Logo

10% člověka - Mikroby ve vašem těle jsou klíčem k vašemu zdraví a štěstí

10%_cloveka_3D (1)

Až donedávna jsme si mysleli, že na mikrobech příliš nezáleží. Nové vědecké poznatky ale odkrývají jiný příběh. V něm mikroby řídí naše tělo a cesta ke zdraví bez nich není možná. V této poutavé, šokující a mistrně napsané knize čerpá bioložka Alanna Collenová z nejnovějších vědeckých studií a ukazuje, jaký vliv mají naše osobní kolonie na váhu, imunitní systém, duševní zdraví a dokonce i volbu partnera. Autorka tvrdí, že velká část civilizačních chorob, například obezita, autismus, zažívací potíže, alergie nebo dokonce i rakovina, má příčinu v tom, že nepěstujeme nejdůležitější a nejtrvalejší vztah v našem životě – vztah s naší jedinečnou kolonií mikrobů.

299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Karel Martinec
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
296
EAN:
9788073902803
Původní název:
10% Human: How Your Body's Microbes Hold the Key to Health and Happiness
Skladem
ISBN:
978-80-7390-280-3
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
 

Allana Collenová vystudovala biologii v Londýně. Cestovala po světě, specializovala se na echolokaci u netopýrů a, jak ironicky podotýká, také na sbírání tropických onemocnění. Je autorkou populárně vědeckých statí psaných pro Sunday Times Magazine a spolupracuje s neziskovou iniciativou zaměřenou na ochranu přírody ARKive.org. Jako odborník a osobitý popularizátor vědy je také častým hostem televizního i rozhlasového vysílání BBC. Žije s manželem v Bedfordshire.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

"Fascinující pohled do světa mikrobiologických stopařů, kteří cestují naším tělem a naším životem. Doporučujeme všem  čtenářům, zejména těm, kteří jsou často nemocní, a rodičům, kteří hledají alternativní léčebné možnosti pro své děti.“ (Library Journal)

 

"Vzrušující a originální... Fascinující studie o propletených životech mikrobů a lidí ... pomocník pro nový, zdravý způsob infikování ... Přečtěte si tuto knihu, a své mikroby budete milovat." (Newsweek)

 

"Fascinující téma ke zvážení ... průvodce světem mikrobů pro začátečníky ...  Collen nám nabízí svůj pohled na to, co je důležité v době, kdy je v módě zdravý životní styl." (Philadelphia Inquirer)

 

"Collen nám poskytuje důkaz, že mikroby mají na jednotlivé osoby i společnost opravdu velký vliv. Jejich dopad na zdravotní stav je opravdu silný. Vytváří působivé spojení mezi mikroby a "nemocí jedenadvacátého století", která  nás všechny nějakým způsobem ovlivňuje ... " (Bustle)

 

"Vítaný „protijed“ na zjednodušující postupy léčení probiotiky. Fascinující...  Collen vždy přináší lidský příběh ... Vše, co jste chtěli vědět o mikrobech, ale báli jste se zeptat." (Kirkus)

 

"Collen přesvědčivě argumentuje, že naše nadšení pro zabíjení lidských bakterií hraje velkou roli v našich onemocněních, problémech s imunitou, obezitou či autismem." (The Listener, 100 nejlepších knih roku 2015)

 

"Přesvědčivé ...  Výsledky rozsáhlého výzkumu,  rozhovory a postřehy skryté jako drahokamy v textu ...  Pochopitelným způsobem  vysvětluje složitá témata, jako fungování buněk imunitního systému atd. Collen umí srozumitelně vysvětlit jak bioloický tak historický kontext problému.“ (Gut Microbiota Worldwatch)

 

"Tato kniha uspokojí každého čtenáře – laika i odborníka. 10 % člověka je pro všechny vědecké nadšence a pro ty, co se chtějí dozvědět víc.“ (The ASCO Post)

 

"Tato kniha změnila mé myšlení, apeluje na skeptiky. Prosím, přečtěte si tuto knihu, pokud vám záleží na vašem zdraví a zdraví svých dětí." (Leeannesowel.com)

 

"Skvělé ... Tato kniha se mi velmi líbí, protože je neuvěřitelně konkrétní a problém uchopuje v celku. To mi připomíná, že všechno je součástí nějakého většího celku.“ (Actionable Books) 

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide