Logo

Recenze Cech objevitelů - JON BAIRD, KEVIN COSTNER A RICK ROSS (Lucie Šajnarový)

6. 12. 2016
Bez názvu

Návrat do dob odvážných dobrodruhů a bílých míst na mapách 

Zatoužili jste někdy v posledních přetechnizovaných letech, kdy se lidstvo chvástá tím, že ví o světě už téměř všechno a každé místo má už svůj název, po návratu do dob odvážných dobrodruhů a bílých míst na mapách? Právě toto vám umožňují Jon Baird a Kevin Costner ve své nejnovější knize, prvním díle série Cech objevitelů. Pokud budete chtít, vezmou vás na pátrání napříč celým světem na začátku 20. století, ve zlatém věku všech objevitelů a cestovatelů.
 
John Ogden vede jednotku nebezpečných mužů, se kterými bojuje právě tam, kde ho potřebují. Své poslání je ovšem donucen opustit, když mu mladý desátník Buchan přinese zprávu, že jeho bratr potřebuje nutně jeho pomoc. A tak se spolu se svou jednotkou a desátníkem Buchanem vydává na pátrání po osobách postižených zvláštní chorobou po celém světě.
 
Jeho bratr Artur Ogden byl členem klubu gentlemanů, kteří něco významného objevili nebo zažili nějaké velké dobrodružství na svých cestách, totiž Cechu objevitelů. Ovšem jeho odvěký rival, bratránek, odhalil, že většina členů Cechu objevitelů si svá dobrodružství jen vymyslela, aby se mohli stát členy. Artur se s ním tak vsadí, že objeví novou cestu na severní pól. Po cestě ho ovšem potká něco nesmírně divného a když se vrátí domů není už nikdy jako dřív. Trpí nějakou záhadnou chorobou. A někteří tvrdí, že je to protože spatřil Shambalu.
 
Cech objevitelů
Shambala, tajemné město, po kterém nejeden z hrdinů naší knihy pátrá. Nikdo, kdo ho spatřil, si na něj ovšem nevzpomíná. A tak začíná zběsilá honička za bájným městem, které nemá dané místo, tvar ani velikost . . .
 
Cech objevitelů je nesmírně složitá kniha, která vás zavede do spletitého příběhu s mnoha postavami, které se každá snaží vybojovat si svůj cíl. Tento příběh ani nemá hlavního hrdinu, jelikož těch je tam téměř deset, každá se svou neuvěřitelnou a originální minulostí i součastností. Autoři v knize ukázali, že jsou opravdovými mistry dobrodružného vyprávění.
 
Příběh Shambaly je rozvinut na téměř osmiseti stránkách a to ještě ani velikost jednotlivých stránek není nijak drobná. Naopak jde o knížku úctyhodných rozměrů, kterou s sebou asi těžko budete nosit v kabelce, ale na druhou stranu mají v každé větě celé knihy autorové stále co říct. A to aniž by člověka začali nudit. Právě naopak, postarali se o to, aby se čtenáři nemohli od knihy ani na chvilku odtrhnout a museli se zamilovat do tohoto příběhu, který připomíná nejednoho velkého spisovatele minulého století.
 
IMG_9321
Uznání patří rozhodně i ilustrátorovi Ricku Rossovi, který na knize odvedl neuvěřitelnou práci. Cech objevitelů je kniha veskrze nádherná s neuvěřitelnou grafickou podobou, která vás bude udivovat na každé další stránce. Nejenže všechny stránky jsou nabarveny tak, že vypadají jako staré celé století, ale kniha Cech objevitelů je napůl i komiksem a opravdu nádherným komiksem, který se volně prolíná s textem a vytváří tak naprosto jedinečný čtenářský zážitek, který jiné knihy nenabízí.
 
Pokud si tedy najdete dostatek času a chuti, rozhodně se nechte unést okouzlujícím vyprávěním autorů do minulosti, do dob velkých objevů a míst, na která ještě běloch nevkročil. Nádherné grafické zpracování navnadí tu správnou atmosféru a již brzy budete mít dojem, že je doopravdy rok 1917 a vy se právě prosekáváte amazonskou džunglí. Knize dávám . . .
 
Autorka recenze: Lucie Šajnarová
Hodnocení: 9/10
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide