Logo

Recenze Vynález zkázy - Jules Verne(Čermáková Lucie)

22. 3. 2016
vynález zkázy
Anotace
 
Francouzský vynálezce Tomáš Roch objevil tak silnou výbušninu, že její potenciální majitel by mohl velmi snadno získat vládu nad světem. Jenže když ji nabídl nejmocnějším státům, setkal se s nepochopením a odmítnutím. O jeho vynález ale začne projevovat zájem tajuplný hrabě d'Artigas... 
 
 
Recenze
Na další Verneovku jsem se opravdu moc těšila. Vždycky si u těchto knih skvěle popřemýšlím a duševně odpočinu. 
 
Vynález zkázy, nabídne čtenáři dobrodružný příběh o bláznivém vynálezci jménem Thomas Roch a jeho hlídači s falešným jménem Gaydon, za kterým se ale ukrývá vynálezce Simon Hart. Ten chce zjistit tajemství Rochova fulgurátoru. Brzy se začne odehrávat zajímavý příběh plný tajemství a nečekaných odhalení.
 
Byť se v knize jedná hlavě o Rochův fulgurátor, postava Thomase Rocha zůstává mimo hlavní vlákno děje. Je popsán jako šílený vynálezce, který není duševně normální, ale jakmile se ho někdo začne vyptávat na jeho vynález, zdá se být v pořádku. Své tajemství ale nikomu neprozradí. To je dá se říci vše, co se o této postavě čtenář dozví.

Hlavní postavou je, již zmiňovaný, Simon Hart. Provází nás celým dějem a my tak můžeme sledovat jeho dedukce a myšlenkové pochody. Tyto kapitoly byly opravdu zajímavé. Působil na mě jako opravdový vynálezce, který má všeobecný rozhled a zná mnoho informací.
Kniha patří mezi složitější četbu, rozhodně tudíž nečekejte styl psaní podobný např. knihám pro mladistvé. Je potřeba se na text více soustředit, ale zároveň se do děje více ponořit. Díky tomu jsem si příběh na plno užila a vychutnávala si každou stránku. Navíc hlavní zápletka je v dnešní době tak originální, že nemá konkurenci.
 
O knihách J. Verna se tvrdí, že jsou nadčasové. Rozhodně nemohu jinak, než souhlasit. A čím více knih jsem od autora přečetla, tím více mě jeho příběhy fascinují. Nedokáži si ani představit, jakou úžasnou fantazií oplýval, když dokázal vymyslet tolik v té době neexistujících, ale zároveň ne nereálných vynálezů.
 
Jelikož Vynález zkázy patří do edice Julese Verna, kterou v novém vydání vydává nakladatelství Omega, je kniha laděna do stejného motivu jako ostatní knihy tohoto autora. Vypadají vedle sebe velmi krásně a elegantně. Hodnotím celou edici jako velmi zdařilou.
 
Celou knihou čtenáře příhodně provázejí krásné černobílé ilustrace. Věřím, že pro mnoho lidí budou velkým přínosem, aby si uměli lépe představit danou situaci. Součástí knihy je i velice praktická stužková záložka.
 
vynález zkázy
Knihu mohu doporučit všem lidem, kteří rádi čtou. Pevně věřím, že knihu oceníte a oblíbíte si ji stejně jako já.

Hodnocení: 5/5
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
21. 1. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
Recenze Bounty - Michael Byrnes (  Kristýna Kaderová)
Recenze Bounty - Michael Byrnes ( Kristýna Kaderová)
23. 1. 2018
Spravedlnost. Všichni chceme, aby lidé, jež ublížili nám a těm které milujeme byli spravedlivě potrestáni. Jenže žijeme ve světě, kdy dopadení a zatčení padoucha nutně nemusí znamenat spravedlnost.
Rozhovor - Kathleen Glasgow
Rozhovor - Kathleen Glasgow
22. 1. 2018
Kathleen Glasgow Je vědecká pracovnice, spolupracující s The Writer´s Almanac. Kniha Dívka na kusy je její prvotinou, která se stala mezinárodním bestsellerem.
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
21. 1. 2018
Pokud jste po dočtení 'Blackoutu' od Marca Elsberga začali ve spíži hromadit konzervy, 'Historii včel' radši ani nečtěte. Ono totiž hrozí, že si nakoupíte úly a začnete včelařit.
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
20. 1. 2018
Na Stockholmské souostroví přichází podzim a přináší s sebou nevlídné počasí, studený vítr od moře, mlhy a brzké stmívání. Na tyhle drobné nepříjemnosti jsou však obyvatelé ostrovů zvyklí. Horší je něco jiného, co se letos připlížilo s přicházejícím podzimem.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Mořeplavec je třetím dílem nezapomenutelné série Cizinka, ve kterém se opět setkáváme s oblíbenými hrdiny, a naštěstí to nebude naposledy.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Zimní lidé jsou návykovým čtením se zajímavým námětem, gradací děje a děsivou atmosférou.
highslide