Logo

Recenze Rychleji mluvit nedokážu - Lauren Graham (Pavla Velehradská)

27. 11. 2017
Rychleji_mluvit_nedokazu_3D
„Pravým důvodem, proč jsem napsala tuhle knihu, byl můj návrat k Lorelai Gilmorové. Ta rychle mluvící osoba mě přinutila k zamyšlení se nad tím, jaké to bylo, hrát ji poprvé. Dozvíte se jak jsem se k ní vůbec dostala a jak se mezi mým prvním a druhým „vtělením“ změnil můj život. Tato kniha je tedy o minulosti i současnosti, protože s vámi budu sdílet některé části deníku, který jsem si psala během natáčení pokračování Gilmorových děvčat.“
 
Lauren Graham, kterou znáte nejspíše jako Lorelai Gilmorovou, napsala knihu, v níž nás seznámí se svým dětstvím, hereckými začátky, zavzpomínáte s ní na natáčení Gilmorových děvčat a přiblíží nám i pár zážitků z natáčení pokračování Gilmorových děvčat. Taky nám prozradí, že knihy o dietách jsou k ničemu, všechny tvrdí ve výsledku to samé. Dozvíte se, že tato atraktivní žena zrovna neholduje módě a taky se dozvíte, kdo je to stará paní Jacksonová, a co má společného s Lauren.
 
Při čtení knihy si postupně utvoříte obrázek o této skvělé herečce. Je svérázná, dobrosrdečná, zbožňuje svoji rodinu, miluje kávu a seriál Gilmorova děvčata je její srdeční záležitost.)
„Nemyslím si, že jsem vyzrálá jako osoba ani herečka. Nejsem ten typ. Spíš mě charakterizuje něco jako stálá improvizace, ale díky tomu je to se mnou vždy zábavné.“
 
V knize se vyskytuje mnoho hereckých jmen a přiznám se, že nejsem velkým znalcem celebrit. Herce z Gilmorových děvčat znám jen podle seriálových jmen, ale naštěstí autorka uvádí obě jména, takže jsem si pod nimi vybavila i tváře a mohla zavzpomínat na seriál. Přiznám se, že při čtení této knihy mě přepadla veliká chuť si "Gilmorky" znovu pustit. Dlouhé zimní večery na to budou ideální.
 
Autorka se s námi podělí i o strasti při psaní své první knihy, Jednoho dne, možná..., která se stala New York Times bestsellerem. Už jsem si ji zařadila na svůj seznam knih, co bych si ráda přečetla.
 
„Kéž by mě někdo naučil chodit na podpatcích. Kéž by mi někdo řekl, abych nikdy nenapsala svoje jméno do Google vyhledávače. Kéž by mě někdo naučil, jak mluvit v televizi o svých neexistujících vztazích. Hned bych si vzala leták.“
 
IMG_6078
Lauren nám prostřednictvím deníkových zápisků prozradí i postřehy z natáčení pokračování Gilmorových děvčat, které proběhlo v loňském roce. Moc se na něj těším, snad se brzy dočkáme. Kdo by se nechtěl vrátit do malebného Stars Hollow aspoň na jeden rok.
 
Ačkoliv pro mě Lauren jako Lorelai v Gilmorových děvčatech nebyla postavou, s níž bych se v seriálu ztotožnila - tou postavou byla Rory, která mi byla věkově blízká - chtěla jsem si její knihu přečíst. A autorka mě rozhodně nezklamala.
 
Kniha je velmi čtivá, svižná, přímo na nás čiší autorčina upovídanost. Autorka nám v různě dlouhých kapitolách přibližuje to podstatné z jejího života, ale nezachází do detailů a rozhodně neodhaluje svůj soukromý život.
 
„Chci, abyste si z toho odnesli, že je důležité se podporovat, zejména my, ženy, se musíme semknout. Není náhoda, že jsem ty dvě nové ohromné příležitosti získala díky ženám ve vedoucích pozicích. Pokud bych se někdy dostala tak vysoko, určitě by byla podpora žen jedním z mých cílů. “
 
Knihu doporučuji všem ženám, dívkám i matkám, pro které je seriál Gilmorova děvčata něco jako jejich filmová rodina, těm, co si chtějí zavzpomínat a těm, co je zajímá Laurenino "zákulisí".
 
Knihu hodnotím 99 %. A těším se, že Lauren zas brzy něco napíše, určitě si to s chutí přečtu.
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
21. 1. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
21. 1. 2018
Pokud jste po dočtení 'Blackoutu' od Marca Elsberga začali ve spíži hromadit konzervy, 'Historii včel' radši ani nečtěte. Ono totiž hrozí, že si nakoupíte úly a začnete včelařit.
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
20. 1. 2018
Na Stockholmské souostroví přichází podzim a přináší s sebou nevlídné počasí, studený vítr od moře, mlhy a brzké stmívání. Na tyhle drobné nepříjemnosti jsou však obyvatelé ostrovů zvyklí. Horší je něco jiného, co se letos připlížilo s přicházejícím podzimem.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Mořeplavec je třetím dílem nezapomenutelné série Cizinka, ve kterém se opět setkáváme s oblíbenými hrdiny, a naštěstí to nebude naposledy.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Zimní lidé jsou návykovým čtením se zajímavým námětem, gradací děje a děsivou atmosférou.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivana Vostřelová)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivana Vostřelová)
13. 1. 2018
Celá kniha je obrovskou autorčinou zpovědí. Kromě svého soukromého života odhaluje hlavně Dannyho životní příběh
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Sabina Poláková )
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Sabina Poláková )
12. 1. 2018
Jamie a Claire. Patří k sobě. Jsou jako jedno tělo, jedna duše. Rozdělil je však čas. Mají naději, že k sobě někdy znovu najdou cestu?
highslide