Logo

Recenze Vynález zkázy - Jules Verne(Čermáková Lucie)

22. 3. 2016
vynález zkázy
Anotace
 
Francouzský vynálezce Tomáš Roch objevil tak silnou výbušninu, že její potenciální majitel by mohl velmi snadno získat vládu nad světem. Jenže když ji nabídl nejmocnějším státům, setkal se s nepochopením a odmítnutím. O jeho vynález ale začne projevovat zájem tajuplný hrabě d'Artigas... 
 
 
Recenze
Na další Verneovku jsem se opravdu moc těšila. Vždycky si u těchto knih skvěle popřemýšlím a duševně odpočinu. 
 
Vynález zkázy, nabídne čtenáři dobrodružný příběh o bláznivém vynálezci jménem Thomas Roch a jeho hlídači s falešným jménem Gaydon, za kterým se ale ukrývá vynálezce Simon Hart. Ten chce zjistit tajemství Rochova fulgurátoru. Brzy se začne odehrávat zajímavý příběh plný tajemství a nečekaných odhalení.
 
Byť se v knize jedná hlavě o Rochův fulgurátor, postava Thomase Rocha zůstává mimo hlavní vlákno děje. Je popsán jako šílený vynálezce, který není duševně normální, ale jakmile se ho někdo začne vyptávat na jeho vynález, zdá se být v pořádku. Své tajemství ale nikomu neprozradí. To je dá se říci vše, co se o této postavě čtenář dozví.

Hlavní postavou je, již zmiňovaný, Simon Hart. Provází nás celým dějem a my tak můžeme sledovat jeho dedukce a myšlenkové pochody. Tyto kapitoly byly opravdu zajímavé. Působil na mě jako opravdový vynálezce, který má všeobecný rozhled a zná mnoho informací.
Kniha patří mezi složitější četbu, rozhodně tudíž nečekejte styl psaní podobný např. knihám pro mladistvé. Je potřeba se na text více soustředit, ale zároveň se do děje více ponořit. Díky tomu jsem si příběh na plno užila a vychutnávala si každou stránku. Navíc hlavní zápletka je v dnešní době tak originální, že nemá konkurenci.
 
O knihách J. Verna se tvrdí, že jsou nadčasové. Rozhodně nemohu jinak, než souhlasit. A čím více knih jsem od autora přečetla, tím více mě jeho příběhy fascinují. Nedokáži si ani představit, jakou úžasnou fantazií oplýval, když dokázal vymyslet tolik v té době neexistujících, ale zároveň ne nereálných vynálezů.
 
Jelikož Vynález zkázy patří do edice Julese Verna, kterou v novém vydání vydává nakladatelství Omega, je kniha laděna do stejného motivu jako ostatní knihy tohoto autora. Vypadají vedle sebe velmi krásně a elegantně. Hodnotím celou edici jako velmi zdařilou.
 
Celou knihou čtenáře příhodně provázejí krásné černobílé ilustrace. Věřím, že pro mnoho lidí budou velkým přínosem, aby si uměli lépe představit danou situaci. Součástí knihy je i velice praktická stužková záložka.
 
vynález zkázy
Knihu mohu doporučit všem lidem, kteří rádi čtou. Pevně věřím, že knihu oceníte a oblíbíte si ji stejně jako já.

Hodnocení: 5/5
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Rozhovor - Maja Lunde
Rozhovor - Maja Lunde
17. 11. 2017
Rozhovor s autorkou románu o vyhynutí včel Historie včel.
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
17. 11. 2017
Frances Hardinge dává svým dílem s názvem Strom lží tomuto heslu zcela nový rozměr. Není příliš časté, že bych souhlasila s tím, co je na obálce knih napsáno
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
16. 11. 2017
V roce 1908 čtenář prožívá příběh rodiny Sáry Harrisonové. Chudé rodiny, která doslova přežívá na odlehlé malé farmě blízko tajemného lesa, který skrývá obrovský skalní úkaz známý jako Ďáblův pařát.
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
16. 11. 2017
Mléko a med představuje soubor básní a takové kratičké prózy, ve které se zrcadlí život samotné autorky Rupi Kaur.
Recenzní konkurz  na novinku Blízko obzoru
Recenzní konkurz na novinku Blízko obzoru
16. 11. 2017
PRAVDIVÝ PŘÍBĚH O LÁSCE, ODVAZE, DŮVĚŘE, BOLESTI, SEBEVĚDOMÍ, ODHODLÁNÍ A MOCI ODPUŠTĚNÍ
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Maskované město
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Maskované město
16. 11. 2017
Život agentky a Knihovnice Irene, toho času působící v jedné z alternativních verzí viktoriánského Londýna, začíná být jednotvárný. Sbírá pro tajemnou Knihovnu významná beletristická díla a hezky zapadla do místní společnosti.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Manolito a Blbeček
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Manolito a Blbeček
16. 11. 2017
Ani nevíš, jak ti rozumím. Jmenuju se Manolito Brejloun a tahle knížka je přesně o tomhle. O tom, jaký to je mít mladšího bráchu
highslide