Logo

Recenze Knedlíček - Julie Murphy (Michaela Rubášová)

21. 11. 2016
knedlíček
Ze života jedné šestnáctileté dívky, která i přes svoji tloušťku, neztrácí odhodlání a sebejistotu...
Ale její život není peříčko.
 
Willowdean je šestnáct let. Její máma jí neřekne jinak než "Knedlíčku". Proč? To asi není tak těžká otázka a odpověď jistě napadne každého z vás, už nejen podle velmi vyvedené české obálky. 
 
 Ano, Will je totiž "lehce" korpuletní, ale to neznamená, že by ona sama byla se svým zevnějškem nespokojená. Spíše ji hodně mrzí, nespokojenost její matky. Ačkoli ta svůj boj proti dceřině váze už asi vzdala. Možná právě Willowdeanina obezita jejich vztah - matka/dcera - značně komplikuje. Ale pro Will tu v tomto "problému" byla vždy její teta Lucy. Byla...Lucy totiž před půl rokem zemřela na infarkt, nedožila se ani 40 let a její váha byla, řekněme, nepřehlédnutelná. 
 
Willowdeanina matka s nadváhou svůj boj vyhrála a totéž požadovala i po své dceři, jenže Will je takhle spokojená a už jí nebaví to neustále škatulkování lidí, posmívání a utlačování lidí, kteří mají problémy s nadváhou. Proč je lidé neberou takové jací jsou. A proč i její máma nemůže Will brát prostě jen jako svou dceru, aniž by si nerýpla, či ji nekontrolovala co právě jí.
 
27810917
 Jako na každé škole, tak i tady se najde pár hulvátských jedinců, kteří se dívkám jako je Will, posmívají. Díky bohu, že Willowdean má pevnou náturu a nenechá se tím rozhodit. Oporou je jí i její nejlepší kamarádka Elen. Elen patří mezi oblíbená děvčata je prostě "normální" a hubená. Ale ve Willowdeanině životě se najdou i další dobří lidé a jedním z nich je její kolega z brigády z rychlého občerstvení. Jmenuje se Bo, prostě Bo. Aby nám to do příběhu pasovalo, tak Bo je samozřejmě fešák. Takový ten kluk, co si na nic nehraje, žije ve svém světě a je prostě boží! Je možné, že Bo k Will chová nějaké city? Nebo je to jen z jeho strany nějaká hra. Will si tuto otázku klade, protože...jak by se klukovi jako je Bo mohla líbit tlustá holka jakou je Willow?
 
Jiskření mezi Willowdean a Boem není ale celou podstatou našeho příběhu. Neřekla jsem vám totiž to nejdůležitější. Willowdeanina mamka je hlavní předsedkyní místní a nejznámější akce v Clover City. V tomto městečku se toho moc neděje, ale může se pyšnit dobrými sportovci a také významnou soutěží Miss Teen Blue Bonnet Clover City
 
Jak správně chápete, jde o soutěž krásy, kterou Willowdeanina mamka kdysi sama vyhrála. 
 
Rozhořčení se mění v rozhodnutí, když jednou unikne tajná přezdívka W. mamce z úst přímo před školou. Rázem je pro každého Knedlíčkem a terčem posměchu. Všichni žijí soutěží a mocnými předsudky. Původní plán byl v tu ránu jasný, dokázat všem, že i boubelky na to mají a neměly by být utlačované. Vždyť i v nich je mnoho krásného. A tak se Will přihlásí do soutěže a vlastně nejen ona... 
 
Krásný a poutavý příběh, místy sice maličko přeslazený, ale s velkou myšlenkou. Bylo to sladké, tučňoučké, legrační a prostě velmi dobré! Knížka jako stvořená pro chvilku pohody u kávy a zákusku
 
...Můj dojem...
 
S Knedlíčkem jsem strávila příjemných pár hodin. Kniha se četla téměř sama neztrácela na zajímavosti. Musím říci, že se autorce povedlo šestnáctiletou Willow podat celkem přesvědčivě, nechyběla ji naivita a kuráž a ukázala nám, že tlusté holky nemusí být hloupé. 
 
Knihu velmi ráda doporučuji dál a nejen dívkám se stejným problémem, ale i ostatním dívkám a ženám, které si chtějí oddechnout a přečíst si knihu, která jim dá od všeho něco. Dostanete romantiku, rodinný příběh a příběh o boji za svoje vlastní já. 
Knedlíček je prostě k nakousnutí. 
 
knedlíček
Autorka recenze: Michaela Rubášová
Hodnocení: 80%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
highslide