Logo

Recenze Conan meč s Fénixem - Robert E. Howard (Pearl T.)

21. 2. 2014
Barbar Conan pocházel z hornaté a divoké Cimmerie. Již od mládí vynikal obrovskou silou a brzy se začal účastnitloupežných nájezdů na sousední státy. Během jednoho z nich padl do zajetí a tak začala jeho kariéra dobrodruha, který svým mečem dokázal rozvrátit trůny i těch nejmocnějších království. Postava odvážného Cimmeřana si okamžitě získala srdce čtenářů. Během svého života R. E. Howard napsal dvacet jedna conanovských příběhů, čtyři z nich ale vyšly až posmrtně. Jeho hrdina ovlivnil desítky fantasy autorů, kteří stále dopisují další a další kapitoly barbarské ságy.

Conan. Pro některé starý známý, pro některé úplná novinka. Nikdy jste o něm neslyšeli? Vážně? Nejvyšší čas to napravit. Pokud nevíte jak si jej představit, je to vládce Aqulionie. Zabil předchozího vládce a přivlastnil si trůn. Není divu, že se ho proto chtějí všichni zbavit. Nebo si ho můžete představit jako piráta. Nebo prostě jako zabijáka s ohromnou horou svalů, díky kterým je vlastně stále naživu.
ConanZamboula4a
Jelikož je to kniha povídková, zažijete hned několik Barbarových dobrodružství. Nečekejte žádné šílené zápletky, neuvěřitelné řešení situací nebo mazané strategie. Conan sází na svou sílu a je to vidět. Nezapomeňme na důležitou věc - kdo by to byl řekl, že Barbar věří v boha? Konkrétně je to bůh, kterého je lepší se bát. Kdo se nebojí....

Neméně známé díla s Conanem jsou také komiksy, seriály, filmy (kdo by si nevzpomněl na božského Arnolda, že?) i hry. Není divu, že se už řadí k naprosté klasice fantasy žánru. Nemusí to být sice to pravé pro všechny (třeba příznivci Stmívání jistě nadšeni nebudou), ale rozhodně byste si neměli nechat tuto knihu ujít. Nakladatelství Omega už má dokonce připravenou i další knihu. Howardův styl psaní je naprosto nezaměnitelný (cítíte to i z velmi povedeného překladu!), jednotlivé povídky vás naprosto pohltí a uvidíte, že si nakonec tohohle svalovce zamilujete. Přidejte k tomu fakt, že Conan už je z roku 1932 (také proto byl jeho největším konkurentem sám J.R.R.Tolkien) a musíte uznat, že je to prostě geniální. 
conan_nova_3D
Hodnocení: 4/5
Autorem recenze je Pearl T., blog autorky najdete zde.
Knihu si můžete koupit zde
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide