Logo

Recenze Deník fejsbukové matky - Lucie Nachtigallová (Dominika Tlapáková)

24. 4. 2016
Deník fejsbukové matky
Naskytla se mi příležitost přečíst si Deník fejsbukové matky ještě před jeho vydáním a vy si tedy s předstihem můžete přečíst mou recenzi. 
 
"Maminko, mám rýmu.
Tady máš kapky a kákni mi do nosu."
 
 
Když mi nakladatelství Omega nabídlo Deník fejsbukové matky jako recenzní výtisk, nemohla jsem říct ne. Kdo by taky odmítl knihu zdarma? Rozhodně ne správnýknihomol. Rozhodla jsem se tedy o knize vyhledat nějaké bližší info a to, co jsem zjistila, mě celkem zaujalo. Dle anotace má tato kniha být unikátem a musím říct, že to také je - je totiž celá sestavená jen ze statusů z facebooku. Pravděpodobně to je jediná kniha na světě svého druhu. Autorkou je Lucie Nachtigallová, bývalá redaktorka televize Nova, současnosti máma na plný úvazek. Každý den ji obšťastňují dvojčata Viky a Fanda anejmladší Alžbětka.
 
"Ve školce si o mně musí myslet, že jsem zarytá komunistka. Dvojčata si oblíbila Macha a Šebestovou a tak paní učitelku oslovují soudružko učitelko."
 
Deník fejsbukové matky
Tato kniha nemá začátek ani konec. Ani žádnou dějovou linku. Tuto knihu můžete začít číst doslova odkudkoliv - od konce či od prostředka a nebo klasicky od začátku. Kniha je sestavená z každodenních humorných a někdy i ne až tak humorných příhod. Malé děti se totiž vyznačují tím, že jsou schopny každodenní situace, které jsou pro nás dospěláky běžné, vidět naprosto jinýma očima. Kniha je plná milých příhod, které vám rodinný život s dětmi, manželem a psem zajisté přinese. Já sama děti zatím ještě nemám, ale zato mám malého bratránka, kterému jsou 4 roky, takže jeho vtipné dotazy a komentáře zažívám z první ruky. Ale jednou budu podobné dotazy dostávat od svých dětí, takže se na to musím připravit. 
 
"Mami, vyhoď tu růži, já se bojím, že mě vopíchá."
 
Taky to znáte, když jste myšlenkami někde jinde, někdo na vás mluví a vy naprosto bezmyšlenkovitě vše odkýváte? Při čtení této knihy se mi potvrdilo, že to tak mají v každé domácnosti. :)
 
Deník fejsbukové matky
Viky: "Maminko, můžeme mít závoje?
Já: "Jo, jo."
Viky: "A můžou být bílé?"
Já: "Jo, jo."
Viky: "A můžu si půjčit tvoje nůžky?"
Já: "Jo, jo."
Tak... a jsme bez záclon.
 
Když jsem knihu poprvé držela v ruce, můj první dojem byl, že mi připomínala učebnici do školy. Má totiž téměř totožný formát, jako většina učebnic pro střední školy, ale ten učebnicový pocit umocňoval křídový papír, z nějž je kniha svázaná. Ale jakmile knihu otevřete, hned vás ten pocit přejde - vždyť která učebnice by byla složena z facebookových statusů? 
 
U čtení této knihy jsem se hodně nasmála, takže pokud nejradši čtete jako já před usnutím, tak po této knize nesahejte, ta vám totiž nedá spát, kvůli samému smíchu. :) Děkuji tedy nakladatelství Omega, že mi knihu nabídlo jako recenzní výtisk a mohla jsem si ho přečíst ještě před vydáním. Za originální zpracování knihy a pobavení, jež ve mně vyvolala, dávám 4 hvězdičky. 
 
Autorka recenze: Dominika Tlapáková
Hodnocení: 4/5
 
Deník fejsbukové matky
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide