Logo

Recenze Vážka v jantaru -Diana Gabaldon ( Dominika Tlapáková)

16. 10. 2016
Vážka v jantaru 3D
Děj začíná v přítomnosti, respektive v roce 1968, a Claire má už dospělou dceru Briannu. Společně navštívilySkotsko, kde se Claire snaží vypátrat Jamieho osud a také přijít na to, jak se se svým neuvěřitelným příběhem svěřit vlastní dceři. Mezitím v minulosti se Claire s Jamiem vydávají na plavbu do Francie, ale ještě předtím mu sdělí radostnou novinu - je totiž těhotná.
 
Jamie na nějakou dobu převezme obchod s vínem svého bratrance a dokonce i Claire najde uplatnění pro své léčitelské schopnosti, bude totiž vypomáhat v místní nemocnici. Mimo jiné se jim podaří infiltrovat do francouzského královského dvora a za využití všech svých konexí se snaží potlačit jakobitské povstání ještě v zárodku a zabránit tak krveprolití, ke kterému došlo v bitvě u Cullodenu a které znamenalo konec skotských klanů. 
 
Během svého pobytu v Paříži se budou muset vypořádat s mnoha intrikami, úskoky a podrazy nejen svých nepřátel. Život Claire a Jamieho není procházka růžovým sadem, takže se budou muset vypořádat s nemalými problémy, které jim osud nachystal.
 
Musím říct, že Vážka v jantaru je stejně jako první kniha velmi čtivá zajímavá. Stránky vám budou pod rukama ubíhat jedna za druhou, ani nebudete vědět jak. Dočtete kapitolu a budete si přát, aby nikdy neskončila. Velmi se mi líbily dvě časové linie, které se tam prolínaly a nakonec krásně zapadly do sebe. Také se musím přiznat, že ta část knihy odehrávající se ve Francii mě bavila méně než ta, co se odehrává ve Skotsku.
 
Přemýšlela jsem nad důvodem, proč tomu tak je, a myslím, že je to tím, že to prostředí Francie, respektive Paříže, mi přišlo až moc vyspělé. Radši jsem četla o životě na drsné Skotské vysočině. Ale i druhý díl je plný nápadů a zajímavých událostí, takže se určitě nudit nebudete.
 
160716491_64ea44
Co se týče seriálu, tak jsem se trochu obávala toho, zda mě ta část v Paříži bude vůbec bavit, když mi v knize přišla zdlouhavá. Ale opak byl pravdou a tvůrci seriálu mě mile překvapili
 
Scény z Paříže a Francie byly tak nádherné, co se týče kulis a hlavně kostýmů. Claire měla jednu róbu hezčí než druhou a na vše byla prostě radost pohledět. Některé scény se dokonce natáčely i v historických částech centra Prahy. Druhá půlka seriálu se samozřejmě odehrávala i ve starém známém Skotsku
 
Tak jsem se na to těšila, ale některé epizody byly vyloženě nudné - jen se v nich tlachalo o politice. Ne nadarmo se říká, že se nic nemá přehánět. A pak také samozřejmě scény ze současnosti, kde je Claire už ve věku zhruba padesáti let a má dvacetiletou dceru Briannu.
 
Maskéři odvedli opravdu výbornou práci, i když mi Claire trochu připomínala Cruellu de Vil, a Brianna zase měla krásné dlouhé zrzavé vlasy, po nichž jsem vždy toužila. Zpočátku mi výběr herečky na postavu Brianny přišel divný, ale po devadesáti minutové finální epizodě jsem si na ni zvykla. Pokud bych měla rozhodnout, který díl Cizinky mě bavil víc, jestli první nebo druhý, tak bych nevěděla. Oba rozhodně stojí za přečtení a seriál za zhlédnutí. Nemluvě o tom, že má prostě perfektní soundtrack a ty já zbožňuji.
 
160716526_80a489
Autorka recenze: Dominika Tlapáková
Hodnocení: 5/5
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide