Logo

Shannarův meč

shannaruv_mec_3D
Monumentální fantasy příběh od uznávaného mistra žánru.
 
Mladý půlelf Shea Ohmsford žije se svým bratrem Flickem a svým nevlastním otcem ve Stinném údolí, malé vesničce uprostřed Jižní země. Náhle však potká starého dějepisce Allanona a veškeré představy o jeho dosavadním životě se rozplynou v prach. V žilách mu koluje královská krev, je posledním potomkem slavného Jerla Shannary a jako jediný může zničit Pána černokněžníků, mocného čaroděje s touhou zotročit celý svět. Nyní stojí před mladíkem důležité rozhodnutí: Zůstane ve Stinném údolí, nebo se vydá s tajemným cizincem na úžasné dobrodružství?
 
SHANNARŮV MEČ ČEKÁ NA SVÉHO DĚDICE!
 
Shannarův meč je kniha pro každého milovníka fantasy, ať už nově příchozího, nebo ostříleného veterána. Terry Brooks se během psaní nechal inspirovat tvorbou J.R.R. Tolkiena a Williama Faulknera, zároveň se mu však podařilo upevnit dnešní představu a vnímání fantasy. Ponořme se tedy společně do úžasného světa elfů, trpaslíků, odvahy, přátelství a následujme Sheae Ohmsforda na své cestě za osudem, jež mu právoplatně náleží. Shannarův meč čeká na svého dědice!
 
„Pokud je Tolkien otcem moderní fantasy, Pak Terry Brooks je jeho nejmilejším strýčkem.“
Peter V. Brett, autor bestselleru Tetovaný
 
 
„Svět Shannary byl jedním z mých nejoblíbenějších fantastických světů v době, kdy jsem vyrůstala, a nemohu se dočkat, až se do něj zase vrátím.“
Karen Russell, autorka bestselleru Swamplandie
 
„Terry Brooks je rozený vypravěč. Umí stvořit bohaté eposy naplněné tajemstvím, magií a nezapomenutelnými postavami.“
Christopher Paolini, autor série Odkaz dračích jezdců
 
 
„Potvrzuji Terryho místo v čele světa Fantasy.“
Philip Pullman, autor bestselleru Zlatý kompas
449 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Adam Steinz
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
552
EAN:
9788073908256
Skladem
ISBN:
978-80-7390-825-6
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Terry Brooks je americký autor, kterého proslavila trilogie knih ze světa krále Shannary. Do jeho rozsáhlé bibliografie patří dále série Kouzelné království LandoverSlovo a nicota, z níž právě kniha Závod s démonem byla deníkem Rocky Mountain News označena za jednu z nejlepších sci-fi/fantasy knih dvacátého století. Kniha Shannarův meč se objevila v seznamu bestsellerů časopisu New York Times a tam se udržela celých pět měsíců. V roce 1982 vydal knihu The Elfstones of Shannara a o tři roky později The Wishsong of Shannara. Obě knihy se také dostaly na seznam bestsellerů.

Terry vystudoval anglickou literature na Hamilton College, v roce 1966 získal svůj bakalářský titul. Později vystudoval práva na Washington and Lee University. Literární tvorbě se věnoval již od střední školy, svou první knihu Shannarův meč však vydal až v roce 1977. Strávil mnoho let kariérou právního zástupce, nyní se však plně věnuje psaní. Spolu se svou ženou Judine žije v Seattlu, kde dál aktivně tvoří.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide