Logo

Recenze Manolito Brejloun - Elvira Lindo( Jitka Burdová)

26. 10. 2014
Manolito

Manolito Brejloun je útlá knížka, která se díky nakladatelství Omega v roce 2014 dočkala prvního českého překladu. Ve španělském vydání vyšlo již osm dílů, a pokud se ten první shledá s úspěchem i u nás, určitě se i další Manolitovy příběhy, podobné Mikulášovým patáliím, dostanou do knihovniček českých čtenářů.

Hlavním hrdinou je Manolito, obyčejný desetiletý chlapec z Madridu. Ve všední dny chodí do školy,odpoledne si hraje s kamarády Ušatcem LópezemDžihádem a doma pak na něj čekají rodiče, mladší Jak už bylo řečeno, Manolito je normální chlapec, a tak občas vyvede pořádnou klukovinu, ve které mu bývá děda Nicolás věrným spojencem. A rázná maminka pak dá co proto oběma.

Kniha se skládá z několika kapitol, přičemž v každé z nich Manolito vypráví nějakou příhodu, která se mu stala. Chlapec je velmi upovídaný a chce toho sdělit co nejvíce, a tak se čtenář nedozví pouze o vyprávěném příběhu, ale je seznámen se spoustou detailů a dalších historek, kterých Manolito nikdy nemá nedostatek. V jeho povídáních také figurují jeho blízcí, ať už rodina nebo kamarádi. Manolito vše vypráví s elánem, barvitě popisuje vtipné situace a hovorové výrazy všemu dodávají říz.

Na stránkách knihy se objevují roztomilé ilustrace španělského malíře Emilia Urberuaga, které vám na tváři vykouzlí úsměv, ať už milý či pobavený.

Ač je Manolito Brejloun určen hlavně pro dětské čtenáře, jistě se u něj zasmějí i dospělí. Právě proto bych knihu doporučila všem - děti se seznámí se poutavým knižním hrdinou a jejich rodiče si zavzpomínají na své dětství.

Autorem recenze je Jitka Burdová 
Knihu si můžete koupit zde
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide