Logo

Recenze Pýcha a předsudek - Jane Austenová (Michaela Vrbková)

8. 1. 2016
pýcha a předsudek
Stále se nemohu nabažit krásou této knihy. Již od začátku jsem věděla, že je to jedna z nejúspěšnějších knih na světě, proto jsem ani v nejmenším nepochybovala, že by se mi nelíbila. Traduje se, že knihy, které už několik set let dobývají srdce čtenářů, by si měl každý alespoň jednou v životě přečíst. Já s tímto tvrzením souhlasím více, než kdokoli jiný, protože jsem zastánce klasické literatury. Slovy nedokážu popsat, jak jsem si knihu vychutnala.
 
Někteří si myslí, že Pýcha a předsudek je jen o dobovém způsobu sňatků, neboli jinými slovy, jak matka potřebuje dobře provdat svých pět dcer. Je to hloupost poslechnout tento naivní názor. Příběh v sobě skrývá něco individuálního, co musíme objevit sami. V této knize jsme svědky boje proti sňatku z rozumu. Pro ty, co nemají ani potuchy, co to znamená, tak se jedná o vkročení do svazku manželského z donucení (třeba kvůli majetku). 
 

„Ohlížej se nazpět jen tehdy, přináší-li ti to potěšení.“

 
Dovoluji si pronést můj osobní názor na Elizabethiny sestry. Myslím, že se všechny kromě Jane a již zmiňované Lizzy chovaly naprosto jako afektované husyDíky bohu dvě nejstarší sestry těchto příšerných vlastností byly ušetřeny. A kdyby nedejboženebyly, tak by asi Pýcha a předsudek nebylo celosvětově známé dílo.
 
Zde se musím přiznat, že jsem využila svojí náklonnosti k vážné hudbě. Věřte mi, že ať vám dám radu jakoukoli, tato, si dovolím říci, je nepostradatelná. Kombinace Pýchy a předsudku Beethovena dělá opravdové divy. Když jsem dlouhé zimní večery trávila čtením (jak jinak), tak mi tato hudba dovolila se do příběhu z  první poloviny 19. stoletívžít. A tak, jsem tento překrásný příběh nepřečetla, ale zhltala
 
K tomu, aby se kniha v mém žebříčku stala bestsellerem číslo 1, nepotřebuje originálnízápletku ani jiné zvláštnosti. Ale ten styl slov vycházejících z pera Austenové, je svojí prostotou půvabný. Je to také jedna z knih, kvůli které si ženy a dívky pro své ideálnípartnery nastavily velmi vysoká měřítka. Já jsem asi jedna z nich. Nevím, zda toho mám litovat, ale za toto rozhodnutí jsem ráda. 
 

„Nevadila by mi jeho ješitnost, kdyby nezradil tu mou.“

Díky Knihám Omega jsem našla svoji knihu, která se automaticky bez jakýchkoli debatzařadila v mém knižním žebříčku na TOP 1! Právě jsem knihu dočetla, takže jsem se vám snažila alespoň z části nastínit pocity, emoce a zážitky, které ve mě toto dílo vyvolalo.
 
Pokud jste se stejně jak já zamilovali do obsahu obálky Pýchy a předsudku, tak knihu vřele doporučuji koupit u nakladatelství Knihy Omega. Dílo mi přišlo brzy a já tak mohla započít moji cestu nalezení TOP 1 knihy. Jsem velmi ráda, že mi tato kniha přišla do cesty.
 
pýcha a předsudek
Hodnocení: 10/10
 
Autorem recenze je: Michaela Vrbková
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Karin Novotná)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Karin Novotná)
21. 11. 2017
Tajemný dům v malém městečku opředený hrůznou pověstí, obklopený neúrodnou půdou a lesem, ve kterém číhá nebezpečí.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Andrea Bátovská)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Andrea Bátovská)
19. 11. 2017
V knize „Zimní lidé“ se prolínají osudy hrdinů z roku 1908 s osudy hrdinů ze současnosti. A i když se zdá, že všichni zúčastnění nemají spolu pranic společného, spojuje je jedno velké tajemství, které lze jen těžko pohřbít…
Rozhovor - Maja Lunde
Rozhovor - Maja Lunde
17. 11. 2017
Rozhovor s autorkou románu o vyhynutí včel Historie včel.
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
17. 11. 2017
Frances Hardinge dává svým dílem s názvem Strom lží tomuto heslu zcela nový rozměr. Není příliš časté, že bych souhlasila s tím, co je na obálce knih napsáno
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
16. 11. 2017
V roce 1908 čtenář prožívá příběh rodiny Sáry Harrisonové. Chudé rodiny, která doslova přežívá na odlehlé malé farmě blízko tajemného lesa, který skrývá obrovský skalní úkaz známý jako Ďáblův pařát.
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
16. 11. 2017
Mléko a med představuje soubor básní a takové kratičké prózy, ve které se zrcadlí život samotné autorky Rupi Kaur.
Recenzní konkurz  na novinku Blízko obzoru
Recenzní konkurz na novinku Blízko obzoru
16. 11. 2017
PRAVDIVÝ PŘÍBĚH O LÁSCE, ODVAZE, DŮVĚŘE, BOLESTI, SEBEVĚDOMÍ, ODHODLÁNÍ A MOCI ODPUŠTĚNÍ
highslide