Logo

Šíleně bohatí asiati příští rok v kinech

30. 11. 2017
1920x1080px_slide_kino_silene_bohati_asiati_v_kinech

VŠECHNO, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O FILMU ŠÍLENĚ BOHATÍ ASIATI

Jste připraveni vidět Nicka a Rachel na velkém plátně?

Studio Warner Bros potvrdilo termín premiéry napjatě očekávaného filmu Šíleně bohatí Asiati, adaptace veleúspěšného stejnojmenného románu Kevina Kwana. Podle csfd.cz vstoupí film do českých kin 16. srpna 2018, tedy zhruba pět let od prvního vydání knihy. (V květnu letošního roku se na pultech knihkupectví objevila třetí kniha Kwanovy románové série s názvem Rich People Problems, které předcházela China Rich Girlfriend [v češtině jako Bohatá čínská přítelkyně], vydaná v roce 2015.) Níže naleznete tahák, který vás připraví na filmovou verzi Šíleně bohatých Asiatů. Jen se ujistěte, že na premiéře budete mít na sobě večerní róbu, kterou by schválila Astrid. (Respektive na míru ušitý smoking, nad nímž by se Eddie rozplýval blahem.)

 

crazy-rich

Šílená zápletka

I když byste si – už jen kvůli Eddieho legračním šaškárnám – určitě měli znovu přečíst celou knihu, zápletka je zhruba následující. Hlavními postavami jsou Rachel Chu, Američanka čínského původu, která má před sebou slibnou kariéru profesorky ekonomie na New York University, a její přítel Nick Young, jenž rovněž učí na NYU (jeho oborem je historie). Děj se posléze přesouvá na druhou stranu Pacifiku, kde se čtenář setkává s třemi prominentními čínskými rodinami – Youngovými, Shangovými a T’sienovými –, jež se připravují na svatbu století mezi bohatým (a pohledným) Colinem Khoo a módní ikonou Aramintou Lee. V čem je problém? Nick je členem jedné z výše uvedených bohatých čínských rodin, což Rachel jaksi opomenul zmínit. Kvůli svatbě proto společně odletí do Singapuru, kde se Rachel vůbec poprvé setkává s Nickovou rodinou. Někdo ji však měl předem varovat před Nickovou matkou Eleanor.

 

Šíleně nádherné obsazení

Constance Wu vystupuje v roli Rachel a nováček Henry Golding ztvárnil postavu Nicka. Michelle Yeoh má tu čest hrát Nickovu matku Eleanor, zatímco Gemma Chan (známá ze seriálu Humans) si zahraje Nickovu sestřenici Astrid. Těmito jmény však hvězdami nabitý seznam nekončí: Harry Shum Jr. hraje Charlieho, Astridina bývalého snoubence; Awkwafina ztvárňuje Goh Peik Lin, Rachelinu nejlepší kamarádku z dob studií na univerzitě, která nyní žije v Singapuru; Ken Jeong vystupuje ve filmu jako otec Peik Lin; komika Ronnyho Chienga uvidíte jako Nickova bratrance Eddieho; Sonoya Mizuno (již jste viděli ve filmech Ex Machina či La La Land) hraje Aramintu a Remi Hii (známá ze seriálu Marco Polo z produkce společnosti Netflix) se chopila postavy další Nickovy sestřenice Alistair.

 

Jon M. Chu byl nepochybně předurčen k režírování Šíleně bohatých Asiatů

Podle týdeníku Variety byl Chu jako režisér najat producenty filmu Ninou Jacobson, Bradem Simpsonem a Jonem Penottim poté, co jim promítl prezentaci sestávající z fotografií jeho rodiny. Chu, jehož filmografie zahrnuje dva dokumentární filmy o Justinu Bieberovi, tři snímky Let’s Dance (dva režíroval, jeden produkoval) a pokračování krimikomedie Podfukáři, později týdeníku Entertainment Weekly řekl, že „ve svém srdci cítil“, že právě on je pro Šíleně bohaté Asiaty tím pravým režisérem. „Jde o film, který promlouvá k mé identitě jakožto Asiata, stejně jako ke snaze zjistit, kdo vlastně jsem a kam patřím. A také se zabývá tím, čím si musela projít má rodina, má maminka a táta, kteří pocházejí z pevninské Číny. O všech těchto problémech, s nimiž jsem se musel ve svém životě vypořádat, pojednává tato kniha zábavnou formou. Nesnaží se čtenáře poučovat.“

 

Crazy Rich Asians

Casting byl zpočátku obtížný

Jelikož jde o první hollywoodský film po hodně dlouhé době o první, v němž vystupují výhradně Asiaté, Chu narazil na problémy. Jak řekl webu BuzzFeed: „Když točím ,normální‘ film s bělošskými představiteli hlavních rolí… na vhodné herce narazím prakticky všude.“ Zároveň poznamenal, že ačkoliv se mezi Asiaty nachází velká spousta talentovaných herců, existuje jen málo výraznějších rolí, které jsou napsány přímo pro ně. „Jde o systémový problém. Panuje nedostatek hlavních rolí, na nichž by si začínající herci mohli zkusit, jaké to je, a postupně se naučit, jak hlavní úlohu ztvárnit. Dosáhnout tohoto cíle je pro mě, jakožto Asiata, velice důležité. Chci, aby mezi herci s asijskými kořeny byli takoví, kteří zvládnou zahrát různé postavy a emoce – tedy aby nehráli pořád jeden a ten samý typ rolí.“

Dalším problémem bylo sehnat správné herce s patřičným přízvukem. „Přestože jsme viděli tisíce profesionálních herců a tisíce nováčků, kteří se chtějí vrhnout na hereckou dráhu… je to velmi obtížné,“ řekl Chu BuzzFeedu v březnu 2017, krátce poté, co bylo oznámeno obsazení Constance Wu, a těsně předtím, než se k natáčení připojil Henry Golding. „Uvědomili jsme si, že herci z pevninské Číny nemusí nutně zvládnout mluvit správným anglickým přízvukem nebo porozumět vnitřním rozporům postavy Asijského Američana.“

Kevin Kwan byl od prvního dne součástí natáčení

„Producenti byli úžasní. Nina Jacobson z Color Force se postarala o to, abych se jakožto autor podílel na realizaci celého projektu,“ řekl Kwan webu Cosmopolitan.com v květnu 2017. „Pomáhal jsem, kdykoliv bylo třeba učinit nějaké důležité rozhodnutí týkající se tvůrčí stránky filmu. Mohl jsem radit scénáristům, pracovat s produkčním týmem, když se připravovala scénografie a kostýmy, ale i se samotnými herci. Byla to pro mě obrovská zkušenost. Skutečně se snažili vytvořit co možná nejautentičtější svět.“

Za stanovením data premiéry filmu, který vstoupí do kin 18. srpna 2018, stojí štěstí

Web Lainey Gossip poukazuje na to, že datum premiéry snímku bylo určeno zcela záměrně – osmička je totiž v čínské kultuře vnímána jako šťastné číslo. Film tak vstupuje do kin v osmém měsíci roku, který končí na osmičku, přičemž součet čísel v datu se rovněž rovná osmi (1+7=8). Už teď ten film miluji! Štěstí ovšem přeji všem, kdo se těší či kdo pracovali na některém z následujících filmů, které jdou do kin ve stejný den: Captive State (s Johnem Goodmanem a Verou Farmigou), The Happytime Murders (s Melissou McCarthy a Mayou Rudolph) a Three Seconds (s Rosamund Pike a Clivem Owenem).

V rámci uvedení filmu do kin, naše nakladatelství připravuje nové vydání s filmovou obálkou knihy.
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)
Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)
17. 12. 2017
Diana Gabaldon vydává vášnivý dodatek série Cizinka v podobě tenké roztomilé knížky, která je určená a zaručeně vhodná nejen pro všechny zapálené a věrné fanoušky.
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
highslide