Logo

Pohádky starověké - nakladatelství Omega

21. 4. 2014
Pohádky starověké

Stručné nastínění obsahu

Dvacet dva starověkých pohádek vypráví příběhy o hrdinech a jejich hrdinských činech, dobrodružství, které zažili, ale i nebezpečných situací a úkolech, které museli podstoupit. Děj pohádek je samozřejmě poučný.
 
Čtenář se dozví o původu bohů, jejich životech i útrapách. Přečte si o dobrých, ale i zlých skutcích, které musí být potrestány. Zjistí, že různé předměty měly nadpřirozené schopnosti a podívá se na různá místa, která jsou v knize jmenována.
 

Dojmy a hodnocení               

Hlavní postavy pohádek, jako je například Prométheus, Achilles nebo Hérakles, čtenáře zcela jistě okouzlí. Jde o pravé hrdiny, kteří jsou stateční a odvážní. V těchto kouzelných příbězích nechybí ani mnohé bájné bytosti, zvířata a jiná stvoření.
 
„On je král veliký nade všecky bohy, hrozný zlým, dobrý však a milostivý dobrým. Svraští-li jen čel, strachem všecka země se otřese. Všecky končiny země i výsosti je mu vysoká hory Olympos, odkud sesílá déšť i sníh, a blýská i hřmí, kdykoli zamává štítem svým bouřným, ajgidou.“ (str. 5)
 
Každá pohádka předkládá čtenářům poučení, ale i podněty k zamyšlení se nad dobrými a špatnými lidskými vlastnostmi a skutky.
 
„Zlý to byl skutek a Daidalos myslil, že nikdo ho neviděl. Ale nic není tak tajného, aby nevyšlo na světlo. Zbožný občan jeden, který se opozdil v chrámu, zpozoroval ošklivý čin a obžaloval závistivého mistra.“ (str. 32)
 
Pohádky nejsou dlouhé, proto čtení určenou věkovou kategorii čtenářů neomrzí. A samozřejmě se čtou velice dobře, protože jsou napsány srozumitelně a jasně. Ne všechny pohádky však končí dobře a i smutná zakončení se v této knize musí objevit. Čtenář si přečte o osudech jedinců, kteří se nezachovali správně a museli za to pykat.
 
„Tak smrtí synovou odpykal svůj zločin, a tak skončila první větroplavba.“ (str. 34)
 
Musím pochválit krásné grafické zpracování knihy. Omega si na obálkách dává opravdu záležet a Pohádky starověké jsou pečlivě graficky zpracované a doprovázeny ilustracemi. Každá pohádka je pečlivě oddělena a na konci knihy se nachází Obsah, ve kterém si mohou čtenáři dle libosti vybírat, na kterou pohádku se právě teď chtějí soustředit.
 
Ze své zkušenosti vím, že mladé čtenáře pohádky o bájných postavách velice baví, a proto je tato kniha pro ně naprosto perfektní. Dozví se mnoho poučných věcí a informací, seznámí se s bájnými postavami, naučí se rozlišovat dobro a zlo a rozvíjí svou vlastní fantazii a představivost. Tyto pohádky se určitě budou líbit dětským a mladým čtenářům, ale věřím, že i čtenáři dospělí v nich objeví to pravé kouzlo a s radostí si je přečtou.
 
Během čtení jsem se vrátila do dětských let a s úsměvem na tváři jsem si Pohádky starověké užívala. Jsem ráda, že se tyto pohádky rozhodla Omega znovu vydat a doufám, že se ocitnou v rukou mnoha čtenářů.
 
Pohádky starověké
Hodnocení: 5/5
Autorem recenze je Petra Buriánová.
Knihu si můžete koupit zde.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide