Logo

Recenze Dcera čarodějnice - Paula Brackston ( Anita Gingerová)

15. 5. 2017
„Jestli mne vyslechneš“ začala jsem, „povím ti příběh o čarodějnicích. Příběh o kouzlech, lásce a ztrátě. Příběh o tom, jak čistá neznalost vede ke strachu a jak smrtící takový strach může být. Vyslechneš mě?“
 
Dcera_carodejnice_3D
Dcera čarodějnice je historický román, který nám bude vyprávět čtyři příběhy z různých časových linií. Tyto příběhy jsou pojmenovány podle "čarodějnických" svátků...
 
Se svátkem světel zůstaneme v současnosti (rok 2007) v malé vesnici Matravers. Elizabeth se sem nedávno přestěhovala a formou deníkových zápisků nás provází jejími všedními i nevšedními dny. Prozrazuje nám aktuální dění na její zahradě a neplánované seznámení s mladou dívkou Tegan, která je tak osamělá a znuděná, že se k Elizabethinu domu vrací den co den a  rozhodně nemá v plánu přestat Elizabeth zasypávat nekonečnými dotazy. Díky Teganině zvídavosti a neústupnosti se dozvíme celý příběh o Elizabethině rodině a strašnému osudu, jenž jí stihl a ze dne na den zničil vše, co Bess milovala. Bess Tegan prozradí důvod a popíše čarodějnickou proměnu, kterou prošla ve svých sedmnácti letech. Je to neuvěřitelné, ale jejich přátelství se během knihy vyvine až do vztahu jako má matka s dcerou. 
 
Magická noc nás ukolébá do Londýna do roku 1888. Zde Eliza pracuje jako nepostradatelná asistentka velice úspěšného chirurga. Nejen díky své moci a využitím léčivých kouzel se Eliza v nemocničním prostředí a na operačním sále vůbec neztrácí. Slíbila si, že vše co umí bude používat jen v dobrém a bude pomáhat všem, kteří to potřebují. Co se ale děje jejím pacientkám, které dobrovolně léčí a pomáhá jim přežít, i když jsou všechny v hodně nepříjemné situaci? Kdo může být tak bezcitný, že se neštítí mít na rukou jejich krev? Že by Elizu opět vystopoval? 
 
Svatojánská noc přináší obrovskou dávku magie. Dokonce i té černé. Přichází kouzla, kletby, rituály.    Elizabeth se s Tegan smíří natolik, že se dívka rozhodne stát se čarodějkou. Hltá každou knihu, kterou jí Elizabeth půjčí a je velice dobrou žačkou. Zdá se, že nic jiného Tegan nezajímá. Pak ale dívku, která nemá žádné jiné přátele, okouzlí mladý muž s motorkou. Tegan se do něho zamiluje, je ovšem ten pravý? Během toho všeho je nám vyprávěn další příběh o Elise, která během 1. světové války zachraňuje životy v polním lazaretu. A někdo musí zachránit i Elisu. Protože on se opět vrátil a opět Elisu našel.
 
Poslední část knihy je věnována velkému vyvrcholení. On opět přichází. Elizabeth tentokrát není sama a s pomocí Tegan se pouští do nebezpečného boje. Zde se bude kouzlit ze všeho nejvíc. Bude to magické, tajemné, kouzelné, bude to úžasné.
 
"Běda, má lásko, ničíte mně
nezdvořilým odmítáním.
A já vás tak dlouho miloval,
těšil se, když zde jste byla.
Já se vždy tak radoval
z těch rukávů se srdcem ze zlata.
Srdce plné radosti
měla Dáma zelených rukávů..."
 
Kniha může působit strašně složitě. Vypráví několik příběhů z různých časových oblastí. Nenechte se po přečtení anotace odradit, nemusí mít strach, že vše nepochytíte a budete ztraceni. Autorka Dceru čarodějnice napsala báječně, je až neuvěřitelné, kolik energie dala do každé kapitoly. Bravurně popsala dobové atmosféry, situace na na nemocničním sále, na válečné frontě, na trhu v malém městečku, boj proti moru a hon na čarodějnice. Je toho strašně moc, co musela detailně nastudovat a vytvořit z toho tento příběh. 
 
Jestli si myslíte, že víte o čem kniha je, tak vás zklamu. Nevíte! Nemůžete mít ani bližší tušení, jaký příběh na vás čeká. I když jsem vám tu popsala jednotlivé fáze knihy, stejně na vás toho čeká mnohem víc. Dlouho jsem přemýšlela, jak napsat recenzi na něco tak rozsáhlého. Nakonec jsem se rozhodla, že to jediné co vám knihu řádně představí je Bess...
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide