Logo

Recenze Dcera čarodějnice - Paula Brackston ( Anita Gingerová)

15. 5. 2017
„Jestli mne vyslechneš“ začala jsem, „povím ti příběh o čarodějnicích. Příběh o kouzlech, lásce a ztrátě. Příběh o tom, jak čistá neznalost vede ke strachu a jak smrtící takový strach může být. Vyslechneš mě?“
 
Dcera_carodejnice_3D
Dcera čarodějnice je historický román, který nám bude vyprávět čtyři příběhy z různých časových linií. Tyto příběhy jsou pojmenovány podle "čarodějnických" svátků...
 
Se svátkem světel zůstaneme v současnosti (rok 2007) v malé vesnici Matravers. Elizabeth se sem nedávno přestěhovala a formou deníkových zápisků nás provází jejími všedními i nevšedními dny. Prozrazuje nám aktuální dění na její zahradě a neplánované seznámení s mladou dívkou Tegan, která je tak osamělá a znuděná, že se k Elizabethinu domu vrací den co den a  rozhodně nemá v plánu přestat Elizabeth zasypávat nekonečnými dotazy. Díky Teganině zvídavosti a neústupnosti se dozvíme celý příběh o Elizabethině rodině a strašnému osudu, jenž jí stihl a ze dne na den zničil vše, co Bess milovala. Bess Tegan prozradí důvod a popíše čarodějnickou proměnu, kterou prošla ve svých sedmnácti letech. Je to neuvěřitelné, ale jejich přátelství se během knihy vyvine až do vztahu jako má matka s dcerou. 
 
Magická noc nás ukolébá do Londýna do roku 1888. Zde Eliza pracuje jako nepostradatelná asistentka velice úspěšného chirurga. Nejen díky své moci a využitím léčivých kouzel se Eliza v nemocničním prostředí a na operačním sále vůbec neztrácí. Slíbila si, že vše co umí bude používat jen v dobrém a bude pomáhat všem, kteří to potřebují. Co se ale děje jejím pacientkám, které dobrovolně léčí a pomáhá jim přežít, i když jsou všechny v hodně nepříjemné situaci? Kdo může být tak bezcitný, že se neštítí mít na rukou jejich krev? Že by Elizu opět vystopoval? 
 
Svatojánská noc přináší obrovskou dávku magie. Dokonce i té černé. Přichází kouzla, kletby, rituály.    Elizabeth se s Tegan smíří natolik, že se dívka rozhodne stát se čarodějkou. Hltá každou knihu, kterou jí Elizabeth půjčí a je velice dobrou žačkou. Zdá se, že nic jiného Tegan nezajímá. Pak ale dívku, která nemá žádné jiné přátele, okouzlí mladý muž s motorkou. Tegan se do něho zamiluje, je ovšem ten pravý? Během toho všeho je nám vyprávěn další příběh o Elise, která během 1. světové války zachraňuje životy v polním lazaretu. A někdo musí zachránit i Elisu. Protože on se opět vrátil a opět Elisu našel.
 
Poslední část knihy je věnována velkému vyvrcholení. On opět přichází. Elizabeth tentokrát není sama a s pomocí Tegan se pouští do nebezpečného boje. Zde se bude kouzlit ze všeho nejvíc. Bude to magické, tajemné, kouzelné, bude to úžasné.
 
"Běda, má lásko, ničíte mně
nezdvořilým odmítáním.
A já vás tak dlouho miloval,
těšil se, když zde jste byla.
Já se vždy tak radoval
z těch rukávů se srdcem ze zlata.
Srdce plné radosti
měla Dáma zelených rukávů..."
 
Kniha může působit strašně složitě. Vypráví několik příběhů z různých časových oblastí. Nenechte se po přečtení anotace odradit, nemusí mít strach, že vše nepochytíte a budete ztraceni. Autorka Dceru čarodějnice napsala báječně, je až neuvěřitelné, kolik energie dala do každé kapitoly. Bravurně popsala dobové atmosféry, situace na na nemocničním sále, na válečné frontě, na trhu v malém městečku, boj proti moru a hon na čarodějnice. Je toho strašně moc, co musela detailně nastudovat a vytvořit z toho tento příběh. 
 
Jestli si myslíte, že víte o čem kniha je, tak vás zklamu. Nevíte! Nemůžete mít ani bližší tušení, jaký příběh na vás čeká. I když jsem vám tu popsala jednotlivé fáze knihy, stejně na vás toho čeká mnohem víc. Dlouho jsem přemýšlela, jak napsat recenzi na něco tak rozsáhlého. Nakonec jsem se rozhodla, že to jediné co vám knihu řádně představí je Bess...
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Marie Chlebnová)
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Marie Chlebnová)
18. 10. 2017
Strom lží je sedmou knihou britské spisovatelky Frances Hardinge a já si pokládám otázku, proč je to teprve první kniha přeložená do českého jazyka. Doufám, že se čtenáři brzy dočkají další knižní ochutnávky ze spisovatelčiny dílny.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Mořeplavec - Diana Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Mořeplavec - Diana Gabaldon
17. 10. 2017
Od autorky dechberoucích bestsellerů Cizinka a Vážka v jantaru přichází třetí pokračování této mimořádné ságy.
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
15. 10. 2017
V rámci vydání druhého dílu Shannarovy elfeíny Vám přinášíme rozhovor s autorem knižní série Terry Brooksem.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku My, Utonulí
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
9. 10. 2017
Sága My, utonulí vysoko ční nad ostatními romány tohoto žánru.Lze ji směle srovnávat s vrcholnými díly Lva Nikolajeviče Tolstého. Bohatý a nádherný příběh.“
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
9. 10. 2017
Bylo jen otázkou času, kdy podle bestsellerů Diany Gabaldon vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire Beauchamp Randall a Jamieho Frasera dychtivě hltají miliony čtenářů po celém světě.
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
4. 10. 2017
Všichni fanoušci pořádného rocku a Bon Joviho, buďte na pozoru! Kniha, ve které nenaleznete jen mnoho fotografií, ale také příběh o tom, jak to vlastně všechno začalo, právě vyšla i u nás.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Edward: Tajemství krále z Auramaly
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Edward: Tajemství krále z Auramaly
29. 9. 2017
MOCENSKÉ INTRIKY, VÁLKA,SPALUJÍCÍ VÁŠEŇ A KREVNÍ MSTA.
highslide