Logo

Recenze Vynález zkázy - Jules Verne(Čermáková Lucie)

22. 3. 2016
vynález zkázy
Anotace
 
Francouzský vynálezce Tomáš Roch objevil tak silnou výbušninu, že její potenciální majitel by mohl velmi snadno získat vládu nad světem. Jenže když ji nabídl nejmocnějším státům, setkal se s nepochopením a odmítnutím. O jeho vynález ale začne projevovat zájem tajuplný hrabě d'Artigas... 
 
 
Recenze
Na další Verneovku jsem se opravdu moc těšila. Vždycky si u těchto knih skvěle popřemýšlím a duševně odpočinu. 
 
Vynález zkázy, nabídne čtenáři dobrodružný příběh o bláznivém vynálezci jménem Thomas Roch a jeho hlídači s falešným jménem Gaydon, za kterým se ale ukrývá vynálezce Simon Hart. Ten chce zjistit tajemství Rochova fulgurátoru. Brzy se začne odehrávat zajímavý příběh plný tajemství a nečekaných odhalení.
 
Byť se v knize jedná hlavě o Rochův fulgurátor, postava Thomase Rocha zůstává mimo hlavní vlákno děje. Je popsán jako šílený vynálezce, který není duševně normální, ale jakmile se ho někdo začne vyptávat na jeho vynález, zdá se být v pořádku. Své tajemství ale nikomu neprozradí. To je dá se říci vše, co se o této postavě čtenář dozví.

Hlavní postavou je, již zmiňovaný, Simon Hart. Provází nás celým dějem a my tak můžeme sledovat jeho dedukce a myšlenkové pochody. Tyto kapitoly byly opravdu zajímavé. Působil na mě jako opravdový vynálezce, který má všeobecný rozhled a zná mnoho informací.
Kniha patří mezi složitější četbu, rozhodně tudíž nečekejte styl psaní podobný např. knihám pro mladistvé. Je potřeba se na text více soustředit, ale zároveň se do děje více ponořit. Díky tomu jsem si příběh na plno užila a vychutnávala si každou stránku. Navíc hlavní zápletka je v dnešní době tak originální, že nemá konkurenci.
 
O knihách J. Verna se tvrdí, že jsou nadčasové. Rozhodně nemohu jinak, než souhlasit. A čím více knih jsem od autora přečetla, tím více mě jeho příběhy fascinují. Nedokáži si ani představit, jakou úžasnou fantazií oplýval, když dokázal vymyslet tolik v té době neexistujících, ale zároveň ne nereálných vynálezů.
 
Jelikož Vynález zkázy patří do edice Julese Verna, kterou v novém vydání vydává nakladatelství Omega, je kniha laděna do stejného motivu jako ostatní knihy tohoto autora. Vypadají vedle sebe velmi krásně a elegantně. Hodnotím celou edici jako velmi zdařilou.
 
Celou knihou čtenáře příhodně provázejí krásné černobílé ilustrace. Věřím, že pro mnoho lidí budou velkým přínosem, aby si uměli lépe představit danou situaci. Součástí knihy je i velice praktická stužková záložka.
 
vynález zkázy
Knihu mohu doporučit všem lidem, kteří rádi čtou. Pevně věřím, že knihu oceníte a oblíbíte si ji stejně jako já.

Hodnocení: 5/5
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Marcela Pudichová)
22. 9. 2017
Snaž se nedýchat je autorčinou prvotinou, která se ihned po svém vydání stala bestsellerem.
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
highslide