Logo

Recenze Laurus - Evgenii Vodolazkin (Eva Štefíková)

1. 9. 2016
laurus
Laurus je kniha o cestě Arsenije , jež se narodí do země sužované morem.
Krátce po jeho narození, se jeho děd Kristofor přestěhuje k hřbitovu,  protože mu bylo řečeno, že kvůli jeho výšce by bylo moc obtížné ho po smrti přemístit na hřbitov.
 
Za hřbitovní zdí našel stavení a jeho vidiny mu sdělí, že dům za jeho života zůstane nedotčen a bude stát ještě 54 let.
 
Ano, Kristofor měl vidiny o budoucnosti, které někdy byly darem a někdypřítěží.A díky tomu že hlídal svého vnuka Arsenije zjistil, že není sám.
Kristofor byl bylinkář, takže za ním chodili lidé z celého okolí se svými problémy.Jednoho dne Arsenije přivedl jeho otec, protože u nich ve vesnici se objevil mor.Chtěl toho uchránit aspoň svého syna.Prý jen na čas, než mor neodejde, ale Arsenij a Kristoforem věděli, že to bude napořád.
Tak začal Kristofor učit svého vnuka jako svého nástupce.
 
Kniha o životní pouti muže,který si projde vším možným, protože ho bude hnát láska.Jak k ženě svého života, tak k bohu.Z bylinkáře, který pomáhal lidem od běžných problému se stane nejuznávanějším mužem v celém Rusku, který podle lidí dokáže léčit pouhým dotekem.A pokud byste čekali, že někdo takový bude žít v luxusu, tak ne.Arsenij se všeho vzdal, žil tak uboze, jak jen to šlo.Díky tomu ho lidé uznávali o to víc.
 
V knize se dokonce setkáte s předpovědmi, které se vztahují k určitým místům, nebo budou tak velké, že si je lidstvo bude pamatovat.
 
Arsenij poznal, kdo kdy a jak zemře, které dítě v lůně přežije a které ne.Byl to neobyčejný člověk.
Je to silná kniha, která vás donutí přemýšlet a i trošku složitější na čtení kvůli chybějícím uvozovkám u přímé řeči, ale to ještě neznamená, že nestojí za přečtení.
 
Laurus je o sebepoznání a víře, která dokáže i léčit.Takže pokud chcete poznat neobyčejný příběh člověka, který s narodil neznámý a zemřel jako ten nejznámější i za hranicemi Ruska, jděte do ní.
 
Anotace: Svůj druhý román Jevgenij Vodolazkin zasadil do prostředí Rusi patnáctého století sužované morem. Hlavním hrdinou románu je středověký lékař, resp. léčitel, který za pomoci bylin a jiných přírodních produktů zachraňuje životy druhých. Když však během porodu nedokáže zachránit svou milovanou Ustinu, rozhodne se opustit svoji vesnici, svůj dům, změnit si jméno a jako poutník se vydá na cestu za vykoupením. Cestuje po Evropě a všude využívá svých léčitelských schopností. Jeho talent mu umožňuje doslova spasit životy lidí nakažených morem, zacelovat nejrůznější poranění a čím více se pro druhé obětuje, tím silnější je jeho dar. Když však konečně doputuje až do Jeruzaléma, zjišťuje, že ten nejtěžší úkol jej teprve čeká.
 
Laurus je postavem na věčných tématech – víře, lásce, ztrátě a sebeobětování. Střídáním jazykových rovin (od středověké až k moderní ruštině) se autorovi daří tento pocit věčnosti přenést i na čtenáře.
 
laurus
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide