Logo

Recenze Vysoká hra - Kay Hooper (Michaela Rubášová)

28. 2. 2017
Vysoka_hra_3D
Dva lidé, kteří cítí vzájemnou zradu.
Dva lidé, kteří se milovali.
Dva lidé, kteří se znovu setkají v průběhu rozehrané hry!
 
 Moji milí čtenáři, rovnou vás připravím na to, že vám sdělím podstatnou informaci. Dle Goodreads.com se jedná o poslední díl série Hagen (11.) Ale rovněž vás maličko vyvedu v omyl, myslet si, že je hloupost tuto knihu číst! Jedná se sice "zřejmě" o závěrečný díl, ale podle mého zběžného průzkumu se ostatní předchozí díly týkají jiných hlavních hrdinů, tedy vedlejších postav, se kterými se seznámíte i v tomto díle.
 
Kniha je téměř klasickou romancí, či Love Story. Záměrně píši téměř, protože je kniha vyšperkovaná ještě akční zápletkou.
 
Naši hlavní hrdinové i vedlejší postavy totiž patří do světa špionáže a tajných agentů. V tomto díle jsou hlavními hrdiny Skye PrescottKatrina Kellerová. Oba jsou špičkovými tajnými agenty. Ona se dala na špionáž pro americkou vládu a on byl federálním agentem. Před šesti lety je pojila nejen jejich práce, ale také vzájemné city.
 
  Při jedné tajné operaci byla ale Katrinina identita odhalena a vše nasvědčovalo tomu, že zradila svou vládu a i samotného Skye. Vášnivé milence od sebe poté oddělila neodpustitelná zrada.
 
Je to šest let, kdy Skye naposledy spatřil ženu se zářivě rudými vlnitými vlasy. Teď stojí po kolena ve vodě a prohledává lokalitu zábavního parku, ve kterém hrozí bombový útok na důležitého politika. Skye Prescott stojí proti nejobávanějšímu atentátníkovi Adrianovi, ale v tuto chvíli stojí i tváří v tvář samotné Katrině. Své dávné lásce, zrádkyni a jeho hluboké vášni...
 
V obou se probudí mnoho pocitů, jak kladných, tak záporných. Naši tajní agenti v parku plného rozličných atrakcí rozjíždějí svoji vlastní hru, vysokou hru! Kdo bude vítěz a kdo poražený? Dojde už konečně k vysvětlení dávné minulosti našich milenců, vypluje skutečná pravda na povrch? A podaří se polapit nejobávanějšího zločince, který je připraven a jen vyčkává na pravou chvíli? Čas, to vše ukáže čas a řádky napsané skvělou vypravěčkou Kay Hooper!
vysoká hra

Můj dojem:

Do knihy jsem se začetla s nevědomím, že jde o knihu ze série, že jde už o 11. díl. Záměrně jsem vám tuto informaci napsala hned na začátku. Protože místy byste mohli mít dojem, že vám maličko něco uniká. Třeba proč se tato hra vůbec rozjíždí. Neskutečně mě mrzí, že u nás vyšly pouze dva díly, protože bych si je opravdu velmi ráda přečetla. Nakladatelství Omega vám může nabídnou díl předchozí, který se týká bratra Skye Presccota - To chce zloděje. Já osobně se na tento díl určitě podívám.
 
 Autorka dokázala nemožné. Na 150 stránkách opravdu vytvořila skutečný příběh. Nejdříve jsem byla maličko skeptická, zda je to vůbec možné, ale jak je vidno, je. Sice nemůžete čekat velkou složitost nebo propletenost. Ale i tak s touto knihou dostane velmi pěkný milostný román, který vám zpříjemní jeden pohodový večer.
 
Možná můžeme mluvit i o klišé, ale pokud to klišé funguje, pak nemůže být výtkou. Oba hlavní hrdinové mi sedli, neměla jsem s nimi problém. Sice se v knize na začátku dost kočkovali, ale jak jinak, že? Skye je kus chlapa, kterého si vaše mysl velmi hravě dokáže představit. Ztělesnění sexy boha a muže bez jakéhokoli pudu sebezáchovy, který má maličko problém s prudkostí. Katrina je spíše zdrženlivá, vzhledem k minulosti. Vše to do sebe krásně zapadá. Do toho ještě řešíme nebezpečného atentátníka a rázem se strachujeme o sexy Skye.
 
Rozhodně mě kniha hodně bavila, sice je to taková malá jednohubka, která vás možná ničím novým nepřekvapí, ale rozhodně vás bude bavit. Takže, pokud jste příznivkyní romantických knih s lehkou dávkou erotiky a akce, pak je Vysoká hra jako stvořená pro vás.
 
Na internetu koluje i druhá verze obálky. Myslím, že nakladatelství Omega zvolila dobře, když volila obálku s portrétem tajuplného muže. Já osobně si myslím, že dokonale vystihuje samotného Skye. Předsádka knihy zase vystihuje samotný název - Vysoká hra. Jelikož je v příběhu větší důraz kladen na lásku a až v druhé řadě na rozjetou hru, bylo podle mého názoru voleno nakladatelstvím správně. Toť můj osobní názor.
 
vysoká hra
Autorka recenze: Michaela Rubášová
Hodnocení: 80%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
Recenze Medoda 15/33 - Shannon Kirk (Michaela Rubášová)
19. 5. 2017
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu. Od raketových střel k Měsíci a Marsu.
18. 5. 2017
'Oslnivá kniha. Tyto ženy, matky i milující partnerky, daly dohromady skvělý tým a zapsaly se do historie.
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
Recenze Nové Pompeje - Daniel Godfrey ( Sabina Poláková)
16. 5. 2017
Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z daleké minulosti do současnosti.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES (Kateřina Zezulová)
16. 5. 2017
Autorčina ich-forma je v tomto případě trefa do černého. Můžeme krásně sledovat různorodé psychologické stavy jednotlivých postav a především se seznámíme s vnitřními boji hlavní hrdinky.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Lucie Kalendová)
15. 5. 2017
Nemyslím si, že by se dalo s upíry vymyslet něco originálního.Teda. Myslela jsem si to.
highslide