Logo

10% člověka - Mikroby ve vašem těle jsou klíčem k vašemu zdraví a štěstí

10%_cloveka_3D (1)

Až donedávna jsme si mysleli, že na mikrobech příliš nezáleží. Nové vědecké poznatky ale odkrývají jiný příběh. V něm mikroby řídí naše tělo a cesta ke zdraví bez nich není možná. V této poutavé, šokující a mistrně napsané knize čerpá bioložka Alanna Collenová z nejnovějších vědeckých studií a ukazuje, jaký vliv mají naše osobní kolonie na váhu, imunitní systém, duševní zdraví a dokonce i volbu partnera. Autorka tvrdí, že velká část civilizačních chorob, například obezita, autismus, zažívací potíže, alergie nebo dokonce i rakovina, má příčinu v tom, že nepěstujeme nejdůležitější a nejtrvalejší vztah v našem životě – vztah s naší jedinečnou kolonií mikrobů.

299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Karel Martinec
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
296
EAN:
9788073902803
Původní název:
10% Human: How Your Body's Microbes Hold the Key to Health and Happiness
Skladem
ISBN:
978-80-7390-280-3
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
 

Allana Collenová vystudovala biologii v Londýně. Cestovala po světě, specializovala se na echolokaci u netopýrů a, jak ironicky podotýká, také na sbírání tropických onemocnění. Je autorkou populárně vědeckých statí psaných pro Sunday Times Magazine a spolupracuje s neziskovou iniciativou zaměřenou na ochranu přírody ARKive.org. Jako odborník a osobitý popularizátor vědy je také častým hostem televizního i rozhlasového vysílání BBC. Žije s manželem v Bedfordshire.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

"Fascinující pohled do světa mikrobiologických stopařů, kteří cestují naším tělem a naším životem. Doporučujeme všem  čtenářům, zejména těm, kteří jsou často nemocní, a rodičům, kteří hledají alternativní léčebné možnosti pro své děti.“ (Library Journal)

 

"Vzrušující a originální... Fascinující studie o propletených životech mikrobů a lidí ... pomocník pro nový, zdravý způsob infikování ... Přečtěte si tuto knihu, a své mikroby budete milovat." (Newsweek)

 

"Fascinující téma ke zvážení ... průvodce světem mikrobů pro začátečníky ...  Collen nám nabízí svůj pohled na to, co je důležité v době, kdy je v módě zdravý životní styl." (Philadelphia Inquirer)

 

"Collen nám poskytuje důkaz, že mikroby mají na jednotlivé osoby i společnost opravdu velký vliv. Jejich dopad na zdravotní stav je opravdu silný. Vytváří působivé spojení mezi mikroby a "nemocí jedenadvacátého století", která  nás všechny nějakým způsobem ovlivňuje ... " (Bustle)

 

"Vítaný „protijed“ na zjednodušující postupy léčení probiotiky. Fascinující...  Collen vždy přináší lidský příběh ... Vše, co jste chtěli vědět o mikrobech, ale báli jste se zeptat." (Kirkus)

 

"Collen přesvědčivě argumentuje, že naše nadšení pro zabíjení lidských bakterií hraje velkou roli v našich onemocněních, problémech s imunitou, obezitou či autismem." (The Listener, 100 nejlepších knih roku 2015)

 

"Přesvědčivé ...  Výsledky rozsáhlého výzkumu,  rozhovory a postřehy skryté jako drahokamy v textu ...  Pochopitelným způsobem  vysvětluje složitá témata, jako fungování buněk imunitního systému atd. Collen umí srozumitelně vysvětlit jak bioloický tak historický kontext problému.“ (Gut Microbiota Worldwatch)

 

"Tato kniha uspokojí každého čtenáře – laika i odborníka. 10 % člověka je pro všechny vědecké nadšence a pro ty, co se chtějí dozvědět víc.“ (The ASCO Post)

 

"Tato kniha změnila mé myšlení, apeluje na skeptiky. Prosím, přečtěte si tuto knihu, pokud vám záleží na vašem zdraví a zdraví svých dětí." (Leeannesowel.com)

 

"Skvělé ... Tato kniha se mi velmi líbí, protože je neuvěřitelně konkrétní a problém uchopuje v celku. To mi připomíná, že všechno je součástí nějakého většího celku.“ (Actionable Books) 

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide