Logo

Recenze Vážka v jantaru -Diana Gabaldon ( Dominika Tlapáková)

16. 10. 2016
Vážka v jantaru 3D
Děj začíná v přítomnosti, respektive v roce 1968, a Claire má už dospělou dceru Briannu. Společně navštívilySkotsko, kde se Claire snaží vypátrat Jamieho osud a také přijít na to, jak se se svým neuvěřitelným příběhem svěřit vlastní dceři. Mezitím v minulosti se Claire s Jamiem vydávají na plavbu do Francie, ale ještě předtím mu sdělí radostnou novinu - je totiž těhotná.
 
Jamie na nějakou dobu převezme obchod s vínem svého bratrance a dokonce i Claire najde uplatnění pro své léčitelské schopnosti, bude totiž vypomáhat v místní nemocnici. Mimo jiné se jim podaří infiltrovat do francouzského královského dvora a za využití všech svých konexí se snaží potlačit jakobitské povstání ještě v zárodku a zabránit tak krveprolití, ke kterému došlo v bitvě u Cullodenu a které znamenalo konec skotských klanů. 
 
Během svého pobytu v Paříži se budou muset vypořádat s mnoha intrikami, úskoky a podrazy nejen svých nepřátel. Život Claire a Jamieho není procházka růžovým sadem, takže se budou muset vypořádat s nemalými problémy, které jim osud nachystal.
 
Musím říct, že Vážka v jantaru je stejně jako první kniha velmi čtivá zajímavá. Stránky vám budou pod rukama ubíhat jedna za druhou, ani nebudete vědět jak. Dočtete kapitolu a budete si přát, aby nikdy neskončila. Velmi se mi líbily dvě časové linie, které se tam prolínaly a nakonec krásně zapadly do sebe. Také se musím přiznat, že ta část knihy odehrávající se ve Francii mě bavila méně než ta, co se odehrává ve Skotsku.
 
Přemýšlela jsem nad důvodem, proč tomu tak je, a myslím, že je to tím, že to prostředí Francie, respektive Paříže, mi přišlo až moc vyspělé. Radši jsem četla o životě na drsné Skotské vysočině. Ale i druhý díl je plný nápadů a zajímavých událostí, takže se určitě nudit nebudete.
 
160716491_64ea44
Co se týče seriálu, tak jsem se trochu obávala toho, zda mě ta část v Paříži bude vůbec bavit, když mi v knize přišla zdlouhavá. Ale opak byl pravdou a tvůrci seriálu mě mile překvapili
 
Scény z Paříže a Francie byly tak nádherné, co se týče kulis a hlavně kostýmů. Claire měla jednu róbu hezčí než druhou a na vše byla prostě radost pohledět. Některé scény se dokonce natáčely i v historických částech centra Prahy. Druhá půlka seriálu se samozřejmě odehrávala i ve starém známém Skotsku
 
Tak jsem se na to těšila, ale některé epizody byly vyloženě nudné - jen se v nich tlachalo o politice. Ne nadarmo se říká, že se nic nemá přehánět. A pak také samozřejmě scény ze současnosti, kde je Claire už ve věku zhruba padesáti let a má dvacetiletou dceru Briannu.
 
Maskéři odvedli opravdu výbornou práci, i když mi Claire trochu připomínala Cruellu de Vil, a Brianna zase měla krásné dlouhé zrzavé vlasy, po nichž jsem vždy toužila. Zpočátku mi výběr herečky na postavu Brianny přišel divný, ale po devadesáti minutové finální epizodě jsem si na ni zvykla. Pokud bych měla rozhodnout, který díl Cizinky mě bavil víc, jestli první nebo druhý, tak bych nevěděla. Oba rozhodně stojí za přečtení a seriál za zhlédnutí. Nemluvě o tom, že má prostě perfektní soundtrack a ty já zbožňuji.
 
160716526_80a489
Autorka recenze: Dominika Tlapáková
Hodnocení: 5/5
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide