Logo

Recenze Poslední poklona Sherlocka Holmese - Arthur Conan Doyle (Eliška Tomečková)

28. 9. 2014
Po dočtení knihy Z archívu Sherlocka Holmese na mě čekal další recenzní výtisk od stejného autora. Bohužel začala škola a sepsání recenze jsem odkládala, neboť volného času bylo čím dál méně a času na odeslání ještě míň. Dneska jsem si konečně vyhradila trochu času, abych si srovnala myšlenky v hlavě a sepsala recenzi.
 
Jakmile jsem dočetla svou první knížku od sira Doyla, byla jsem tak moc natěšená na další díl ze „série“- z poličky na mě zírala Poslední poklona a lákala ke čtení. Trochu jsem se obávala, jestli autor nepozměnil styl nebo charaktery postav. Naštěstí strach má velké oči – v mém případě byl strach úplně neopodstatněný, už od první stránky mě kniha chytla a pustila až na konci.
Když porovnám tuto knihu a Z archívu Sherlocka Holmese, je Archív o trošičku slabší knihou. Nemůžu si pomoci, ale i když je Poslední poklona napsaná v roce 1917 (o deset let dříve než Archív), přijde mi propracovanější, čtivější a zajímavější. A povídka Poslední poklona - ta mi naprosto vyrazila dech!
Možná se opakuju, ale pokud musíte mít do školy přečtené dílo 19. století, Holmes je ta správná volba. Ať už po stránce jazykové (autorův styl se je opravdu zajímavý a čtivý) nebo po stránce obsahové (pro všechny příznivce Sherlocka – ať už toho z BBC nebo z bezpočtu filmů).
posledni_poklona_3D
Hodnocení: 100%
Autorem recenze je Eliška Tomečková, blog autorky najdete zde.
Knihu si můžete koupit zde
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide