Logo

Buď silný, ať se stane cokoli

Bud_silny_at_se_stane_cokoli_3D
Ve válkách v Iráku a Afghánistánu bylo zraněno tisíce vojáků. Pět z nich přežilo amputaci všech čtyř končetin. Toto je jeden z nich.
 
Při obraně své země umírají ročně tisíce vojáků. Travis Mills, rotmistr americké armády, si byl jistý, že se stane další položkou ve statistice, i když čtyři dny před pětadvacátými narozeninami výbuch bomby přežil. Proti všem předpokladům se Travis stal jedním z pěti vojáků z válek v Afghánistánu a Iráku, kteří přežili amputaci všech čtyř končetin.
Musel se smířit s tím, že už nemá ruce nebo nohy. Jeho budoucnost se drasticky změnila. Nikdy už nepovede jednotku, nepohladí tvář své ženy, nezvedne do náručí malou dcerku.
Travis to nevzdal a při rehabilitaci – i přes deprese a stavy úzkosti – bojoval, aby se vrátil zpět do života. S pomocí obrovské vůle a vytrvalosti, s nehynoucí láskou a podporou rodiny, a také s vírou, Travis všechny šokoval. I bez končetin plave, tančí se svou ženou, podniká tůry na horském kole a vozí svou dceru do školy.
 
Travisův příběh je inspirací pro každého z nás, abychom se nevzdávali ani v těch nejbeznadějnějších situacích. „Jsem jen muž s jizvami,“ říká, „ale stále žiju naplno, jak nejlépe umím.“ 
 
Kniha vyhrála 67. ročník Christopher Award
 
„Mills nechtěl jen přežívat, ale žít. Inspiruje ostatní k překonání zdánlivě nepřekonatelných překážek.“  
TribLive
 
„Tento příběh naděje a vůle nám připomíná, že bez ohledu na to, co nám život přinese, musíme vždy bojovat a nevzdat se. Dosáhnout se dá čehokoli, když máte srdce na správném místě. Travis je prostě skvělý Američan a příkladem pro nás všechny.“
 Gary Sinise, herec, režisér, obhájce veteránů a zakladatel nadace Gary Sinise
 
„Tato kniha je o energickém a upřímném vojákovi a plná humoru i v těch nejčernějších chvílích. Je plná lásky k rodině a rodné zemi.“
 Troy Aikman, quarterback a člen síně slávy NFL
329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
304
EAN:
9788073907372
Původní název:
Tough As They Come
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize

Rotmistr americké armády v penzi Travis Mills je bývalý voják, motivační řečník a zastánce veteránů po amputaci po celém světě. Je jedním z pěti vojáků z válek v Iráku a Afghánistánu, kteří přežili amputaci všech končetin. Založil nadaci Travis Mills Foundation, která pomáhá zraněným válečným veteránům. Více na: www.travismills.org.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

220px-Flickr_-_nicogenin_-_66?me_Festival_de_Venise_(Mostra)_-_Sylvester_Stallone_(26)Akční hrdina Sylvester Stallone se vrací k filmové režii. Podle hollywoodských médií už připravuje snímek podle skutečných událostí, ve kterém Adam Driver, vycházející hvězda známá z pokračování Star Wars či filmu Paterson, ztvární válečného hrdinu.


Travis Mills, americký voják z 82. výsadkové divize, přišel při své třetí zahraniční misi v Afghánistánu na rutinní hlídce po výbuchu nástražné bomby o všechny své končetiny. Psal se rok 2012, když otci právě narozené dcerky amputovali obě ruce i obě nohy, přesto operaci přežil – jako jediný z pěti vojáků, kteří po svém zranění v Iráku nebo v Afghánistánu podstoupili čtyřnásobnou amputaci.

Mills se nevzdal, cvičil, dnes už chodí pravidelně běhat a s pomocí speciální protézy podepisuje na autogramiádách svou vzpomínkovou knihu Tough as They Come, která se stala americkým bestsellerem roku 2015 a na jejíž motivy Stallonův budoucí projekt vzniká.

Také režírující Stallone by se měl objevit před kamerou, a to v roli Millsova tchána, který vojákovi pomáhal při jeho návratu do života.

Třiatřicetiletý herec už má tři nominace na televizní ceny Emmy za seriál Girls, nyní dostal klíčovou úlohu v dramatu režiséra Martina Scorseseho Mlčení, jež přijde do našich kin 16. února, a navíc se s ním počítá do hlavní role muzikálu Annette, ve kterém Drivera doplní takové hvězdy jako Rooney Mara nebo Rihanna.
 
Zdroj: http://www.csfd.cz/film/485939-tough-as-they-come/komentare/
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide