Logo

Recenze Conan meč s Fénixem - Robert E. Howard (Pearl T.)

21. 2. 2014
Barbar Conan pocházel z hornaté a divoké Cimmerie. Již od mládí vynikal obrovskou silou a brzy se začal účastnitloupežných nájezdů na sousední státy. Během jednoho z nich padl do zajetí a tak začala jeho kariéra dobrodruha, který svým mečem dokázal rozvrátit trůny i těch nejmocnějších království. Postava odvážného Cimmeřana si okamžitě získala srdce čtenářů. Během svého života R. E. Howard napsal dvacet jedna conanovských příběhů, čtyři z nich ale vyšly až posmrtně. Jeho hrdina ovlivnil desítky fantasy autorů, kteří stále dopisují další a další kapitoly barbarské ságy.

Conan. Pro některé starý známý, pro některé úplná novinka. Nikdy jste o něm neslyšeli? Vážně? Nejvyšší čas to napravit. Pokud nevíte jak si jej představit, je to vládce Aqulionie. Zabil předchozího vládce a přivlastnil si trůn. Není divu, že se ho proto chtějí všichni zbavit. Nebo si ho můžete představit jako piráta. Nebo prostě jako zabijáka s ohromnou horou svalů, díky kterým je vlastně stále naživu.
ConanZamboula4a
Jelikož je to kniha povídková, zažijete hned několik Barbarových dobrodružství. Nečekejte žádné šílené zápletky, neuvěřitelné řešení situací nebo mazané strategie. Conan sází na svou sílu a je to vidět. Nezapomeňme na důležitou věc - kdo by to byl řekl, že Barbar věří v boha? Konkrétně je to bůh, kterého je lepší se bát. Kdo se nebojí....

Neméně známé díla s Conanem jsou také komiksy, seriály, filmy (kdo by si nevzpomněl na božského Arnolda, že?) i hry. Není divu, že se už řadí k naprosté klasice fantasy žánru. Nemusí to být sice to pravé pro všechny (třeba příznivci Stmívání jistě nadšeni nebudou), ale rozhodně byste si neměli nechat tuto knihu ujít. Nakladatelství Omega už má dokonce připravenou i další knihu. Howardův styl psaní je naprosto nezaměnitelný (cítíte to i z velmi povedeného překladu!), jednotlivé povídky vás naprosto pohltí a uvidíte, že si nakonec tohohle svalovce zamilujete. Přidejte k tomu fakt, že Conan už je z roku 1932 (také proto byl jeho největším konkurentem sám J.R.R.Tolkien) a musíte uznat, že je to prostě geniální. 
conan_nova_3D
Hodnocení: 4/5
Autorem recenze je Pearl T., blog autorky najdete zde.
Knihu si můžete koupit zde
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide