Logo

Recenze Cech objevitelů - JON BAIRD, KEVIN COSTNER A RICK ROSS (ART OF STYLE)

3. 1. 2017

Kevin Costner se na knize CECH OBJEVITELŮ vyřádil

ART – RECENZE KNIHY – CECH OBJEVITELŮ – DÍL PRVNÍ 

 
cech_objevitelu_detail_kevin_costner___mapa
Muži zrají jako víno, dalším důkazem je Kevin Costner! Pro mě je Kevin Costner TEN co tančí s vlky nejen ve filmu Tanec s vlky, nejkrásnější Robin Hood: Král zbojníků, ochraňující a milující Osobní strážce. Bavil mě i Vodní svět, nebo Vzkaz v lahvi a skvělá je Hra snů. Fajn je i Dokonalý svět, Zelený svět a další jeho filmy.
 
Kniha CECH OBJEVITELŮ není jen tak obyčejná kniha! Hrdinové z krásných stránek přímo promlouvají. Propracovaný obsah knihy umocňuje výborné grafické zpracování. Máte pocit, jako když v ruce držíte několik let starou knihu, jen sfouknout prach a začít číst to velké dobrodružství. Dle mého názoru, tuto knihu ocení především chlapci a muži.
 
Zajímavé na této knize je to, že příběh je vyprávěný z části komiksem, proto jsem knihu věnovala kamarádovi, který je uznávaný výtvarník a komiksový autor a poprosila ho o jeho názor. Jmenuje se Karel Jerie, obdivuji jeho talent a moc děkuji za hodnocení.
 
cech_objevitelu_detail
Pro čtenáře ART OF STYLE hodnotí knihu CECH OBJEVITELŮ Karel Jerie:
 
Na výtvarné stránce se autoři doslova vyřádily. Obálka (stylem odkazuje na klasické verneovky), grafická úprava, ilustrace i uměle ztmavené okraje stránek vyvolávají pocit, že držíme v rukách starý dobrodružný román, jemuž už jen schází ohnuté rohy a potrhané stránky. První, co se mi vybavilo, když jsem měl knihu poprvé v ruce, byl svázaný ročník prvorepublikového časopisu Malý čtenář, který si pamatuji z dětství.
 
Černobílé obrázky doplňuje jen okrová barva. Kresby mají jednoduchou čistou linku bez šrafovaného stínování. Rozvržení panelů je geometrické. Ve většině případů čtyři panely na jedné straně, což působí čistým uceleným stylem. Při počtu všech stran je tak zachována přehlednost. Uklidňující symetrie pomáhá čtenáři zorientovat se v komiksu. Kniha tak může přijít do rukou i čtenářů, kteří se s komiksem setkávají poprvé.
 
Práce s komiksovým jazykem a rozvržením panelů je na jednu stranu velmi úsporná, ale zároveň nápaditá. Postavy jsou trochu strnulé s poměrně velkými hlavami vůči tělu, ale to vše je záměrná stylizace, aby se vizuální stránka co nejvíce podobala sto let starým komiksům a dobrodružným románům, kterým se autoři rozhodli knihou vzdát hold. A to se jim povedlo.
 
Příběh vyprávěný klasickým textem se dokonale doplňuje s komiksovými stránkami, které dodávají vyprávění spád a vytvářejí celkovou atmosféru. Zařazením komiksových stránek je bezmála osmisetstránková kniha zároveň přístupnější pro mladší čtenáře, kteří by jinak s přečtením poměrně obsáhlé knihy měli jistě problém.
 

Autorům se podařilo najít rovnováhu mezi obrazem a textem. Za mne palec nahoru!

Karel Jerie, výtvarník a komiksový autor, www.kareljerie.cz

 

cech_objevitelu_costner
cech_objevitelu_costner___
cech_objevitelu_detai___
cech_objevitelu_detail_kevin_costner

Zlatý věk dobrodružných příběhů znovu ožívá s tímto skvěle ztvárněným a akčním příběhem, který kombinuje bravurní vyprávění ve stylu Kiplinga s nezaměnitelným stylem Tintinových dobrodružství.

Na pozadí konzervativního klubu gentlemanů ze starého světa funguje tajná organizace dobrodruhů, Spolek objevitelů, kteří neohroženě cestují do těch míst, kde světlo ustupuje do stínu, aby se zmocnili mýtu. Hledají tajemství skryté v pohořích, ztracené v pouštích, pohřbené na mořském dně a zamrzlé hluboko v ledu. Cílem je odhalit tajemství, které leží za hranicemi tohto světa.
 
V prvním díle se Spolek snaží najít cestu do Shambhaly, ztraceného zlatého buddhistického města na pozadí první světové války. Budeme putovat krajem za severním polárním kruhem, mongolskou pouští, podzemními asijskými tunely až hluboko do Himaláje – teprve pak vydá legendární město své tajemství a cesta napříč zeměkoulí bude mít překvapivý konec.
 
Nenechte se ujít vzácnou příležitost poznat vášeň a umění opravdového mistra vyprávění – Kevina Costnera!“
 
cech_objevitelu_detail_kevin_costner_
cech_objevitelu_detail_kevin_costner___1
cech_objevitelu_detail_kevin_costner_dobrodruh
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide