Logo

Recenze To chce zloděje - Kay Hooper (Eliška Richterová)

30. 11. 2016
to chce zloděje
Nezaslechla žádné kroky, ale ten velký muž, který stál za stolem, musel rychle přejít k ní, popadl ji a bez zaváhání ji sevřel v náručí. 
"Omlouvám se a mrzí mě to,"  zašeptal rozjařeně těsně před tím, než přitiskl své rty na její. 
Jennifer byla příliš užaslá, aby se začala bránit, a jen matně si uvědomovala, jak se dveře otevírají a zase tiše zavírají. Prsty cítila jemný materiál jeho krémového smokingu, cítila silné paže, tvrdý hrudník a dlouhé nohy přitisknuté k těm svým. A cítila, jak se jí náhle kolem pupíku rozvíjí a celým tělem v horkých vlnách šíří bezmocná odezva. 
"Na druhou stranu," zamumlal, když konečně zvedl hlavu, "vůbec mě to nemrzí. Ahoj." 
 
Co se stane, když se v životě potkají dva lidé - ona hraje na jistotu a on je profesionálním hráčem pokeru. Můžou takový vztah fungovat? 
 
Jennifer je mladá žena, jejíž otec prohrál v pokeru její domov a poté zemřel. Byla nucena se s matkou přestěhovat do menšího domku, kde spolu plánovali získat jejich původní dům zpět, ale prozatím marně. Proto se rozhodla ukrást ze svého bývalého domku náramek a přinést jej matce. Ale nezkušené zlodějce nejde všechno tak, jak si myslela a při své loupeži narazí na Danea, který shodou okolností navštívil dům také s nekalými myšlenkami...
 
To chce zloděje mě zaujalo především svojí anotací a povedenou obálku. Sama si ráda poker občas zahraji, tak mě zajímalo, jak toto téma bude zpracováno knižně.
 
Začátek knihy hodí čtenáře přímo do děje, aniž by se zdržoval s nějakým nastíněním příběhu, takže je možné, že budete, stejně jako já, chvilku tápat a společnost vám bude dělat pocit, že vám na začátku chybí několik stránek. Autorka se také nezdržuje přílišnými detaily a vykreslováním okolí a rovnou se pouští do rozjíždění zápletky. Bohužel možná právě proto působí kniha poněkud uměle a hlavně hodně zrychleně.
 
Je vidět, že autorka potřebuje dát hlavní hrdiny dohromady, ale chybí tomu ta jiskra, která by čtenáře nutila, aby v duchu žadonil, aby ti dva skončili spolu.
Od knihy ani nečekejte nějakou složitou zápletku, u které nebudete vědět, kde vám hlava stojí. Právě naopak. To chce zloděje je jednoduchá, přímá knížka orientující se hlavně na vztah hlavních hrdinů, než na cokoliv jiného.
 
Trochu toho napětí a samotné hry pokeru se také dočkáte, ale slouží to pouze jako doplnění vedlejší linky.
A ačkoliv kniha nenabízí nic, co bychom už neznali z jiných příběhů, přesto je příjemnou oddechovkou, když si zvyknete na styl, kterým je kniha napsaná, užijete si odpočinkové odpoledne v přítomnosti hráčů pokeru a horkokrevných Italek.
 
poker---nejlepsi-karetni-hra-na-svete-se-da-hrat-jak-zivo,-tak-online
A i přesto, že se kniha pravděpodobně nebude řadit do žebříčku bestsellerů, já ji k přečtení doporučuji, protože má v sobě něco, čím vás aspoň na chvilku dostane. To chce zloděje je odpočinkovou knihou, kterou nepohrdnou ti, kterým nevadí jednoduchý příběh s rychlým průběhem a orientací spíše na vztah hlavních hrdinů.
 
Autorka recenze: Eliška Richterová
Hodnocení: 3/5
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)
Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)
17. 12. 2017
Diana Gabaldon vydává vášnivý dodatek série Cizinka v podobě tenké roztomilé knížky, která je určená a zaručeně vhodná nejen pro všechny zapálené a věrné fanoušky.
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
highslide