Logo

Recenze Conan meč s Fénixem - Robert E. Howard (Pearl T.)

21. 2. 2014
Barbar Conan pocházel z hornaté a divoké Cimmerie. Již od mládí vynikal obrovskou silou a brzy se začal účastnitloupežných nájezdů na sousední státy. Během jednoho z nich padl do zajetí a tak začala jeho kariéra dobrodruha, který svým mečem dokázal rozvrátit trůny i těch nejmocnějších království. Postava odvážného Cimmeřana si okamžitě získala srdce čtenářů. Během svého života R. E. Howard napsal dvacet jedna conanovských příběhů, čtyři z nich ale vyšly až posmrtně. Jeho hrdina ovlivnil desítky fantasy autorů, kteří stále dopisují další a další kapitoly barbarské ságy.

Conan. Pro některé starý známý, pro některé úplná novinka. Nikdy jste o něm neslyšeli? Vážně? Nejvyšší čas to napravit. Pokud nevíte jak si jej představit, je to vládce Aqulionie. Zabil předchozího vládce a přivlastnil si trůn. Není divu, že se ho proto chtějí všichni zbavit. Nebo si ho můžete představit jako piráta. Nebo prostě jako zabijáka s ohromnou horou svalů, díky kterým je vlastně stále naživu.
ConanZamboula4a
Jelikož je to kniha povídková, zažijete hned několik Barbarových dobrodružství. Nečekejte žádné šílené zápletky, neuvěřitelné řešení situací nebo mazané strategie. Conan sází na svou sílu a je to vidět. Nezapomeňme na důležitou věc - kdo by to byl řekl, že Barbar věří v boha? Konkrétně je to bůh, kterého je lepší se bát. Kdo se nebojí....

Neméně známé díla s Conanem jsou také komiksy, seriály, filmy (kdo by si nevzpomněl na božského Arnolda, že?) i hry. Není divu, že se už řadí k naprosté klasice fantasy žánru. Nemusí to být sice to pravé pro všechny (třeba příznivci Stmívání jistě nadšeni nebudou), ale rozhodně byste si neměli nechat tuto knihu ujít. Nakladatelství Omega už má dokonce připravenou i další knihu. Howardův styl psaní je naprosto nezaměnitelný (cítíte to i z velmi povedeného překladu!), jednotlivé povídky vás naprosto pohltí a uvidíte, že si nakonec tohohle svalovce zamilujete. Přidejte k tomu fakt, že Conan už je z roku 1932 (také proto byl jeho největším konkurentem sám J.R.R.Tolkien) a musíte uznat, že je to prostě geniální. 
conan_nova_3D
Hodnocení: 4/5
Autorem recenze je Pearl T., blog autorky najdete zde.
Knihu si můžete koupit zde
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
highslide