Logo

Recenze Rychleji mluvit nedokážu - Lauren Graham (Eva Štefíková)

24. 11. 2017
IMG_20171124_162607
Kdo by neznal Gilmorova děvčata. Lauren Graham je herečka, která hraje Lorelai, ale jak ve skutečnosti se sžila se svou rolí? To nám zodpoví tato kniha.
Vše začíná v Honolulu na Havaji, kde se herečka narodila. Jenže život tam neměl dlouhého trvání, protože se brzo stěhovali do Japonska. Její matka tam byla hodně známá, jelikož jako cizinka uměla skvěle japonsky a proto vystupovala hodně v televizi.
 
Lauren si moc dlouho úplnou rodinu neužila. Rodiče šli od sebe a zůstala s tátou, se kterým se odstěhovala a žili na hausbótu. Všichni spolu ale i tak měli skvělý vztah.
Lauren vždycky věděla, že jednou něco dokáže. Nasvědčoval tomu fakt, že když ve školce jednou učitelka odběhla, našla Lauren jak čte dětem knihu. Díky tomu šla do školy o rok dřív a jak sama celý život vtipkovala, dalo jí to rok na víc, se kterým si může dělat co chce. Také to brala jako výzvu, že když v životě nastane nějaký problém, může ho kdykoliv přeskočit.
 
Jako herečka to opravdu někam dotáhla a největší její role byla v Gilmorových děvčatech, která se proslavila všude. Nerada hrála matku, ale po přečtení scénáře pochopila, že by nehrála typickou roli matky, ale takovou, se kterou se naprosto ztotožňuje. Jako by byla role napsána přímo pro ní.
Lauren v celém týmu nalezla svojí druhou rodinu a natáčení si užívali. A díky tomu že si psala deník, mohla sepsat knihu, kde naleznete střípky z natáčení, ale nejen z Gilmorových děvčat.
 
Doplnila knihu o její dětství, začátky s herectvím a poznáte, že hraní ve filmech ne vždy bylo zaměstnání, které dělala.
V některých ohledech kniha splnila má očekávání, v některých jsem čekala trošku něco jiného, ale nezklamala mě, právě naopak.
 
Čekala jsem, že bude kniha jen o Gilmorových děvčatech, proto mě příjemně překvapilo, že autorka doplnila knihu o své začátky jak v herectví, tak jejího života. Patřím mezi fanoušky Gilmorových děvčat, proto jsem se bála, jaká ve skutečnosti herečka bude. Jenže jsem se bála zbytečně. Z knihy vyzařovala Laurenina osobnost, která je naprosto totožná s Lorelai. Ona vlastně při hraní nemusela nic hrát, protože taková ve skutečnosti je. Proto jsem si její kolikrát nemístní vtípky v knize užívala.
 
IMG_20171124_162838
Na druhou stranu jsem čekala víc o Gilmorkách, ale po pravdě, co víc o nich říct? Kdyby Lauren mohla, její kniha by byla jen věčná chvála a to by se nedalo číst, proto do knihy dala střípky a úvahy z natáčení.
Kniha se mi lehce četla, připadala jsem si díky její osobnosti, která mi je sympatická, jako bych četla o nějakém seriálu, akorát, že to byl její život. Je to nenáročné čtení, které naprosto zhltnete, obzvlášť, pokud jste fanoušci seriálu.
V knize naleznete i několik fotek a jedna je pro naprosto úsměvná. Je na ní Lauren, když chodila ještě na základku. Jelikož jí vychovával otec, tak se v něm vzhlédla a nosila hlavně klučičí oblečení. Proto by jste vůbec nepoznali, že na fotce je ona.
 
Obdivuji Lauren za to, že nejde ve stopách mnohých dnešních herců. Žádné plastiky, osobitý styl, sledování sebe sama v mediích. Sama přiznává, že za ty roky v hereckým světě se nenaučila nic o módě. Dokonce je v knize kapitola, kde si vzala na paškál herce a diety. Rozhodně zábavné a zajímavé téma.
Každá kapitola je rozdělená na nějakou fázi autorčina života a že ho měla pestrý. Proto knihu doporučuji. Každého fandu určitě potěší. A kdyby něco takového sepsal každý herec Gilmorových děvčat, šla bych po nich všemi deseti.
 
gilmorky
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide