Logo

Recenze Poppy Day - Amanda Prowse (Lucie Klarnerová)

12. 8. 2016
1200-poppy-day-serie-neni-vetsi-lasky

Anotace:

                                   Co byste obětovala, aby se váš miláček vrátil domů?
 
Od té doby, co si kadeřnice Poppy Day vzala svého miláčka Marta, byli spolu šťastní. Nyní je Mart na misi v Afghánistánu a Poppy počítá každý den, až se vrátí domů. Avšak jednoho dne zaklepou na její dveře neznámí lidé a její svět se zhroutí. Mart byl vzat jako rukojmí a pro armádu je příliš nebezpečné, aby se ho pokusili zachránit. Poppy je odhodlána přivést ho domů sama. Ale brzy bude stát před nejtěžší otázkou svého života: není cena za záchranu muže, kterého miluje, příliš vysoká?
 
 Silný příběh o ztrátě a odvaze od autorky, která z vlastní zkušenosti moc dobře ví, o čem píše.
 
 
O této knize jsem věděla už od začátku, že bude neobyčejná. Už jen ta obálka je nádherná! A příběh vypadal na první pohled velice slibně! Tak jsem si říkala, proč do ní nejít a nezkusit štěstí v recenzním konkurzu. Štěstí stálo při mně a já byla vybrána, abych recenzovala tuto knihu. Jaké bylo mé nadšení, když mi knížka dorazila a já se do ní s chutí pustila.
 
Náš příběh začíná u mladého páru. Jmenují se Martin a Poppy. Pojdme si naše  hlavní hrdiny představit:
 
1, Poppy -  Poppy je mladá žena, která je zaměstnána v kadeřnickém salonu. Život vede klidný, bezstarostný a je bláznivě zamilovaná do svého Martina. To však ještě netuší, co jí v budoucnu čeká za zkoušku!
2, Martin -  Martin je sympatický chlapík, který miluje svou Poppy a hlavně miluje svůj život, který se mu však brzy celý od základu změní...
 
Na první pohled naprosto idylický pár. Oba se znali už od útlého dětství. Dětská láska, která trvá i v dospělém věku. Jenže Martin chce zažít víc. Chce vstoupit do armády. Chce své milované dokázat, že za něco stojí a hlavně chce jí obstarat pořádné peníze, aby se oba měli co možná nejlépe. Je mu jedno to, že se už nikdy nemusí vrátit zpět domů, že se může vrátit zmrzačený a hlavně, že bude odloučen od Poppy.
 
V tu chvíli je rozhodující jen zapásání se do armády. Poppy je v šoku. Ale i přes možné výmluvy Martina nepřesvědčí, aby to všechno vrátil zpět a nikam neodcházel. Martin odejde a Poppy z celého srdce doufá, že se mu nic nestane. Jedny z nejhorších možných obav se záhy naplňují, když je náš hlavní hrdina zajat a držen přes svou vlastní vůli u nepřátelského tábora. Podmínky, ve kterých musí každodenně přežívat, jsou hrozné a nehumánní. On, ale nepřestává věřit v to, že přijde zázrak...
 
poppy day
U knihy jsem se od srdce zasmála a přiznávám, že i slzička ukápla. A to už na začátku celé knihy, protože tam autorka uvedla jména padlých vojáků. Někteří z nich byli v mém věku (do dvaceti let) a skoro všichni se vešli do věku třiceti let. 
 
Jak smutné, že tak mladé životy byly ztraceny. Ale na druhou stranu, tito mladíci dobře věděli, do čeho se pouštějí a byli obeznámeni o tom, co se může stát v případě nejhorším. Takže upozorňuji, že už začátek je emočně velmi vyčerpávající.
 
 Kniha se četla moc dobře a já si jí plnými doušky užila. Tady je přímo ukázáno, čeho je člověk schopen věnovat a riskovat pro lásku. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi válečné a romantické příběhy plné nezdolné odvahy, lásky a zázraků. Oba hrdinové mi byli neskutečně sympatičtí. Hlavně Martin, který tu představoval pravý vzor pro všechny muže. Tomu jsem fandila po celý běh příběhu a tajně doufala, že se mu podaří najít cestu domů, vrátit se ke své milé a zachránit si svůj vlastní život.
 
Shrnuto, podtrženo, dávám knize plný počet hvězdiček, protože myslím, že si to právě zaslouží a věřím, že si své čtenáře, kterým se bude líbit najde.
 
Autorka recenze: Lucie Klarnerová
Hodnocení:100%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
24. 9. 2017
Autobiografie zpěvačky skupiny ROXETTE
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
highslide