Logo

Bůh maličkostí

bůh maličkostí

Autorka na stránkách románu Bůh maličkostí rozehrává příběh bohaté indické rodiny, jejíž osud se jednoho dne v roce 1969 navždy změnil. Život sedmiletých dvojčat Estha a Rahel se po příchodu jejich krásné mladé sestřenice Sophie doslovně obrátil vzhůru nohama. Tato situace následně povede k řetězu mnoha dalších událostí - dokonce i k tragédii. Příběh, v němž dětská nevinnost svádí nerovný boj s tradicemi a krutými „zákony lásky“, uchvátí čtenáře od první stránky. Částečně  biografický román Arundhati Roy přinesl autorce téměř ze dne na den mezinárodní slávu a byl přeložen již do více než dvaceti jazyků.

Román obdržel Booker Prize a nastartoval autorčinu kariéru spisovatelky a politické komentátorky.

299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
328
EAN:
9788073904098
Připravujeme
ISBN:
978-80-7390-409-8
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
 

Arundhati Roy se narodila ve smíšené hinduisticko-křesťanské rodině. Po rozvodu rodičů zůstala u matky a musela snášet velmi negativní reakce konzervativního prostředí, které mělo problémy s akceptací svatby dvou lidí s různým náboženským i kastovním původem a rozvod už nedokázalo přijmout vůbec. V šestnácti letech se odstěhovala na druhou stranu indického subkontinentu a začala studovat architekturu. Její románové prvotině předcházely dva filmové scénáře. Úspěšná spisovatelka je podobně jako její matka významnou aktivistkou bojující za práva indických žen. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Smyslná zasněná próza, krásné popisy a scenérie a výstižné pohledy do lidské povahy. Autorčin debut je svěží, magický a prismatický. Příběh začíná v indické Kerale koncem šedesátých let minulého století, kdy komunismus otřásl s tradičním kastovním systémem. Příběh začíná pohřbem mladé Sophie Mol, sestřenice hlavních románových hrdinů, dvojčat Rahel a Estha. Začíná se odvíjet napínavý příběh o složitých rodinných vztazích, které vedly k až k oné osudné noci, kdy dvojčata Sophii utopila. Na pozadí této rodinné tragédie autorka líčí tamní politicickou situaci a sociální tabu. Vše dohromady vyústí v nevyhnutelný osud a zničení rodinných vazeb. Roy zachycuje upřímné dětské chování a složité emocionální chování dospělých. Rahel si všimne, že "v době, jako byla tato, i tak malé věci mohou skrývat daleko větší, skryté a nevyřčené." Může zjednodušený dětský pohled na dospělé odhalit jejich slabosti? A jejich odporně zlé úmysly? Autorčiny popisy jsou velkolepé, i když se každým detailem snaží symbolizovat něco většího, což tempo příběhu zpomaluje. Ale těchto výpadků je málo a kniha je nádherná. Vize Roy jsou pozoruhodné a její styl originální, příběh krásně vystavěný. Práva byla prodána do více než 30 zemí, kniha vyšla například ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Německu, Itálii, Finsku, Norsku, Švédsku, Dánsku, Estonsku, Holandsko, Indii, Řecku, Kanadě a Velké Británii.  

Ve svém prvním románu oceněná indická scenáristka Arundhati Roy rozehraje úžasnou hru se slovy, které se ze stránek linou jako brilantní jazzová improvizace. Bůh maličkostí není jen příběh mladých dvojčat Rahel a Estha a jejich rodiny, ale najdeme zde snad milion příběhů; geniální kniha je výsledkem geniální dětské paměti, která příběh přeměňuje téměř až v poezii. Bůh maličkostí působí na evropského čtenáře zároveň exoticky i důvěrně známě. Autorka napsala knihu v angličtině, ale cítíme z ní asijské a indické jazykové a kulturní vlivy.

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Běh života: Lid versus O.J. Simpson - Jeffrey Toobin (Denisa Mišinová)
Recenze Běh života: Lid versus O.J. Simpson - Jeffrey Toobin (Denisa Mišinová)
19. 8. 2017
O.J. Simpson byl negramotný černý chlapec s obrovským talentem. Jeho nadšení pro sport a snaha být nejlepší mu zajistila místo mezi fotbalovými velikány.
Ediční plán 2017
Ediční plán 2017
19. 8. 2017
Nový ediční plán nakladatelství Omega na připravované tituly.
Recenze Lord John a důvěrná záležitost - Diana Gabaldon (Věra Škodová)
Recenze Lord John a důvěrná záležitost - Diana Gabaldon (Věra Škodová)
19. 8. 2017
Náš hlavní detektiv Lord John, jak už to tak bývá, bude vyšetřovat vraždu. Samozřejmě, kdyby se do toho nepřipletl ještě tisíc dalších věcí, nebylo by to ani zdaleka tak k popukání.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Shannarovy elfeíny
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Shannarovy elfeíny
17. 8. 2017
Terry Brooks je rozený vypravěč.Umí stvořit bohaté eposy naplněné tajemstvím,magií a nezapomenutelnými postavami.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Snaž se nedýchat
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Snaž se nedýchat
17. 8. 2017
Příběh ostrý jako břitva, s rychlým tempem a s báječně komplexními postavami. Žádná jiná kniha od Dívky ve vlaku mě tak neuchvátila.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Se záští
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Se záští
17. 8. 2017
Zručně napsaný thriller, který čtenáři umožní hádat až do poslední stránky.
O. J. Simpson bude podmínečně propuštěn
O. J. Simpson bude podmínečně propuštěn
15. 8. 2017
Lid vs. O. J. Simpson Jeffreyho Toobina je dosud nejlepší knihou o podrobnostech policejního vyšetřování, důkazech, soudu a hlavních postavách… Ucelené, snadno čitelné představení dnes už známého příběhu a postav.
highslide