Logo

Recenze Deník fejsbukové matky - Lucie Nachtigallová (Pavla Krejčí)

23. 4. 2016
Deník fejsbukové matky
Autor: Lucie Nachtigallová
Žánr: humor
Počet stran: 160
Rok vydání v ČR: 2016
Nakladatelství: Omega
 

Facebook v hlavní roli...

 
Jestli pevně věříte, že jenom prozaicky napsaná kniha dokáže zdolat žebříčky úspěšnosti, jste na omylu. Lucie Nachtigallová tento fakt zcela kategoricky vyvrací svou knihou Deník fejsbukové matky. Nenajdete v ní  žádné dlouhatánské texty, ani děj, ale vtipně a dobře mířené facebookové statusy, jimiž mapuje svůj život. 
 
Před sedmi lety objevila Lucie facebook, a tím byla odstartována její statusová palba. Čtenářům doširoka otevírá pohled do zákulisí svého života, který není vůbec nudný, ba téměř hektický. Vždyť jedno dítě samo o sobě vydá za hodně, natož hned tři najednou. Jako matka se samozřejmě musí potýkat se strastmi i radostmi (a vskutku ráda se o ně dělí), které výchova přináší, ale právě děti jsou tím pravým zpestřením a životní náplní. Nicméně divoké ratolesti jsou jednou záležitostí, vytížený manžel, zvaný Mačeta, druhou...
 
"Panenka Barbie už mi nesmí přes práh! Od té doby, co ji máme doma, si dvouletá Viktorka vycpává prsa ponožkami a naběračkami, aby vypadala jako ona. Když si venku začala strkat pod bundu dlažební kostku, osud panenky byl definitivně zpečetěn."
 
Autorčiny peripetie můžete sledovat v období let 2009 - 2011. Díky datu, který každý příspěvek nese, se lehce orientujete. Ať je venku zima, teplo či deštivo, Lucie vás baví svými úžasnými zážitky, ať už se týkají dětí, manželka Františka či mazlíčka Rozinky.
 
"Pokárala jsem odpoledne svého muže, že děti nevzdělává a pouze s nimi blbne. Vzal si to k srdci. Odposloucháno z dětského pokojíčku: Tááák se podívejme, co nám maminka půjčila za hezké encyklopedie v knihovně. Bětuško, tohle je vládce všech moří - Odysseus. No, opakuj po mně O-DY-SE - US."
 
 
Deník fejsbukové matky
Luciina mateřská dovolená je nepochybně velice záživnou zkušeností. Všechny maminky, co si knihu přečtou, s ní budou zcela určitě v mnoha ohledech souhlasit. Za sebe můžu jen popřát pevné nervy a sílu nezbláznit se ze všeho, protože jakožto holka sotva odrostlá dětským botičkám nemám o mateřství ani ponětí.
 
"Manžel bude zuřit. Dvouletá Alžběta urvala ze stromečku prskavku a opačným koncem namalovala na novou plazmovou televizi "móc éliký ryba." Třeba si nevšimne... Je to jen půlka obrazovky."
 
Deník fejsbukové matky je opravdu zajímavou, nevšední a osvěžující knihou. Jelikož facebook v současně uspěchané a přetechnizované době patří mezi hlavní důvody, proč vůbec dýchat a žít, nepochybně při postřehnutí Luciiny knihy zpozorní nejeden "fejsbukový" nadšenec. Vůbec nezáleží na tom, kolik vám je let, kniha vás bude bavit za všech okolností. 
 
Pro mě bylo čtení knihy skvělým zpestřením dvou večerů, kdy jsem s radostí zalezla pod peřinu a oddávala se pročítání statusů. Těšila jsem se na další a další vtipné minipříběhy, za jejichž režií většinou stály děti, bravurně musím říci, dusila jsem záchvaty smíchu, aby si zbytek rodiny nemyslel, že mi přeskočilo, šlo to však horko těžko, a když přišel konec, bylo mi těžko na srdci. Během čtení jsem se imaginárně dostala do Lucčiny rodinky a sugestivně prožívala všechno s nimi. Až se budu potřebovat na chvíli odreagovat, přečtu si znovu Deník fejsbukové matky!
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
24. 9. 2017
Autobiografie zpěvačky skupiny ROXETTE
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
highslide