Logo

Recenze Laurus - Evgenii Vodolazkin (Eva Štefíková)

1. 9. 2016
laurus
Laurus je kniha o cestě Arsenije , jež se narodí do země sužované morem.
Krátce po jeho narození, se jeho děd Kristofor přestěhuje k hřbitovu,  protože mu bylo řečeno, že kvůli jeho výšce by bylo moc obtížné ho po smrti přemístit na hřbitov.
 
Za hřbitovní zdí našel stavení a jeho vidiny mu sdělí, že dům za jeho života zůstane nedotčen a bude stát ještě 54 let.
 
Ano, Kristofor měl vidiny o budoucnosti, které někdy byly darem a někdypřítěží.A díky tomu že hlídal svého vnuka Arsenije zjistil, že není sám.
Kristofor byl bylinkář, takže za ním chodili lidé z celého okolí se svými problémy.Jednoho dne Arsenije přivedl jeho otec, protože u nich ve vesnici se objevil mor.Chtěl toho uchránit aspoň svého syna.Prý jen na čas, než mor neodejde, ale Arsenij a Kristoforem věděli, že to bude napořád.
Tak začal Kristofor učit svého vnuka jako svého nástupce.
 
Kniha o životní pouti muže,který si projde vším možným, protože ho bude hnát láska.Jak k ženě svého života, tak k bohu.Z bylinkáře, který pomáhal lidem od běžných problému se stane nejuznávanějším mužem v celém Rusku, který podle lidí dokáže léčit pouhým dotekem.A pokud byste čekali, že někdo takový bude žít v luxusu, tak ne.Arsenij se všeho vzdal, žil tak uboze, jak jen to šlo.Díky tomu ho lidé uznávali o to víc.
 
V knize se dokonce setkáte s předpovědmi, které se vztahují k určitým místům, nebo budou tak velké, že si je lidstvo bude pamatovat.
 
Arsenij poznal, kdo kdy a jak zemře, které dítě v lůně přežije a které ne.Byl to neobyčejný člověk.
Je to silná kniha, která vás donutí přemýšlet a i trošku složitější na čtení kvůli chybějícím uvozovkám u přímé řeči, ale to ještě neznamená, že nestojí za přečtení.
 
Laurus je o sebepoznání a víře, která dokáže i léčit.Takže pokud chcete poznat neobyčejný příběh člověka, který s narodil neznámý a zemřel jako ten nejznámější i za hranicemi Ruska, jděte do ní.
 
Anotace: Svůj druhý román Jevgenij Vodolazkin zasadil do prostředí Rusi patnáctého století sužované morem. Hlavním hrdinou románu je středověký lékař, resp. léčitel, který za pomoci bylin a jiných přírodních produktů zachraňuje životy druhých. Když však během porodu nedokáže zachránit svou milovanou Ustinu, rozhodne se opustit svoji vesnici, svůj dům, změnit si jméno a jako poutník se vydá na cestu za vykoupením. Cestuje po Evropě a všude využívá svých léčitelských schopností. Jeho talent mu umožňuje doslova spasit životy lidí nakažených morem, zacelovat nejrůznější poranění a čím více se pro druhé obětuje, tím silnější je jeho dar. Když však konečně doputuje až do Jeruzaléma, zjišťuje, že ten nejtěžší úkol jej teprve čeká.
 
Laurus je postavem na věčných tématech – víře, lásce, ztrátě a sebeobětování. Střídáním jazykových rovin (od středověké až k moderní ruštině) se autorovi daří tento pocit věčnosti přenést i na čtenáře.
 
laurus
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
24. 9. 2017
Autobiografie zpěvačky skupiny ROXETTE
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
highslide