Logo

Co tě nezabije - Jak ledová voda, extrémní nadmořská výška a okolní podmínky obnoví naši zašlou sílu

Co_te_nezabije_3D

Co tě nezabije odhaluje, jak může každý z nás znovu získat zašlou sílu, která trpělivě čeká na probuzení – stačí se vymanit z bludného kruhu pohodlí. Pocit, že nám v životě něco chybí, dramaticky narůstá a zapříčinil vznik nového trendu. Každý rok miliony lidí po celém světě opouští klimatizované posilovny a účastní se extrémních závodů. Aniž by si to mnozí z nich uvědomovali, posunují hranice možností svého těla.

A nikdo není zářnějším příkladem, než Wim Hof, jehož pozoruhodná schopnost ovládat své tělo a odolávat extrémním teplotám mu vysloužila přezdívku Ledový muž. Právě jeho zásluhou američtí a evropští vědci zjišťují, jak otužování pomáhá bojovat proti autoimunitním nemocem a chronickým bolestem.

Investigativní novinář a antropolog Scott Carney v knize na vlastní kůži zakouší možnosti svého těla. Oblečen pouze v šortkách, s batohem na zádech a párem bot na nohou, končí svou cestu rekordním 28hodinovým výstupem na Kilimandžáro.

OTUŽOVÁNÍ, SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ, MEDITACE A DALŠÍ TECHNIKY PRO ZLEPŠENÍ FYZICKÉ SÍLY A MENTÁLNÍ ODOLNOSTI 

  „Proklatě zábavná kniha, plná zajímavých vědeckých poznatků, Co tě nezabije je skvělým příspěvkem do literárního fondu!“

Steven Kotler, spoluautor bestselleru Hojnost

 „Scott Carney je při své snaze proniknout hlouběji k podstatě věci ochoten zakusit bolest a utrpení. K metodě Wima Hofa se zprvu staví jako zatvrzelý skeptik, ale postupným odhalováním její podstaty a vědeckých důkazů o její účinnosti změní svůj názor. V knize Co tě nezabije, se s ním čtenáři vydají na transformační cestu a společně dospějí k porozumění. Plná informací, zábavná a s vyváženou dávkou nebezpečí, tato kniha osloví dobrodruha, který se skrývá v každém z nás.“

Gabrielle Reece, spoluzakladatelka XPT, extrémního tréninku v bazénu

 

349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
304
EAN:
9788073906092
Původní název:
What Doesn’t Kill Us: How Freezing Water, Extreme Altitude and Environmental Conditioning Will Renew Our Lost Evolutionary Strength
Skladem
ISBN:
978-80-7390-609-2
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

SCOTT CARNEY (*1978) je investigativní novinář a antropolog, jehož texty spojují naučnou literaturu s národopisnými příběhy. V rámci své práce procestoval ta nejnebezpečnější a nejnepravděpodobnější místa naší planety. Je jedním z členů Schusterova institutu investigativního novinářství. Autor knih The Red MarketA Death on Diamond Mountain také svými články přispíval do časopisu Wired a jeho články byly otištěny například v časopisech Mother Jones, Foreign Policy, Playboy, Details, Discover, OutsideFast Company. Žije v Denveru se svou ženou Laurou a kočkou jménem Lambert.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Marie Chlebnová)
18. 9. 2017
Hudební a kulturní novinář Bryan Reesman vám nabídne neuvěřitelnou publikaci popisující úspěšnou americkou hard rockovou skupinu.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejhorší noční můra
15. 9. 2017
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
Recenze Snaž se nedýchat - Holly Seddon (Anita Gingerová)
14. 9. 2017
Napětí a zvídavost drží čtenáře bdělého již od první stránky. Je to stejné, jako když si slepíte prsty vteřinovým lepidlem a nemůžete je od sebe oddělit.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Michaela Rubášová)
12. 9. 2017
Maminčin mazánek je prvním dílem začínající série s detektivem inspektorem G. Hunterem a detektivem konstáblem Charlie Staffordovou. Právě díky této dvojici si vás první díl a myslím, že i ty ostatní, hravě získají.
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
Recenze Vzestup raketových dívek - Nathalia Holt ( Marie Chlebnová)
11. 9. 2017
Kniha líčí počátky vzniku laboratoře v kaňonu a zajímavé úspěšné i neúspěšné pokusy. I když je původní cíl skupiny vesmír, než se k němu dopracují, uběhne mnoho času.
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
Recenze Se záští - Eileen Cook (Denisa Mišinová)
10. 9. 2017
Toto dílko má mnoho pozitiv. Především je vidět, že si autorka psaní doopravdy užila a přemýšlela nad každým slovem či větou.
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Denisa Mišinová, DiS)
Recenze Maminčin mazánek - Sarah Flint (Denisa Mišinová, DiS)
8. 9. 2017
Navíc Sarah Flint je pseudonym bývalé kriminalistky, která plně využívá zkušeností z terénu. Výsledné dílko vás určitě pohltí, to vám můžu odpřisáhnout...
highslide