Logo

Recenze Psycho: Sanatorium - Chet Williamson (Eva Štefíková)

2. 11. 2016
psycho
V úvodu se setkáváme s malým chlapcem, který miluje strašidelné filmy a historky. Pokud vás zajímá, proč je tam malá kapitolka o chlapci, musíte přečíst knihu až do konce, kde to zjistíte .
 
Norman Bates je zavřen v nemocnici pro psychicky nemocné zločince. Je uzavřen sám do sebe, s nikým nemluví, tedy s nikým živým.
Normanova druhá osobnost je jeho matka, která měla na svědomí všechno to vražděni. Proto si Norman nikoho nevšímá a s nikým nekomunikuje, protože se bojí, aby matka zase něco nevyvedla.
 
Jeho lékař Felix Reed se snaží Normana vyléčit. Snaží se zahnat matku tam kam patří, aby zůstal jen mírný Norman, který jak se zdá, není zase tak špatný člověk. Ztěžuje mu to ale vedoucí nemocnice doktor Goldberg, který na Reeda tlačí, protože chce na Normanovi zkusit léčbu elektrošoky.
 
psycho
Dokáže doktor Reed zahnat matku a naučit Normana bavit s lidmi? Může se Norman vrátit do normálního života?

V nemocnici se najednou začnou ztrácet lidé, kteří se nechovali k Normanovi hezky. Vypadá to, že každá z osob měla důvod k útěku, přesto je to ale zvláštní. Norman to být ale nemohl, protože je pod zámkem. Co se děje v nemocnici nekalého?
Kniha je psána z pohledů mnoha lidí, každý ten člověk má svůj příběh a vše bude nakonec dávat smysl. Pokud jste nečetli knihy od Blocha, vůbec nevadí. Kniha sama o sobě dává smysl a díky malý střípkům, které se v knize nachází, se dovíte, co se v předchozích knihách stalo.
 
Zatím co předchozí díly byly o vraždění, v Sanatoriu se setkáte nejen s tím, ale i lehce s duchařskou stránkou. Co se týče napětí a rozuzlení, tak autor se dokonale vyrovnal Blochovi. Měla jsem hodně teorií kdo co, ale ani jedna nebyla správná. Konce byl pro mě jako vždy velké překvapení.
Musím uznat, že v knize bylo opravdu hodně zvratů, takže budete mít problém se od knihy odtrhnout. Celý děj byl sepsán lehce, takže se kniha četla naprosto sama. Byly tam i chvilky, při kterých jsem měla nahnáno, takže jsem se večer jít spát po tmě. Velkou duchařinu v tom ale nehledejte, je to typický Psycho, jak má být.
 
Knihu tedy doporučuji, a jak už jsem psala, můžete číst i bez předchozích tří knih.
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Karin Novotná)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Karin Novotná)
21. 11. 2017
Tajemný dům v malém městečku opředený hrůznou pověstí, obklopený neúrodnou půdou a lesem, ve kterém číhá nebezpečí.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Andrea Bátovská)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Andrea Bátovská)
19. 11. 2017
V knize „Zimní lidé“ se prolínají osudy hrdinů z roku 1908 s osudy hrdinů ze současnosti. A i když se zdá, že všichni zúčastnění nemají spolu pranic společného, spojuje je jedno velké tajemství, které lze jen těžko pohřbít…
Rozhovor - Maja Lunde
Rozhovor - Maja Lunde
17. 11. 2017
Rozhovor s autorkou románu o vyhynutí včel Historie včel.
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
17. 11. 2017
Frances Hardinge dává svým dílem s názvem Strom lží tomuto heslu zcela nový rozměr. Není příliš časté, že bych souhlasila s tím, co je na obálce knih napsáno
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
16. 11. 2017
V roce 1908 čtenář prožívá příběh rodiny Sáry Harrisonové. Chudé rodiny, která doslova přežívá na odlehlé malé farmě blízko tajemného lesa, který skrývá obrovský skalní úkaz známý jako Ďáblův pařát.
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
16. 11. 2017
Mléko a med představuje soubor básní a takové kratičké prózy, ve které se zrcadlí život samotné autorky Rupi Kaur.
Recenzní konkurz  na novinku Blízko obzoru
Recenzní konkurz na novinku Blízko obzoru
16. 11. 2017
PRAVDIVÝ PŘÍBĚH O LÁSCE, ODVAZE, DŮVĚŘE, BOLESTI, SEBEVĚDOMÍ, ODHODLÁNÍ A MOCI ODPUŠTĚNÍ
highslide