Logo

Recenze Tři mušketýři - Alexandre Dumas (Lucie Čermáková)

21. 1. 2016
Tři mušketýři
Anotace
Francie, rok 1625. Zemi vládne Ludvík XIII, ale jejím skutečným panovníkem je proradný kardinál Richelieu. Mladý Gaskoněc d'Artagnan se rozhodne opustit rodný kraj a vyrazí do Paříže za štěstím. Otec ho poslal za svým přítelem a kapitánem královských mušketýrů panem de Tréville a na cestu ho vybavil doporučujícím dopisem, stařičkým koněm a velmi ostrým kordem. Jenže už na cestě se mladý šlechtic dostane do potíží - tvrdohlavost a nabroušený jazyk způsobí, že ho v jednom hostinci nechá zbít jakýsi vznešený pán a poté mu sebere jeho průvodní listiny. - Tak začíná slavný příběh o cti i zradě, lásce i nenávisti a o nesmrtelném přátelství odvážných mušketýrů, který se nesmazatelně zapsal do světové literární historie.
 
Velkolepý román se dočkal i mnoha filmových zpracování, ale žádné z nich nedosáhlo všech barev a dokonalosti knižní předlohy.
 
Recenze
 
,,Jeden za všechny a všichni za jednoho" - věta, kterou znají snad všichni lidé. Tři mušketýry zbožňuji už od malička. Od doby, kdy jsem poprvé viděla film Muž se železnou maskou. Ten film mi připadal dokonalý. A nedávno přišla na scénu trošku více ,,moderní" verze Tří mušketýrů, ve kterých si zahrál např. Logan Lerman (Percy Jackson) nebo úžasná Mila Jovovich. Téma tří mušketýrů mě vždycky fascinovalo a přála jsem si je i přečíst. A nakladatelství Omega mé přání splnilo.
 
Kniha je psána starší češtinou, takže si člověk musí nejdříve zvyknout. Mně také chvíli trvalo, než se mi podařilo začíst. Ale protože jsem si knihu vážně toužila přečíst, nevzdala jsem se. A zhruba po 100 stranách jsem se začetla tak, že už jsem pak s textem neměla žádný problém.
 
Tři mušketýři
Během čtení jsem se musela několikrát usmívat při vtipných situacích plné troufalosti. Nejvíce se mi na knize ale líbilo, jak spolu všichni mušketýři spolupracovali a pomáhali si navzájem. Hlavní postavy v knize mi byly velmi sympatické.
 
Při čtení jsem musela obdivovat dokonalost celé knihy. Autor si s celým příběhem skvěle pohrál a perfektně provázal všechny události. A celkový vjem z děje ještě podtrhují krásné ilustrace.  Nakonec mi bylo líto, že už jsem knihu přečetla.
 
Obálka knihy je krásná, hezčí jsem ještě neviděla. Červenočerná kombinace barev dělá knihu tajemnou a slibuje skvělý příběh. Velký plus vidím i v tom, že je kniha stejně nádherná i pod přebalem.
 
Knihu doporučuji všem, protože si ji jednoduše musíte přečíst. Opravdu se jedná o skvělé dílo a slibuji Vám, že z knihy nebudete zklamaní! 
 
Hodnocení:4/5
Autorem recenze je: Čermáková Lucie
 
 
Tři mušketýři
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide