Logo

Ďáblova svatyně

dáblova svatyně
Je to nebe… nebo peklo!
 
Odloučená jednovaječná dvojčata Daniel a Max mají bezproblémový vztah, takže když Daniel jede navštívit svého bratra na vzdálenou a drahou švýcarskou kliniku, nemá vůbec tušení, co tam na něj vlastně čeká.
 
Max je znuděný každodenní rutinou na klinice a prosí Daniela o pomoc. Navrhne mu, aby se navzájem na několik dní vyměnili, a Daniel tak zůstane na klinice místo něj.
Daniel si však brzy uvědomí, že se Max nevrátí, a že klinika není zdaleka tak klidné místo. Snaží se, aby mu někdo uvěřil, kdo doopravdy je. Daniel se tak ocitá v pasti - v krutém a tichém vězení: to není svatyně, to je živá noční můra.
 
Ponořte se do tohoto strhujícího psychologického thrilleru od švédské bestselerové autorky, s atmosférou Prokletého ostrova od Jussi Adler-Olsen.
 
„Výborně napsaný napínavý román ... Pokud si chcete vychutnat kvalitní napínavý příběh, Ďáblova svatyně by vám neměla uniknout."Dagens Nyheter
 
„Příběh mě pohltil od první stránky. Atmosféře románu je těžké odolat. Zlověstná nálada ve mě zůstává i po přečtení knihy."Kommunalarbetaren
 
29 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
344
EAN:
9788073903008
Původní název:
The Devils Sanctuary
Skladem
ISBN:
978-80-7390-300-8
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
  • Napsali o knize
 
Švédská spisovatelka a novinářka Maria Hermanson publikovala svou první knihu v roce 1986. Její romány jsou ve Skandinávii velké bestsellery a Musselstranden (Clam Beach) je považován za moderní klasiku s více než 250 000 prodaných výtisků. Podle románu Mannen under trappan (Muž pod schody) byl v roce 2009 natočen televizní film. Žije v Göteborgu.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
dáblova svatyně
Temné, syrové, hrůzu nahánějící... Jaké to je, když vám nikdo nevěří a vy máte zoufalou potřebu křičet pravdu.
 
Daniel a Max, Max a Daniel. Naprosto totožní bratři, jednovaječná dvojčata, ale hned na ten druhý vám dojde, že vlastně nemohou být víc odlišní. O pár hodin starší Daniel je vzorem rozvážného, přemýšlivého a trochu zakřiknutého muže, pevně stojící na zemi.  Oproti němu Max je výbušný, sobecký a poživačný patologický lhář a manipulátor.
 
Jejich osud byl předurčen již při narození. Zatímco Daniel přišel na svět lehce, Max si dával na čas. Viditelné rozdíly se začaly projevovat již v prvním roce jejich života. Daniel prospíval bez potíží, Max byl, mírně řečeno, líný. A proč taky ne, když na vše, co potřeboval, měl svého staršího bratra, který mu rozuměl beze slov. Jen rodičům dětí se to nezamlouvalo a na radu psycholožky byla dvojčata od sebe oddělena, aby Max ve vývoji dohnal Danielu šikovnost. Ovšem, řešení to nebylo právě šťastné. Rodina se odcizila natolik, že Daniel vyrůstal jen s matkou a Max s otcem a jeho novou partnerkou. Setkání jednou v roce by je snad mohlo sblížit, ale dílo bylo dokonáno a propast mezi bratry byla příliš hluboká.
 
Ani v dospělosti se toto příliš nezměnilo. Každý z bratrů si žil svým vlastním životem a každé jejich setkání bylo provázeno vypočítavým jednáním Maxe. Rozvinula se u něj Bipolární porucha a dvojčata byla nadobro od sebe odtržena. Nebo ne?  
 
Po letech, strávených každý ve svém vlastním světě a jiné zemi, přichází Danielovi od Maxe dopis, ve kterém jej žádá o pomoc. Prosím bratra, aby ho navštívil na jakési Rehabilitační klinice Himmelstal ve Švýcarsku. Daniel zprvu váhá, ale stejně se ocitá v letadle, směr jeho horší, druhé já.
 
Ono místo se zdá téměř idylické. Malá vesnička, nad níž se tyčí impozantní komplex léčebny, s výhledem na malebné Alpy.
 
Max, nešetřící úsměvy. Nic nenasvědčuje tomu, že by se zde mohlo dít něco zlého. Snad jen odtažití a málomluvní vesničané trochu kazí tento dojem ráje na Zemi. A pak také přichází Maxova žádost, aby si na krátko vyměnili role, aby mohl odcestovat a zajistit peníze pro svůj pobyt zde. Daniela žádost příliš nepřekvapila, ostatně Max vždy využíval své okolí pro své potřeby. Souhlasí, ale netuší, že se mu to málem stane osudným. Oholí si vousy, ostříhá si vlasy a místo Maxe zůstává. Mělo to trvat dny, ale staly se z toho dlouhé týdny. Stává se pacientem doktorky Gisely Obermanové a začíná mu docházet, že toto místo zdaleka není jen tak ledajaké místo pro odpočinek těla i ducha. Kdo je Corinne, zpěvačka z místního hostince, k níž to Daniela tak neodolatelně přitahuje? A co se skrývá za úlisným úsměvem ředitele Fischera?
 
dablova svatyne
Max se nevrací a Daniel je zoufalý. Nikdo mu jeho vlastní identitu nevěří a prozření je pro něj šokující. Za svou pomoc bratrovi tentokrát málem zaplatí svým vlastním životem.
 
Tedy dámy a pánové, to byla jízda. Thrillery čtu velmi často, ale tenhle tedy byl. Autorka mě donutila pochybovat a nevěřícně otáčet stránky. Dokonale mě zmátla, až jsem nabyla přesvědčení, že znám pravdu. Jak velmi jsem se mýlila. Kniha absolutně nemá žádná hluchá místa, není prostor pro nudu. Popisy léčebny byly dokonale věrohodné a já jsem, stejně jako hlavní postava, uvěřila v nevinnost onoho místa. Ze stránek na vás padne strašná bezmoc a prostě se vžijete do role Daniela a jeho zoufalé snahy dostat se odtamtud pryč.
 
Autor:   Maria Hermanson
Stran:   344
Vydal:   Nakladatelství Omega
V roce:  2016
 
Autorka: Jana Hlavičková.
Hodnocení: 100%
"Vězení jak od Piranesiho... Hermanson výborně zpracovává motivy noční můry a falešných nadějí a čtenáře vtáhne hluboko do příběhu.“ - New York Times Book Review
 
"Hermanson stvořila thriller jako od Hitchcocka. Fascinující příběh překvapí většinu čtenářů, až jim naskočí husí kůže." - Publishers Weekly
 
"Hermanson stvořila kafkovský příběh, možná dostanete klaustrofobii ... Ďáblova svatyně může být považována za gotický horor, šílená show se rozbíhá..." - Gunder Andersson, Aftonbladet
 
"Klaustrofobická atmosféra kliniky je dokonalá ... Je nádherné zůstat v napětí od začátku až do konce." - Tidningen Vi
 
"Autorka umí skvěle udržet napětí a zároveň provokovat. Ďáblova svatyně je vážná a zábavná zároveň." - Gefle Dagblad
 
"Velmi dobře napsaný s umně strukturovaný příběh, výrazné postavy a originální prostředí." -Göteborgs-Posten
 
„Výborně napsaný napínavý román ... Pokud si chcete vychutnat kvalitní napínavý příběh, Ďáblova svatyně by vám neměla uniknout." - Dagens Nyheter
 
„Příběh mě pohltil od první stránky. Atmosféře románu je těžké odolat. Zlověstná nálada ve mě zůstává i po přečtení knihy." - Kommunalarbetaren
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide