíroví duchové - Tuhle knihu zhltnete na jeden zátah. Děj plný zvratů s nečekaným rozuzlením.

3. 4. 2018
1230x400px_slide_web_papirovi_duchove

Začátek jara s sebou přináší i novou várku knižních titulů. V nakladatelství Omega jsme pro Vás připravili nový thriller Papíroví duchové. Zdánlivě poklidný název pod sebou skrývá příběh, který je spleten z pavučin tajemství a lží. Julia Heaberlin se nám představila již ve své prvotině Černooké Zuzany, se kterou sklidila celosvětový úspěch. Nyní se opět vrací a my od ní můžeme očekávat opět jen to nejlepší.

V nové knize se autorka bude zabývat pravdou a lží a tenkou hranicí, která se mezi těmito protipóly nachází. Vytvořila příběh o fotografovi, Carlu Louisou Feldamovi, kterému se kvůli jedné události v životě celý svět zbořil jako domeček z karet. Obviní ho z vraždy mladé dívky, načež ho nakonec zprostí obžaloby a on se snaží vrátit zpět do života. Je ale jasné, že nepůjde o nic lehkého. Cejch potenciálního vraha ze sebe jen tak nesmaže.

Nyní, o mnoho let později, je v péči pracovníku v pečovatelském domě s svůj život už má skoro za sebou. K tomu všemu se do jeho života vkradla zákeřná stařecká demence, takže je Carl v podstatě závislý na svém okolí. Jeho monotónní život v sanatoriu se jednoho dne radikálně změní. Přijede ho totiž navštívit jeho dcera a vezme ho s sebou na výlet.

Teď ale nastává jedno velké JENŽE. Jeho dcera ve skutečnosti není vůbec jeho dcera. Carl je v autě s cizí mladou ženou, která nevěří tomu, že starý muž, který sedí vedle ní v autě, byl tehdy před lety opravdu nevinný. Carlova minulost se k němu po letech vrací jako bumerang pro nás čtenáře přichází ta pravá záhada. Jak je to s Carlem doopravdy? Co má mladá žena v plánu? A kdo je doopravdy padouch, a kdo nevinný?

 

1080x1080px_fb_post_

Máte rádi knihy se zcela nečekaným závěrem? S hrdiny, jejichž charaktery nejsme schopni až do poslední stránky odhadnout? Tak to se právě díváte na tu pravou knihu pro Vás. 

Papíroví duchové jsou thrillerem, který si bude zahrávat s naší myslí a nenechá nás spát, dokud se nedobereme jeho konce. Autorka se vrhá do spletitého příběhu, ve kterém si připraví pro své čtenáře hlavolam, který se budou během četby snažit vyřešit. V cizině se pyšní pochvalnými recenzemi, které z něj udělaly populární titul, jež se v obchodě moc dlouho neohřeje. Svým tématem zaujme jak zkušené tak dospívající čtenáře, jelikož thriller se čím dál více stává globálně populárním žánrem. 

3.dubna se i u nás na pulty knihkupectví dostane tato jarní knižní novinka a vy byste si ji rozhodně neměli nechat ujít. Budete se moci také těšit na komplexní propagaci, provázející vydání titulu, která obsáhne, jak plakáty v knihkupectví, tak i booktrailer na youtube. Je tedy jasné, že se budete moci těšit na velký čtenářský zážitek.

Papíroví duchové

 
Papirovi_duchove_3D
Carl Louis Feldman kdysi býval uznávaným fotografem. Poté byl však obviněn z vraždy mladé ženy a následně zproštěn obžaloby. Ve stáří se stal pacientem pečovatelského ústavu pro lidi postižené demencí. Nyní za ním přichází jeho dcera, aby ho vzala na výlet. Carl však netuší, že tato dívka jeho dcerou není a že se do ústavu už nikdy nevrátí… Starého pána dohnala jeho minulost. Mladá žena za volantem auta je přesvědčená, že muž vedle ní je skutečný vrah, který má na svědomí smrt několika dívek včetně její sestry Rachel. Jejím cílem je zjistit, zda si Carl na vraždy pamatuje, a pokud ano, chce, aby se k nim doznal. Nejvíc jí vrtá hlavou, co se doopravdy stalo s Rachel. Skutečně Carl zapomněl na to, co provedl, nebo to jen předstírá? Možná je dokonce nevinný a ona je tou, kdo lže. Ať tak či tak, mladá žena podstupuje obrovské riziko, pokud Carl skutečně sériovým vrahem je. V texaské divočině se totiž nikdo pomoci nedovolá…
 
Starý fotograf s děravou pamětí a mladá žena toužící po pomstě!
Je však Carl skutečně vinen?
 
„Papíroví duchové? Tuhle knihu zhltnete na jeden zátah.
Děj plný zvratů s nečekaným rozuzlením.“
Elizabeth Haynes, autorka bestselleru Do nejtemnějšího kouta
 
„Úchvatná, fascinující kniha.“
Ali Land, autorka bestselleru (M)Učednice
 
„Knihu jsem četla již před nějakým časem a stále mě pronásleduje...
Temný příběh s mnoha zvraty. Pokud vás dostaly Černooké Zuzany ,
tuhle knihu si musíte přečíst.“
C. J. Tudor, autorka bestselleru The Chalk Man
 
Heaberlin píše mistrovské thrillery, kterým nechybí napětí,
komplexní hrdinové ani originální dějová linie.
Nabízí se paralela s Gillian Flynn.
Tento thriller si v ničem nezadá s její Zmizelou .
Washington Post
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide