Logo

Recenze Lahodně s Ellou každý den - Ella Woodward (COOKING WITH ŠŮŠA )

25. 4. 2016
Ella Woodward - autorka knižního bestselleru s názvem "Lahodně s Ellou" vydala svou druhou knihu. Zajímá vás jaká je? To se dozvíte v dnešní recenzi .
 
Ella Woodward je slavná britská blogerka. Svůj jídelníček změnila v lednu 2012, aby se pokusila vyléčit chronickou nemoc, kterou podle mínění lékařů vyléčit nelze. Ze dne na den přesedlala na zdravou rostlinnou stravu. Rozloučila se s lepkem, mléčnými výrobky, rafinovaným cukrem, zpracovanými potravinami, aditivy a masem. Byla to dramatická změna hlavně proto, že se do té doby živila zejména těstovinami, sušenkami a čokoládou. Chvíli jí trvalo, než si na nový způsob stravování zvykla, ale v průběhu prvního roku se její zdravotní stav zlepšil. Ella zjistila, že pečovat o sebe je daleko snadnější, než by vás napadlo, a s trochou organizačních schopností si můžete pochutnávat na lahodném a výživném jídle každý den.
 
lahodně s ellou každý den
Ella ve svých knihách přetváří nezdravá jídla na jejich zdravější verzi. Nemusíte se loučit s brownies, pizzou a ni zmrzlinou - jde jen o to zjistit jak - a právě o všechny tyto triky a nabyté znalosti se s vámi Ella podělí. Všechny její recepty vycházejí z experimentů ve vlastní kuchyni, díky čemuž jsou recepty ještě dostupnější. Všechna jídla v kuchařce jsou velmi jednoduchá a rychlá. Nemusíte stát několik hodin denně u sporáku, abyste si pochutnali. Podle Elly dokážete vykouzlit úžasnou večeři i za pouhých 10 minut.
 
Veškeré recepty jsou rostlinného původu, neobsahují rafinovaný cukr a jsou bezlepkové. Můžete si vyzkoušet, jak to funguje, nastrouhat si třeba na vařené brambory sýr, ke quinoi přidat plátek lososa, umixovat ovocný koktejl s jogurtem nebo si do čaje nalít trochu mléka. Pokud na takovýto jídelníček nejste zvyklí, stačí, když začnete jen s malými změnami. Zkuste si k jednomu nebo dvěma jídlům denně naservírovat kousek ovoce nebo zeleniny nebo si umixujte smoothie k snídani. Uvidíte, že je to úžasně lahodná dobrota a budete po něm zářit zevnitř i zvenčí!
 
V knize najdete více než sto osvědčených receptů, k nimž se Ella ráda vrací a které jí dělají radost. Budete si moci vyzkoušet například rychlé večeře pro pracovní dny, nejlepší jednoduché snídaně nebo stravování mimo domov, díky kterému si zpestříte pracovní nebo školní obědy. 
 
lahodně s ellou každý den
Když prolistujete knihu tak zjistíte, že se v ní často opakují stejné suroviny. To je záměr, protože tak jídla připravíte levněji a rychleji. Nebudete muset chodit na nákup kvůli jedné ingredienci, kterou využijete jen v jednom receptu. Pokud jste v tomto způsobu stravování úplnými nováčky, bude pro vás první nákup představovat větší výdaj, protože se budete muset dostatečně zásobit všemi surovinami. Potom už však budete mít jen minimální náklady, protože si vystačíte s nákupem několika čerstvých potravin.
 
Lahodně s Ellou není o držení diet nebo hladovění. Je o počítání výživných látek a ne kalorií. Důležité je vyživit vaše tělo vydatnými potravinami, abyste se cítili neustále šťastni, plni energie a mohli si naplno užívat života. A o tom přeci život je, ne? 
 
Pokud se Vám kniha líbila a chcete se dozvědět víc:
 
 
HODNOCENÍ

Já osobně jsem si Ellu a zamilovala ještě předtím, než vydala svou první knihu. Její recepty jsou mi sympatické v tom, že jsou skutečně jednoduché, rychlé a na jejich přípravu vám postačí jen pár surovin. Přesné takové recepty se snažím mít i na svém blogu. Moc mě baví její styl vaření a kombinace různých chutí. V knize bych dokázala listovat hodiny a prohlížet si všechny ty nádherné fotky jídel, u kterých dostanete chuť na něco vážně dobrého a zároveň zdravého. Kniha není jen obyčejná kuchařka s recepty. Je to vlastně takový příběh a osobní zpověď Elly, která si vařením splnila svůj sen - a to se mi moc líbí :-)
 
 
Autorka recenze: COOKING WITH ŠŮŠA    
Hodnocení: 100%
 
lahodne s ellou každý den
lahodně s ellou každý den
lahodne s ellou každý den
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
highslide