Logo

Černooké Zuzany

cernooke_zuzany_3D
Pro fanoušky Laury Lippman nebo Gillian Flynn je tu elektrizující psychologické drama.
 

„Pro mě je to kniha roku. Úžasná, srdcervoucí, brilantní.“

Sophie Hannah, autorka bestselleru Vraždy s monogramem 

Když jí bylo šestnáct, byla Tessa Cartwrightová nalezena na poli v Texasu, polomrtvá mezi pohozenými kostmi a jen se záblesky toho, jak se tam dostala. Od té doby ji pronásleduje tisk jako přeživší „Černookou Zuzanu“, což je přezdívka daná obětem této masové vraždy kvůli žluté vrstvě lučního kvítí, která vykvetla na jejich společném hrobě. Tessiino svědectví o těch tragických hodinách poslalo muže do cely smrti.Nyní, o téměř dvacet let později, je Tessa umělkyní a svobodnou matkou. Je studený únor a Tessa pod oknem do ložnice ke svému zděšení najde trs čerstvě zasazených černookých Zuzan – květin, které kvetou jen v létě. Vyděšená tím, co by to mohlo znamenat – že poslala do vězení toho nepravého a skutečný vrah je stále na svobodě –, se Tessa obrátí na právníky, kteří se snaží muže čekajícího na popravu zprostit obvinění. Ale samotné květiny nejsou dostatečným důkazem a forenzní zkoumání neidentifikovaných kostí postupuje příliš pomalu. Nevinný život visí na vlásku. Tým právníků se snaží Tessu přesvědčit, aby podstoupila hypnózu a sdílela své kresby z terapie těsně po její záchraně, aby tak získala zpátky své ztracené vzpomínky. 

Nevědí ale, že Tessa a ta vystrašená, křehká dívka, jíž byla, si kolem sebe vybudovaly pevnost plnou tajemství...  

Šokující, intenzivní a naprosto originální psychologický thriller, který spojuje minulost se současností ve spalujícím příběhu mladé ženy, jejíž trýznivé vzpomínky zůstaly někde na louce plné květin.
 
Sunday Times TOP 5 BESTSELLER 

 Nejlepší kniha měsíce na Amazonu 
 Goodreads Nejlepší Kniha měsíce
329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Bohuslava Nováková
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
384
EAN:
9788073904937
Původní název:
Black-Eyed Susans: A Novel of Suspense
Skladem
ISBN:
978-80-7390-493-7
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Napsali o knize
 

Julia Heaberlin je oceněná novinářka která pracovala pro Forth-Worth Star Telegram, The Detroit News a The Dallas News. Před zahájením kariéry spisovatelky pracovala jako asistentka šéfredaktora ve velkých metropolitních novinách. Editovala kriminální příběhy ze života, včetně série o vraždách náhodně vytipovaných dívek, které byly pohřbeny v mexické poušti. Vyrostla v Texasu a se svou rodinou žije poblíž Dallasu/Fort Worthu.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

„Mistrný thriller, který by vám neměl uniknout. Brilantně koncipovaný, krásně napsaný. Julia Heaberlin připomíná Gillian Flynn. První knihy obou spisovatelek byly do značné míry přehlíženy, ale pak to přišlo... Tento thriller si nenechte ujít!" 

The Washington Post

„Černooké Zuzany je zvrácený příběh o zlu, zanechávajícím nesmazatelné stopy. Kniha kolem čtenáře tká síť, hraje si s časem, perspektivou i událostmi, a jedinou jistotou je palčivá otázka: Co se stane, když predátor nechá jednu ze svých obětí naživu?“

 Jenny Milchman, autorka bestselleru Když padne noc

„Strhující napínavý příběh – a zároveň naprosto věrohodný.

Až tuto knihu dočtete, budete ji chtít číst znovu.“

 David R. Dow, autor knihy Věci, které jsem se naučil od smrti 

„Tento zvrácený příběh je znepokojující v tom nejlepším slova smyslu, přetéká napětím a tajuplnými detaily. Černooké Zuzany bych doporučila komukoliv, kdo má rád psychologické thrillery – je to strašidelná, strhující kniha, kterou nebudete chtít odložit.“

Laura McHugh, autorka knihy Váha krve

„Vskutku působivý příběh o křehkosti naší paměti a prchavém vykoupení.“

Kirkus Reviews

"Klenot mezi romány... Bohatě strukturovaný a krásně napsaný... Napětí se postupně zvyšuje a dějové zvraty jsou opravdu překvapující."

   The Boston Globe 

"Julia Heaberlin nás ke stránkám knihy doslova přibila. Profesionální práce, včetně kritiky amerického soudního systému s odkazem na případ O.J. Simpsona a pohledu na morbidní popravy ve státě Texas.."

  The New York Times Book Review 

Pokud čtenáři hledají další Zmizelou, ručím za to, že Černooké Zuzany neodloží. Jediná přeživší možná poslala do vězení nevinného muže a teď musí sama vypátrat skutečného vraha."

   Zac Crain, D Magazine

 "Heaberlin napsala inteligentní, napínavý thriller, který neodložíte, který jistě potěší fanoušky Megan Abbott a Tany French."

  Daily Express

 "Žena v ohrožení  - to je téma knih, jako Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. A je to téma v současné době velmi žádané. Pokud vás tento žánr oslovil, nehledejte jinou knihu, tu pravou máte v ruce!"

   Joan MacKenzie, Joan´s Pick, Whitcoull´s, Nový Zéland

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide