Logo

Recenze Vynález zkázy - Jules Verne(Čermáková Lucie)

22. 3. 2016
vynález zkázy
Anotace
 
Francouzský vynálezce Tomáš Roch objevil tak silnou výbušninu, že její potenciální majitel by mohl velmi snadno získat vládu nad světem. Jenže když ji nabídl nejmocnějším státům, setkal se s nepochopením a odmítnutím. O jeho vynález ale začne projevovat zájem tajuplný hrabě d'Artigas... 
 
 
Recenze
Na další Verneovku jsem se opravdu moc těšila. Vždycky si u těchto knih skvěle popřemýšlím a duševně odpočinu. 
 
Vynález zkázy, nabídne čtenáři dobrodružný příběh o bláznivém vynálezci jménem Thomas Roch a jeho hlídači s falešným jménem Gaydon, za kterým se ale ukrývá vynálezce Simon Hart. Ten chce zjistit tajemství Rochova fulgurátoru. Brzy se začne odehrávat zajímavý příběh plný tajemství a nečekaných odhalení.
 
Byť se v knize jedná hlavě o Rochův fulgurátor, postava Thomase Rocha zůstává mimo hlavní vlákno děje. Je popsán jako šílený vynálezce, který není duševně normální, ale jakmile se ho někdo začne vyptávat na jeho vynález, zdá se být v pořádku. Své tajemství ale nikomu neprozradí. To je dá se říci vše, co se o této postavě čtenář dozví.

Hlavní postavou je, již zmiňovaný, Simon Hart. Provází nás celým dějem a my tak můžeme sledovat jeho dedukce a myšlenkové pochody. Tyto kapitoly byly opravdu zajímavé. Působil na mě jako opravdový vynálezce, který má všeobecný rozhled a zná mnoho informací.
Kniha patří mezi složitější četbu, rozhodně tudíž nečekejte styl psaní podobný např. knihám pro mladistvé. Je potřeba se na text více soustředit, ale zároveň se do děje více ponořit. Díky tomu jsem si příběh na plno užila a vychutnávala si každou stránku. Navíc hlavní zápletka je v dnešní době tak originální, že nemá konkurenci.
 
O knihách J. Verna se tvrdí, že jsou nadčasové. Rozhodně nemohu jinak, než souhlasit. A čím více knih jsem od autora přečetla, tím více mě jeho příběhy fascinují. Nedokáži si ani představit, jakou úžasnou fantazií oplýval, když dokázal vymyslet tolik v té době neexistujících, ale zároveň ne nereálných vynálezů.
 
Jelikož Vynález zkázy patří do edice Julese Verna, kterou v novém vydání vydává nakladatelství Omega, je kniha laděna do stejného motivu jako ostatní knihy tohoto autora. Vypadají vedle sebe velmi krásně a elegantně. Hodnotím celou edici jako velmi zdařilou.
 
Celou knihou čtenáře příhodně provázejí krásné černobílé ilustrace. Věřím, že pro mnoho lidí budou velkým přínosem, aby si uměli lépe představit danou situaci. Součástí knihy je i velice praktická stužková záložka.
 
vynález zkázy
Knihu mohu doporučit všem lidem, kteří rádi čtou. Pevně věřím, že knihu oceníte a oblíbíte si ji stejně jako já.

Hodnocení: 5/5
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide