Logo

Pohádky starověké - nakladatelství Omega

21. 4. 2014
Pohádky starověké

Stručné nastínění obsahu

Dvacet dva starověkých pohádek vypráví příběhy o hrdinech a jejich hrdinských činech, dobrodružství, které zažili, ale i nebezpečných situací a úkolech, které museli podstoupit. Děj pohádek je samozřejmě poučný.
 
Čtenář se dozví o původu bohů, jejich životech i útrapách. Přečte si o dobrých, ale i zlých skutcích, které musí být potrestány. Zjistí, že různé předměty měly nadpřirozené schopnosti a podívá se na různá místa, která jsou v knize jmenována.
 

Dojmy a hodnocení               

Hlavní postavy pohádek, jako je například Prométheus, Achilles nebo Hérakles, čtenáře zcela jistě okouzlí. Jde o pravé hrdiny, kteří jsou stateční a odvážní. V těchto kouzelných příbězích nechybí ani mnohé bájné bytosti, zvířata a jiná stvoření.
 
„On je král veliký nade všecky bohy, hrozný zlým, dobrý však a milostivý dobrým. Svraští-li jen čel, strachem všecka země se otřese. Všecky končiny země i výsosti je mu vysoká hory Olympos, odkud sesílá déšť i sníh, a blýská i hřmí, kdykoli zamává štítem svým bouřným, ajgidou.“ (str. 5)
 
Každá pohádka předkládá čtenářům poučení, ale i podněty k zamyšlení se nad dobrými a špatnými lidskými vlastnostmi a skutky.
 
„Zlý to byl skutek a Daidalos myslil, že nikdo ho neviděl. Ale nic není tak tajného, aby nevyšlo na světlo. Zbožný občan jeden, který se opozdil v chrámu, zpozoroval ošklivý čin a obžaloval závistivého mistra.“ (str. 32)
 
Pohádky nejsou dlouhé, proto čtení určenou věkovou kategorii čtenářů neomrzí. A samozřejmě se čtou velice dobře, protože jsou napsány srozumitelně a jasně. Ne všechny pohádky však končí dobře a i smutná zakončení se v této knize musí objevit. Čtenář si přečte o osudech jedinců, kteří se nezachovali správně a museli za to pykat.
 
„Tak smrtí synovou odpykal svůj zločin, a tak skončila první větroplavba.“ (str. 34)
 
Musím pochválit krásné grafické zpracování knihy. Omega si na obálkách dává opravdu záležet a Pohádky starověké jsou pečlivě graficky zpracované a doprovázeny ilustracemi. Každá pohádka je pečlivě oddělena a na konci knihy se nachází Obsah, ve kterém si mohou čtenáři dle libosti vybírat, na kterou pohádku se právě teď chtějí soustředit.
 
Ze své zkušenosti vím, že mladé čtenáře pohádky o bájných postavách velice baví, a proto je tato kniha pro ně naprosto perfektní. Dozví se mnoho poučných věcí a informací, seznámí se s bájnými postavami, naučí se rozlišovat dobro a zlo a rozvíjí svou vlastní fantazii a představivost. Tyto pohádky se určitě budou líbit dětským a mladým čtenářům, ale věřím, že i čtenáři dospělí v nich objeví to pravé kouzlo a s radostí si je přečtou.
 
Během čtení jsem se vrátila do dětských let a s úsměvem na tváři jsem si Pohádky starověké užívala. Jsem ráda, že se tyto pohádky rozhodla Omega znovu vydat a doufám, že se ocitnou v rukou mnoha čtenářů.
 
Pohádky starověké
Hodnocení: 5/5
Autorem recenze je Petra Buriánová.
Knihu si můžete koupit zde.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
highslide