Logo

Recenze Šíleně bohatí Asiati - Kevin Kwan ( Tereza Mikulová)

3. 3. 2016
silene_bohati_asiati_3D
Šíleně bohatým se stáváš poté, co utratíš první miliardu.
 
Obálka je jednoduchá, přesto splňuje to, co si pod takovou knihou představit - čím víc jste bohatí, tím víc jste učeni tomu, abyste byli skromní a nedávali na sobě své bohatství znát. Přesně to je případ Nickovy rodiny, tedy fakt, že je šíleně bohatá, ne že by byla skromná. Nick byl odjakživa svou babičkou učen k tomu, aby to všechno nedával najevo, ani si neuvědomoval, že jsou bohatí a bral to takříkajíc jako samozřejmost.
 
Když jsem knihu poprvé držela v knihkupectví a pročítala anotaci, zaujal mě i ten přebal knihy a to, na jakém lesklém - laicky řečeno - papíře je vůbec anotace vyvedena. 
 
Pokud se nepletu, knihu z prostředí singapurských zbohatlíků jsem zatím nečetla, takže tohle byla má premiéra. Také mě zajímalo mě, jak se s tou novou informací o svém příteli popere Rachel Chuová a samotnou mě vlastně docela překvapila. To, že když viděla ten obrovský palác a nevzala nohy na ramena, bylo obdivuhodné. A navíc, Rachel byla knihomolka!
 
Na její příběh jsem byla zvědavá nejvíc a musím přiznat, že mě občas otravovalo, když se v knize objevila nějaká kapitola z jiného pohledu. Například z pohledu Astrid Leongové, Nickovy sestřenice, teda pokud jsem nepopletla příbuzenské vztahy. Astrid byla jedna z těch žen, co si kupovala drahé oblečení - naneštěstí si ale vzala chlapa, jemuž vadilo, že vydělává víc než on, přestože prakticky nehnula prstem.
 
Co se týče samotného Nicholase Younga, tak musím říct, že mi připadalo skvělé, že se po příletu do Singapuru nezměnil a k Rachel choval stejnou lásku jako do té doby v New Yorku. I když mě mírně naštval tím, že Rachel nic neřekl a nechal ji v nevědomosti. Nicméně kdyby jí to prozradil, je dost možné, že by kniha nebyla tak dobrá.
 
Šíleně bohatí Asiati
Jedna věc, co mě na knize neuvěřitelně iritovala, byly intriky. Těmi se zaobírala především Nickova matka Eleanor Youngová a tuhle osobu jsem upřímně nesnášela, což byl účel knihy a sama mohu jen potvrdit, že se to autorovi povedlo. 
 
Spolu s Eleanor se Rachel snažily vyštípat další rodinné příslušnice. Abych byla upřímná, prve jsem si myslela, že se jedná o Eleanořiny kamarádky, což se po pročtení rodokmenu na konci knihy ukázalo jako mylné. Hromada postav byla opravdu šílená, ale líbilo se mi, že s nimi autor uměl zacházet a všechno dávalo dokonalý smysl. Potěšilo mě, že jsem se ani jednou nemusela vrátit na předcházející stránku, jestli mi třeba něco neušlo.
 
Vlastně jsem od knihy nic zvláštního neočekávala. Možná jsem spíš čekala, že se zasměji víc. Kdybyste mi řekli, že se u knihy rozbrečím, nevěřila bych vám, ale stalo se. 
 
Byla to neskutečná kniha, bavila mě a ještě teď, týden po dočtení Šíleně bohatých Asiatů a přečtení dalších knih, musím přemýšlet nad všemi postavami. Také mám nutkání si vzít knihu znovu do ruky a začíst se. 
 
Naprosto mě ohromila a já už se teď nemůžu dočkat, až konečně vyjde druhý díl, jelikož kniha skončila polootevřeně. Nejednalo se o úplný otevřený konec (za ten bych vraždila), ale také se v něm neuzavřelo všechno. Jsem proto neskutečně zvědavá na druhý díl s názvem Bohatá čínská přítelkyně.
 
Šíleně bohatí Asiati
Autorka recenze: Tereza Mikulová
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Listen to my Heart: Moje láska k životu
24. 9. 2017
Autobiografie zpěvačky skupiny ROXETTE
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
highslide