Logo

Recenze Manolito Brejloun - Elvira Lindo( Jitka Burdová)

26. 10. 2014
Manolito

Manolito Brejloun je útlá knížka, která se díky nakladatelství Omega v roce 2014 dočkala prvního českého překladu. Ve španělském vydání vyšlo již osm dílů, a pokud se ten první shledá s úspěchem i u nás, určitě se i další Manolitovy příběhy, podobné Mikulášovým patáliím, dostanou do knihovniček českých čtenářů.

Hlavním hrdinou je Manolito, obyčejný desetiletý chlapec z Madridu. Ve všední dny chodí do školy,odpoledne si hraje s kamarády Ušatcem LópezemDžihádem a doma pak na něj čekají rodiče, mladší Jak už bylo řečeno, Manolito je normální chlapec, a tak občas vyvede pořádnou klukovinu, ve které mu bývá děda Nicolás věrným spojencem. A rázná maminka pak dá co proto oběma.

Kniha se skládá z několika kapitol, přičemž v každé z nich Manolito vypráví nějakou příhodu, která se mu stala. Chlapec je velmi upovídaný a chce toho sdělit co nejvíce, a tak se čtenář nedozví pouze o vyprávěném příběhu, ale je seznámen se spoustou detailů a dalších historek, kterých Manolito nikdy nemá nedostatek. V jeho povídáních také figurují jeho blízcí, ať už rodina nebo kamarádi. Manolito vše vypráví s elánem, barvitě popisuje vtipné situace a hovorové výrazy všemu dodávají říz.

Na stránkách knihy se objevují roztomilé ilustrace španělského malíře Emilia Urberuaga, které vám na tváři vykouzlí úsměv, ať už milý či pobavený.

Ač je Manolito Brejloun určen hlavně pro dětské čtenáře, jistě se u něj zasmějí i dospělí. Právě proto bych knihu doporučila všem - děti se seznámí se poutavým knižním hrdinou a jejich rodiče si zavzpomínají na své dětství.

Autorem recenze je Jitka Burdová 
Knihu si můžete koupit zde
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
24. 9. 2017
Autobiografie zpěvačky skupiny ROXETTE
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
highslide