Logo

Recenze Cech objevitelů - JON BAIRD, KEVIN COSTNER A RICK ROSS (Lucie Šajnarový)

6. 12. 2016
Bez názvu

Návrat do dob odvážných dobrodruhů a bílých míst na mapách 

Zatoužili jste někdy v posledních přetechnizovaných letech, kdy se lidstvo chvástá tím, že ví o světě už téměř všechno a každé místo má už svůj název, po návratu do dob odvážných dobrodruhů a bílých míst na mapách? Právě toto vám umožňují Jon Baird a Kevin Costner ve své nejnovější knize, prvním díle série Cech objevitelů. Pokud budete chtít, vezmou vás na pátrání napříč celým světem na začátku 20. století, ve zlatém věku všech objevitelů a cestovatelů.
 
John Ogden vede jednotku nebezpečných mužů, se kterými bojuje právě tam, kde ho potřebují. Své poslání je ovšem donucen opustit, když mu mladý desátník Buchan přinese zprávu, že jeho bratr potřebuje nutně jeho pomoc. A tak se spolu se svou jednotkou a desátníkem Buchanem vydává na pátrání po osobách postižených zvláštní chorobou po celém světě.
 
Jeho bratr Artur Ogden byl členem klubu gentlemanů, kteří něco významného objevili nebo zažili nějaké velké dobrodružství na svých cestách, totiž Cechu objevitelů. Ovšem jeho odvěký rival, bratránek, odhalil, že většina členů Cechu objevitelů si svá dobrodružství jen vymyslela, aby se mohli stát členy. Artur se s ním tak vsadí, že objeví novou cestu na severní pól. Po cestě ho ovšem potká něco nesmírně divného a když se vrátí domů není už nikdy jako dřív. Trpí nějakou záhadnou chorobou. A někteří tvrdí, že je to protože spatřil Shambalu.
 
Cech objevitelů
Shambala, tajemné město, po kterém nejeden z hrdinů naší knihy pátrá. Nikdo, kdo ho spatřil, si na něj ovšem nevzpomíná. A tak začíná zběsilá honička za bájným městem, které nemá dané místo, tvar ani velikost . . .
 
Cech objevitelů je nesmírně složitá kniha, která vás zavede do spletitého příběhu s mnoha postavami, které se každá snaží vybojovat si svůj cíl. Tento příběh ani nemá hlavního hrdinu, jelikož těch je tam téměř deset, každá se svou neuvěřitelnou a originální minulostí i součastností. Autoři v knize ukázali, že jsou opravdovými mistry dobrodružného vyprávění.
 
Příběh Shambaly je rozvinut na téměř osmiseti stránkách a to ještě ani velikost jednotlivých stránek není nijak drobná. Naopak jde o knížku úctyhodných rozměrů, kterou s sebou asi těžko budete nosit v kabelce, ale na druhou stranu mají v každé větě celé knihy autorové stále co říct. A to aniž by člověka začali nudit. Právě naopak, postarali se o to, aby se čtenáři nemohli od knihy ani na chvilku odtrhnout a museli se zamilovat do tohoto příběhu, který připomíná nejednoho velkého spisovatele minulého století.
 
IMG_9321
Uznání patří rozhodně i ilustrátorovi Ricku Rossovi, který na knize odvedl neuvěřitelnou práci. Cech objevitelů je kniha veskrze nádherná s neuvěřitelnou grafickou podobou, která vás bude udivovat na každé další stránce. Nejenže všechny stránky jsou nabarveny tak, že vypadají jako staré celé století, ale kniha Cech objevitelů je napůl i komiksem a opravdu nádherným komiksem, který se volně prolíná s textem a vytváří tak naprosto jedinečný čtenářský zážitek, který jiné knihy nenabízí.
 
Pokud si tedy najdete dostatek času a chuti, rozhodně se nechte unést okouzlujícím vyprávěním autorů do minulosti, do dob velkých objevů a míst, na která ještě běloch nevkročil. Nádherné grafické zpracování navnadí tu správnou atmosféru a již brzy budete mít dojem, že je doopravdy rok 1917 a vy se právě prosekáváte amazonskou džunglí. Knize dávám . . .
 
Autorka recenze: Lucie Šajnarová
Hodnocení: 9/10
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Blackout
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Blackout
15. 6. 2017
Thriller o kolapsu evropských dodávek elektrické energie. Otřesný, ale realistický scénář.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Pomněnčino dítě
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Pomněnčino dítě
7. 6. 2017
Když osmnáctiletá Dot, žijící v 60. Letech v Londýně, potká Sola, cítí, že je tu láska...
Recenze Detox - Praktické recepty a tipy pro čisté jídlo - Cinzia Frenchi (Markéta Kunzová)
Recenze Detox - Praktické recepty a tipy pro čisté jídlo - Cinzia Frenchi (Markéta Kunzová)
2. 6. 2017
Detoxikační dieta využívá i sílu čisté vody, která je ještě účinnější v kombinaci s bylinkami a rostlinami jako jsou máta, heřmánek, meduňka, rozmarýn.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Hlídači
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Hlídači
2. 6. 2017
V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se přezdívá „The Broad Haven Triangle“.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Dlouhé noci v cizím světě
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Dlouhé noci v cizím světě
1. 6. 2017
Silný a čtivý debut nadané autorky se sklony k lyrismu.Pozor na to, co se skrývá pod povrchem.“
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
highslide