Logo

Černé Indie

černé indie
Černé Indie je víceméně neznámý vědeckofantastický román francouzského spisovatele Julese Verna z cyklu Podivuhodné cesty .
 
Kniha má poněkud podivný název, který nemá nic společného s  Indií . Jde totiž o překlad anglického výrazu „black indies“, kterým se označují britské   uhelné  revíry. A  román  se také na  Britských ostrovech odehrává, konkrétně ve skotském hrabství   Stirlingshire . 
Jules Verne  popisuje ideální hornické město Coal City (Uhelné město), vybudované v jeskyni Nová Aberfoylie. Na počátku příběhu stojí objev rozsáhlých zásob  uh lí důlním předákem Fordem ve starém vytěženém dole, kde Ford bydlel i se svou rodinou v chatě hluboko pod zemí. Toto bohatství podnítilo důlního inženýra Jamese Starra k výstavbě velikého podzemního města, ve kterém bydleli zaměstnanci dolu i se svými rodinami...
 
Román Černé Indie z roku 1877 je dalším příspěvkem do sbírky románů vynikajícího spisovatele a vizionáře Julese Verna.
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
208
EAN:
9788073905149
Skladem
ISBN:
978-80-7390-514-9
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
Jules Verne se narodil v právnické rodině ve městě Nantes, i když dlouhou dobu kolovaly legendy, že ve skutečnosti pocházel z polského Plocka. Již od mládí toužil po dobrodružství, v jedenácti letech chtěl utéct z domova a dát se najmout jako plavčík na loď plující do Indie. Rodiče jeho plány překazili. Podle svých představ se snažili přesměrovat ho na právnickou dráhu. Jules se ale po studiích věnoval obchodům na burze a hlavně toužil uspět jako literát. Povedlo se mu to až po mnoha pokusech – to mu bylo už pětatřicet a úspěšná kniha se jmenovala Pět neděl v baloně. Rázem se z něj stal jeden z nejoblíbenějších francouzských autorů. Vydal více než padesát knih a do dnešních dnů je počítán mezi zakladatele vědeckofantastického žánru.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide