Logo

Recenze Dívka, která chtěla zachránit knížky - Klaus Hagerup, illustrated by Lisa Aisato (Tereza Jílková)

15. 5. 2018
divka, ktera chtela zachranit knizky uvodka

Možná je to maličko divné, prohlásit v 22 letech "Zamilovala jsem se do dětských knih!" Že? Prosím, řekněte mi, že to někdo máte stejně, abych si nepřipadal tak divně :D Ale teď vážně. Knížka "Dívka, která chtěla zachránit knížky" se mi tak vryla do srdce, že jsem zatoužila vrátit se do dětských let.

Anna má skoro deset let a ze všeho nejvíc ráda čte. Miluje čtení tolik, že jedním z jejích nejlepších přátel je knihovnice Monsenová, i když je jí přes čtyřicet let! Jednoho dne knihovnice Monsenová řekne Anně, co se přihodí knihám, které si nechce nikdo půjčit. Zkrátka zmizí. Jsou zničeny. Ale co se stane se všemi, kteří v nich žijí? Zmizí také? To přeci nejde! Anna musí knížky zachránit! Jenže jak? 

Anička miluje čtení. Stejně jako já. A stejně jako mě ji zajímá, co se stane s knihami, které si nikdo nepůjčuje. Není to pro ně hezký osud.

Rozhodně musím pochválit grafické zpracování celé knihy, protože ty ilustrace jsou naprosto dokonalé. Jsou jemné, velké a barevné, ale přitom ne extra svítivé. Plus má ještě výběr papíru, který obrázky lehce podtrhuje.

Jestlipak víš, co se děje v knihovně s knížkami, které si nikdo nepůjčuje. Ani Anna to nevěděla. Ale když se to dozví, už nemá na výběr. Musí knihy zachránit. 

B55G1206-min

Nikdy jsem takovýhle jemný příběh nečetla a musím říct, že jsem docela smutná z toho, že v době mého dětství jsme se k takovým knihám nedostala (a ani nevím, jestli existovaly). Děti dnešní generace mají velikánské štěstí, že pro ně vychází taková krásná literatura. Čtení "Dívky, která chtěla zachránit knížky" pro mě bylo krásných 20 minut života (a to jsem se snažila nečíst moc rychle, aby mi příběh vydržel co nejdýl) a následných 30 minut rozplývání se nad obrázky :) Opravdu kouzelný, magický příběh!

Kouzelné vyprávění o lásce ke knihám a k těm, kteří v nich žijí. Pro čtenáře všech věkových skupin. 

Pokud máte doma malé dítko (u téhle knihy bych ovšem preferovala asi holčičky, nejsem si stoprocentně jistá, jestli by to kluky bavilo), rozhodně doporučuji si tuto knížečku pořídit. Jako pohádka před spaním bude naprosto ideální! Já ji schovávám pro svoji šestiletou neteřinku :) Tak snad z ní bude mít radost :)

Trošku bych ale vytkla absenci číslování stránek. I když u tak tenké knížky by to někdo považoval za zbytečné, já si na to u knih už tak zvykla, že mi přišlo, že v té knize něco zásadního chybí. Ale je to jediná věc, která mi tam vadila. Knížečka byla na nějak dlouhou recenzi moc krátká, takže se moc omlouvám, že vám tu toho moc neřeknu. Kdybych prozradila více, už by to mohli být spoilery. 

Už jste stihli číst Dívku? Pokud ano, co na ni říkáte?

B55G1202-min
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide