Logo

Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)

17. 12. 2017
Davam_ti_sve_telo_3D
Diana Gabaldon vydává vášnivý dodatek série Cizinka v podobě tenké roztomilé knížky, která je určená a zaručeně vhodná nejen pro všechny zapálené a věrné fanoušky. Pokud se čtenáři líbí bohaté množství milostných scén, ať už v knize CizinkaVážka v jantaru či Mořeplavec, tento drobný doplněk, skrývající spoustu emocí, bude pro něho dokonalým počtením. A co teprve, když detailně rozebere jednotlivé erotické scény, které tak tentokrát poznáte z pohledu samotné autorky. Jak se vymýšlí a píše dialog, během kterého nejsou zapotřebí mluvené fráze, ale pouze souhra těl? 
 
Jak píšu milostné scény je opravdu napsána v ich-formě přímo z tužky autorky. Knihu si rozdělila do několika kapitol, jenž považuje za důležité z hlediska jednotlivých témat. Začínáme malým úvodem do sexuálních scén, kterými mohou být zaplněny celé stránky nebo pouze jeden krátký odstavec. Ve všem, co autorka při psaní emotivních situací použije je význam a je jen na čtenáři jestli bude číst pečlivě nebo se rozhodne jen pro rychlé přelétání jednotlivých řádků. Tato volba je už na každém z nás.
 
Pro ty čtenáře, kteří svým hrdinům přejí fyzický kontakt, protože je povzbuzují v jejich společné lásce, je určitě třešničkou na dortu právě scéna, která trvá déle než dvě věty a není přeskočena a nechána na pospas čtenářovi domýšlivost, ale je naopak rozebrána do všech detailů. Přesně toto detailní rozepisování dává Diana Gabaldon do každého příběhu v sérii Cizinka. Kdo čte knihy postupně a poctivě určitě si uvědomil, na kolik takových scén už narazil. A určitě si také uvědomil, že všechny scény nejsou stejné, možná se odehrávají podle základní osnovy, ale vždy jsou okořeněném něčím jiným a jsou napsány tak, aby čtenář neměl pocit, že se sexuální scény pouze kopírují. 
 
"Dávám ti své tělo..." aneb příjemné zpestření už velice bohaté a rozmanité série Cizinka, která stále nekončí a přichystá nám ještě několik zážitků. Pokud si čtenář přečte tuto "knižní vsuvku" určitě budete při dalším čtení ostatních dílů více napjatý a pozorný. Čtenáři přece milují, když mohou zjistit a probádat jakýkoli krok v zákulisí, který autor provádí. 
 
Snímek obrazovky 2017-12-15 v 10.50.35
Neočekávejte pouze popis milostných scén, které probíhají mezi Jamiem a Claire. Zde se totiž objeví vše, co se sexu v Cizince týče. Jak autorka rozlišuje psaní milostných scén a scén, které jsou plné pouze tvrdého sexu? A co takové zneužívání Jamieho Jonathanem Randalem? Zajímá vás, jak a proč tyto scény vznikly? 
 
Jak píšu milostné scény prozradí mnohé. Tak proč nezískat odpovědi na všechny otázky...
 
Autorka recenze: Anita Gingerová
Hodnocení: 93%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide