Logo

Co tě nezabije - Jak ledová voda, extrémní nadmořská výška a okolní podmínky obnoví naši zašlou sílu

Co_te_nezabije_3D

Co tě nezabije odhaluje, jak může každý z nás znovu získat zašlou sílu, která trpělivě čeká na probuzení – stačí se vymanit z bludného kruhu pohodlí. Pocit, že nám v životě něco chybí, dramaticky narůstá a zapříčinil vznik nového trendu. Každý rok miliony lidí po celém světě opouští klimatizované posilovny a účastní se extrémních závodů. Aniž by si to mnozí z nich uvědomovali, posunují hranice možností svého těla.

A nikdo není zářnějším příkladem, než Wim Hof, jehož pozoruhodná schopnost ovládat své tělo a odolávat extrémním teplotám mu vysloužila přezdívku Ledový muž. Právě jeho zásluhou američtí a evropští vědci zjišťují, jak otužování pomáhá bojovat proti autoimunitním nemocem a chronickým bolestem.

Investigativní novinář a antropolog Scott Carney v knize na vlastní kůži zakouší možnosti svého těla. Oblečen pouze v šortkách, s batohem na zádech a párem bot na nohou, končí svou cestu rekordním 28hodinovým výstupem na Kilimandžáro.

OTUŽOVÁNÍ, SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ, MEDITACE A DALŠÍ TECHNIKY PRO ZLEPŠENÍ FYZICKÉ SÍLY A MENTÁLNÍ ODOLNOSTI 

  „Proklatě zábavná kniha, plná zajímavých vědeckých poznatků, Co tě nezabije je skvělým příspěvkem do literárního fondu!“

Steven Kotler, spoluautor bestselleru Hojnost

 „Scott Carney je při své snaze proniknout hlouběji k podstatě věci ochoten zakusit bolest a utrpení. K metodě Wima Hofa se zprvu staví jako zatvrzelý skeptik, ale postupným odhalováním její podstaty a vědeckých důkazů o její účinnosti změní svůj názor. V knize Co tě nezabije, se s ním čtenáři vydají na transformační cestu a společně dospějí k porozumění. Plná informací, zábavná a s vyváženou dávkou nebezpečí, tato kniha osloví dobrodruha, který se skrývá v každém z nás.“

Gabrielle Reece, spoluzakladatelka XPT, extrémního tréninku v bazénu

 

349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
304
EAN:
9788073906092
Původní název:
What Doesn’t Kill Us: How Freezing Water, Extreme Altitude and Environmental Conditioning Will Renew Our Lost Evolutionary Strength
Skladem
ISBN:
978-80-7390-609-2
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

SCOTT CARNEY (*1978) je investigativní novinář a antropolog, jehož texty spojují naučnou literaturu s národopisnými příběhy. V rámci své práce procestoval ta nejnebezpečnější a nejnepravděpodobnější místa naší planety. Je jedním z členů Schusterova institutu investigativního novinářství. Autor knih The Red MarketA Death on Diamond Mountain také svými články přispíval do časopisu Wired a jeho články byly otištěny například v časopisech Mother Jones, Foreign Policy, Playboy, Details, Discover, OutsideFast Company. Žije v Denveru se svou ženou Laurou a kočkou jménem Lambert.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Dívka, která chtěla zachránit knížky
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Dívka, která chtěla zachránit knížky
26. 4. 2018
Okouzlující, poetický a magický příběh o zvláštní lásce ke všem, kteří žijí uvnitř knih, napsaný jedním z nejznámějších a nejoceňovanějších norských spisovatelů. Knihu doplňují kouzelné ilustrace Lisy Aisato.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejúžasnější věc
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Nejúžasnější věc
26. 4. 2018
První dětská obrázková kniha norské spisovatelky Maji Lunde, kterou svými pohádkovými ilustracemi opatřil Hans Jørgen Sandnes.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Zrcátko
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Zrcátko
26. 4. 2018
Tvé Zrcátko tě zná lépe, než ty sám.Udělá vše, abys byl šťastný.Ať chceš, nebo ne.
highslide