Logo

Recenze Lahodně s Ellou každý den - Ella Woodward (COOKING WITH ŠŮŠA )

25. 4. 2016
Ella Woodward - autorka knižního bestselleru s názvem "Lahodně s Ellou" vydala svou druhou knihu. Zajímá vás jaká je? To se dozvíte v dnešní recenzi .
 
Ella Woodward je slavná britská blogerka. Svůj jídelníček změnila v lednu 2012, aby se pokusila vyléčit chronickou nemoc, kterou podle mínění lékařů vyléčit nelze. Ze dne na den přesedlala na zdravou rostlinnou stravu. Rozloučila se s lepkem, mléčnými výrobky, rafinovaným cukrem, zpracovanými potravinami, aditivy a masem. Byla to dramatická změna hlavně proto, že se do té doby živila zejména těstovinami, sušenkami a čokoládou. Chvíli jí trvalo, než si na nový způsob stravování zvykla, ale v průběhu prvního roku se její zdravotní stav zlepšil. Ella zjistila, že pečovat o sebe je daleko snadnější, než by vás napadlo, a s trochou organizačních schopností si můžete pochutnávat na lahodném a výživném jídle každý den.
 
lahodně s ellou každý den
Ella ve svých knihách přetváří nezdravá jídla na jejich zdravější verzi. Nemusíte se loučit s brownies, pizzou a ni zmrzlinou - jde jen o to zjistit jak - a právě o všechny tyto triky a nabyté znalosti se s vámi Ella podělí. Všechny její recepty vycházejí z experimentů ve vlastní kuchyni, díky čemuž jsou recepty ještě dostupnější. Všechna jídla v kuchařce jsou velmi jednoduchá a rychlá. Nemusíte stát několik hodin denně u sporáku, abyste si pochutnali. Podle Elly dokážete vykouzlit úžasnou večeři i za pouhých 10 minut.
 
Veškeré recepty jsou rostlinného původu, neobsahují rafinovaný cukr a jsou bezlepkové. Můžete si vyzkoušet, jak to funguje, nastrouhat si třeba na vařené brambory sýr, ke quinoi přidat plátek lososa, umixovat ovocný koktejl s jogurtem nebo si do čaje nalít trochu mléka. Pokud na takovýto jídelníček nejste zvyklí, stačí, když začnete jen s malými změnami. Zkuste si k jednomu nebo dvěma jídlům denně naservírovat kousek ovoce nebo zeleniny nebo si umixujte smoothie k snídani. Uvidíte, že je to úžasně lahodná dobrota a budete po něm zářit zevnitř i zvenčí!
 
V knize najdete více než sto osvědčených receptů, k nimž se Ella ráda vrací a které jí dělají radost. Budete si moci vyzkoušet například rychlé večeře pro pracovní dny, nejlepší jednoduché snídaně nebo stravování mimo domov, díky kterému si zpestříte pracovní nebo školní obědy. 
 
lahodně s ellou každý den
Když prolistujete knihu tak zjistíte, že se v ní často opakují stejné suroviny. To je záměr, protože tak jídla připravíte levněji a rychleji. Nebudete muset chodit na nákup kvůli jedné ingredienci, kterou využijete jen v jednom receptu. Pokud jste v tomto způsobu stravování úplnými nováčky, bude pro vás první nákup představovat větší výdaj, protože se budete muset dostatečně zásobit všemi surovinami. Potom už však budete mít jen minimální náklady, protože si vystačíte s nákupem několika čerstvých potravin.
 
Lahodně s Ellou není o držení diet nebo hladovění. Je o počítání výživných látek a ne kalorií. Důležité je vyživit vaše tělo vydatnými potravinami, abyste se cítili neustále šťastni, plni energie a mohli si naplno užívat života. A o tom přeci život je, ne? 
 
Pokud se Vám kniha líbila a chcete se dozvědět víc:
 
 
HODNOCENÍ

Já osobně jsem si Ellu a zamilovala ještě předtím, než vydala svou první knihu. Její recepty jsou mi sympatické v tom, že jsou skutečně jednoduché, rychlé a na jejich přípravu vám postačí jen pár surovin. Přesné takové recepty se snažím mít i na svém blogu. Moc mě baví její styl vaření a kombinace různých chutí. V knize bych dokázala listovat hodiny a prohlížet si všechny ty nádherné fotky jídel, u kterých dostanete chuť na něco vážně dobrého a zároveň zdravého. Kniha není jen obyčejná kuchařka s recepty. Je to vlastně takový příběh a osobní zpověď Elly, která si vařením splnila svůj sen - a to se mi moc líbí :-)
 
 
Autorka recenze: COOKING WITH ŠŮŠA    
Hodnocení: 100%
 
lahodne s ellou každý den
lahodně s ellou každý den
lahodne s ellou každý den
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide