Logo

Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)

12. 12. 2017
Blizko_obzoru_3D nee
Anotace: Když sedmnáctiletá Jessica poznala o tři roky staršího Dannyho, nikdy by neřekla, že se do něj může zamilovat, ani že dokáže ve vztahu překonávat ty nejtěžší překážky. Danny je neodolatelný, úspěšný a sebevědomý, vždy má výbornou náladu a nic ho nerozhází. Silný muž, který opustil rodinu a žije sám daleko od domova.
S Dannym nabírá její bezstarostný život puberťačky úplně jiný směr. Brzy pozná, že její první dojem z Dannyho byl velmi klamný. Čím blíže ho poznává a odhaluje pravdu o jeho dětství, tím beznadějnější se stává jejich společná budoucnost.
Zatímco Jessica má před sebou zářnou budoucnost, Dannyho vyhlídky jsou temné. Jejich vztah se brzy změní na závod s časem, který nelze vyhrát. Unese Jessica tíhu Dannyho osudu?
 
"Pravdivý příběh o lásce, odvaze, důvěře, bolesti, sebevědomí, odhodlání a moci odpuštění."
 
Je hrozně moc těžké k tomuto příběhu napsat pár řádek. Bylo to tak srdcervoucí, že mi dochází slova, ale zároveň se mi toho hlavou honí tolik, až to není možné. Už jen to, že je kniha založena na pravdivém příběhu mi moc nepomáhá.
 
"Kdo mě má rád, říká mi Danny," pokračoval. 
"A kdo tě rád nemá?" 
Na zlomek vteřiny jsem ho rozhodila, ale okamžitě se zase chytil. 
"Všichni mě mají rádi!"
 
Když jsem proprvé narazila na Dannyho, tak mi připadal jako takový arogantní pitomec. Hodný zlý hoch, a ještě ke všemu krásný. Smrtelná kombinace. V průběhu čtení zjišťujeme, že nic není takové, jak se na první pohled zdá.
 
Jessica, sedmnáctiletá puberťačka musela najednou hrozně rychle dospět a překonávat překážky, které jí a Dannymu osud přichystal. Opravdu jsem si jí za to velmi oblíbila. Vše jsem prožívala s ní. To jak se postavila k přátelství, které spolu měli Danny s Tinou. Obdivuji ji za to. Tohle by jen tak někdo nedokázal.
 
1920x1080px_slide_kino_Blizko_obzoru
"Všechno je v pořádku, Danny," uklidňovala jsem ho.
"Brána 2. Se všemi důsledky. Všechno je to moje rozhodnutí. Nezajímá mě, jak vypadají ostatní možnosti. Vždycky to bude brána 2!"
 
Kapitoly nejsou klasicky číslovány. Ale místo toho je zde vždy uveden měsíc a rok, kdy se příběh odehrál, máme alespoň perfektní představu, jak plynul čas. Kniha se četla lehce a zároveň složitě. Musela jsem ji několikrát odložit, ale ne proto, že by to bylo špatné, nebo že by se to špatně četlo, musela jsem to prostě a jednoduše rozdýchatvzápětí jsem knihu brala zpět do rukou, abych pokračovala.
 
"Dannyho nepřítomnost se nedala ničím překrýt. Brzy jsem svých normálních kamarádů měla plné zuby a nepřála si nic jiného, než aby se mi vrátil můj přítel se všemi svými vrtochy."
U tohoto příběhu nemůžete říct, že je nudný. Je to tak dechberoucí příběh, který ve mně zanechal tolik, že to ani není možné. Už jenom to, že autorka si tohle všechno prožila na vlastní kůži a dokázala to sepsatTo jak lidé umí být krutí, to nikdy nepochopím.
 
"Super," nadával dál. "Teď už po mně házíš i opičí žrádlo. Co bude další? Budeš mě krmit whiskasem?"
 
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
 
"Už nemrazí mě země chlad,
už temnota mě nesvírá,
paprsek světla ke mně pad,
svoboda se mi otvírá." 
 
Tohle jsem po přečtení anotace určitě nečekala. Blízko obzoru mi vzal vítr z plachet. Nikdy jsem při čtení knihy nezažila tolik pocitů, jako právě teď. Člověk si najednou více váží toho co má. Musím říci, že v průběhu čtení se mi několikrát podlili oči a posledních několik stran už jsem jen brečela. I psaní této recenze mi činí trošičku problémy. Hotové slzavé údolí, jinak to nazvat nejde.
 
Jessica Koch
(*1982) pochází z německého Ludwigsburgu a dětství prožila na vesnici mezi poli a koňmi. V sedmnácti letech se seznámila s Dannym, s nímž prožila neuvěřitelně silnou lásku, kterou však provázelo mnoho obtíží a komplikací. Tento vztah jí zcela změnil život a ukázal, že za úspěchem a sebevědomím se může skrývat i netušená druhá strana mince.
Svůj příběh poprvé sepsala již v roce 2003, ale nezveřejnila ho. Psaní pro ni představovalo spíše terapii a vyrovnání se se ztrátou přítele. Až za podpory manžela jej s velkým časovým odstupem dokázala vydat. Poté co román Blízko obzoru vyvoval u čtenářů velký ohlas, rozhodla se pokračovat románem o Dannyho těžkém dětství (Blízko propasti) a o jeho vztahu s Christinou (Blízko oceánu). 
 
Tahle kniha mě chytla za srdce a jen tak ho nepustí.
 
Autorka recenze: Jana Parýzková
Hodnocení: 100%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
21. 1. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
Recenze Bounty - Michael Byrnes (  Kristýna Kaderová)
Recenze Bounty - Michael Byrnes ( Kristýna Kaderová)
23. 1. 2018
Spravedlnost. Všichni chceme, aby lidé, jež ublížili nám a těm které milujeme byli spravedlivě potrestáni. Jenže žijeme ve světě, kdy dopadení a zatčení padoucha nutně nemusí znamenat spravedlnost.
Rozhovor - Kathleen Glasgow
Rozhovor - Kathleen Glasgow
22. 1. 2018
Kathleen Glasgow Je vědecká pracovnice, spolupracující s The Writer´s Almanac. Kniha Dívka na kusy je její prvotinou, která se stala mezinárodním bestsellerem.
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
21. 1. 2018
Pokud jste po dočtení 'Blackoutu' od Marca Elsberga začali ve spíži hromadit konzervy, 'Historii včel' radši ani nečtěte. Ono totiž hrozí, že si nakoupíte úly a začnete včelařit.
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
20. 1. 2018
Na Stockholmské souostroví přichází podzim a přináší s sebou nevlídné počasí, studený vítr od moře, mlhy a brzké stmívání. Na tyhle drobné nepříjemnosti jsou však obyvatelé ostrovů zvyklí. Horší je něco jiného, co se letos připlížilo s přicházejícím podzimem.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Mořeplavec je třetím dílem nezapomenutelné série Cizinka, ve kterém se opět setkáváme s oblíbenými hrdiny, a naštěstí to nebude naposledy.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Zimní lidé jsou návykovým čtením se zajímavým námětem, gradací děje a děsivou atmosférou.
highslide