Logo

Rozhovor s Kim Hooper

8. 9. 2017
San-Clemente-Family-Photography-_-People-Who-Knew-Me-_-Kim-Hooper-7459

Chtěla jsem ukázat vývoj v perspektivě

Co dělá tento román tak přesvědčivým, je způsob, jakým se pohybujete mezi minulostí a současností. Struktura knihy, v níž se prolíná příběh Emily v minulosti a Connie v současnosti umožňuje čtenářům sledovat vývoj hlavní hrdinky. Je úžasné srovnávat život Emily, než zmizela, a co se s ní stalo, když se rozhodla být Connie. Jaké to bylo psát o postavě, která se transformuje do dvou životů?
 
Ne každý třeba bude souhlasit s tak náhlým odchodem Emily z New Yorku. Ale byla velmi mladá a v těžké situaci. Tragédie z 11. září ji přivedla do obrovského šoku. Když dorazila do Kalifornie ocitla se na novém za- čátku. Líbí se mi vytvářet postavy, které nevyvolávají jednoznačné reakce. O podobných komplikovaných osudech i ráda čtu. Zajímá mě složitost lidské přirozenosti, temné stránky lidských duší a jejich odkrývání.
 
Emily Morrisová měla mnoho chyb, ale celkem lehce se s ní dá soucítit. Sama jste to někde vyjádřila, že vaše pocity se mí- sily se soucitem...
 
Ano, byla jsem z Emily rozpolcená. S manželem jsme věděli hodně, jaké to je vyrůstat bez pevného zázemí (oba jeho rodiče zemřeli v poměrně mladém věku na chronické nemoci). Emily měla samozřejmě zcela odlišnou zkušenost, ale já viděla, s kolika potížemi se bude muset vyrovnat, pokud bude svoji situaci řešit tak nekompromisně. Vytvořila jsem scénář nejhoršího možného průběhu dalších událostí. Chyběly jí peníze, podpora rodiny, špatně se jí komunikovalo s partnerem... Se svými postavami mnohdy nesouhlasím, ale chápu jejich rozhodnutí. Rozumím, proč dělají to, co dělají, i když to není z mého pohledu „správné.“ Ve mně to pak vyvolává zajímavé napětí.
 
Vztah mezi Connie a její dcerou je jedinečný právě proto, že se obě vnitřně vzájemně propojují a jsou odkázané na sebe. Máte děti? Způsob, jakým jste o tomto vztahu psala, by o tom svědčil...
 
Ne, nemám děti, ale sama jsem byla dítětem. Živě si vzpomínám na to, co jsem prožívala během dospívání, a na vztah s matkou. Lidé se mě často ptají, která postava se mi v knize nejvíce podobá. Odpovídám, že Claire. Vždycky mě přitahovaly příběhy o matkách a dcerách. Vůbec miluji vztahy. Mohou být tak konfliktní a současně krásné.
 
Jakým způsobem vaše osobní zkušenosti ovlivňují rozhodnutí Emily a Connie?
 
Už jsem se zmínila o nemocech a brzkém odchodu manželových rodičů. Manžel se svými dvěma sourozenci fungovali jako pečovatelé. Bylo to hodně náročné. S něčím podobným jsem se dosud nesetkala. A ani lidé s podobnou zkušeností o tom moc nehovoří. Proto když jsem začala psát román Lidé, kteří mě znali, věděla jsem, že Emily odejde z New Yorku 11. září, ale netu- šila jsem proč. Pochopila jsem ji teprve v průběhu psaní. Knihou jsem chtěla ukázat vývoj v perspektivě. Emily byla mladá, když odešla z New Yorku. Jako Connie toho už hodně uměla. Proto, když ji zradí zdraví, je schopná podívat se na svou minulost jiným objektivem. Máme tendenci žít náš život v retrospektivě, a Emily / Connie jsou příkladem dobrého i špatného.
1920x1080px_slide_kino_Lide_kteri_me_znali
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Denisa Mišinová, DiS)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Denisa Mišinová, DiS)
8. 9. 2017
Navíc Sarah Flint je pseudonym bývalé kriminalistky, která plně využívá zkušeností z terénu. Výsledné dílko vás určitě pohltí, to vám můžu odpřisáhnout...
highslide