Logo

Recenze Černooké zuzany - Julia Heaberlin (Veronika Vaňková)

16. 1. 2017
černooké zuzany 3D
V šestnácti letech se stalo Tess něco příšerného, byla nalezená v hrobě s uškrcenou dívkou na hromadě kostí. Nejspíš jí zachránila srdeční vada, vrah si myslel, že už je mrtvá. Okolo ní rostlo luční kvítí, přezdívané Černooké Zuzany. Na nic si nevzpomíná, nic si nevybavuje a z celého srdce si přeje, aby si už NIKDY nevzpomněla
 
"Jsem hvězdou do očí bijících bulvárních titulků a strašidelných příběhů, které si děti vyprávějí u táboráku. Jsem jednou ze čtyř Černookých Zuzan. Tou, co měla štěstí."
 
Velkou oporou pro ní byla věrná kamarádka Lydia. Kamarádily se spolu od první třídy, znaly svoje tajemství. Lydia byla všetečná a dokázala na každého něco vyšťourat. Pomáhala Tess se vším i v době kdy trpěla psychickou slepotou. Zničehonic se s rodinou odstěhovala a Tess zůstala sama. 
 
Dneska je Tess o osmnáct let starší a má dceru Charlie. Mediální tlak trochu opadl a snaží se co nejnormálněji žít. Blíží se datum popravy vraha, který byl před lety usvědčen. Objevuje se právník Bill a chce aby Tess svojí výpověď přehodnotila, myslí si, že je nevinný. Tess se nakonec rozhodne spolupracovat, ani ona si není jistá a bojí se. Co když vrah pořád někde číhá venku, má k tomu dobrý důvod, ať bydlí kde chce, najde trs Černookých Zuzan. Zdánlivě nevinné, ale jak je možné že se objeví na jaře i na podzim, když rostou jenom v létě?
 
"Na druhém schodě zaváhám a nejistě se podívám za sebe. Kdyby někdo zavřel dveře, najdou mě nejdřív za sto let. Nikdy jsem nepochybovala o tom, že smrt se stále dychtivě snaží dohnat jistou šestnáctiletou dívku."
 
Rozhodnou se exhumovat ostatky Zuzan, přizvou nejlepší forenzní antropoložku. Dvoje ostatky, kterým nikdy nebyla přidělena jména. Dneska mají větší možnosti a lepší vybavení a hned na začátku vyplouvají nesrovnalosti. Dny ubývají a do popravy zbývá už několik málo dní. Tess se rozhodne pomoci a vrací se zpátky na místa, kde květiny našla. 
 
Dostala se mi do rukou zajímavá kniha s lákavou anotací a dvojsmyslným názvem. Kdo z vás má rád Sběratele kostí, tato kniha bude pro něj jako stvořená. Uvnitř se ukrývá do detailu promyšlený příběh. Dlouho nemáte nejmenší šanci, přijít na to, kdo vrahem doopravdy je. Ustrašená Tess, která si přeje aby to skončilo, slyší hlasy, hlasy mrtvých.
 
cernooke_zuzany_3D
"Oheň také vytvořil náš hrob, nerovnoměrnou mělkou jámu. Černooké Zuzany drze vyrostly a pokryly ji dlouho předtím, než jsme tam skončily my. Černooké Zuzany jsou nenasytné, často jsou prvními rostlinami, které vyrostou na spálené, zničené půdě. Jsou hezké, ale soutěživé, jako roztleskávačky. Žijí, aby vytlačily ostatní."
 
V knize se prolínají dvě časové linky, současnost a rok 1995, kdy Tess chodila na sezení. Snažili se aby si vzpomněla, ale nikomu se nepovedlo nakouknout za černý závěs. Střídají se kapitoly jedna ze současnosti, druhá z minulosti, dokonalá psychologie. 
 
Nenašla jsem v knize jediné místo, které by mě nezaujalo. Kapitoly jsou kratší a umocňují naši zvědavost. Lehce nás naťuknou a potom se vrátí v čase. Hlavní myšlenka je, že je nemožné někoho doopravdy poznat. Lidé se přetvařují a mají svoje vlastní Zuzany. 
 
Černooké Zuzany jsou od začátku až do konce napínavé, pomaličku se odkrývá složitý příběh. Autorka nás nechává zapojit svojí fantazii, vede nás celou dobu a často se stane, že překvapí. Jedná se o dobře propracovaný psychologický thriller. Myslím, že má kniha velkou šanci si získat obrovské množství čtenářů. 
 
cernooke_zuzany_3D
Autorka recenze: Veronika Vaňková
Hodnocení: 100%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide