Logo

Depeche Mode - Faith and Devotion

Depeche_Mode_3D
Kniha vyjde u příležitosti čtyřicátého výročí založení kapely. Doplňuje ji více než 250 fotografií a obrázků, z nichž některé nebyly dosud publikovány.
 
V roce 1980, kdy byla kapela Depeche Mode založena, nemohl nikdo předvídat, že se z těchto čtyř mladých synthpopových muzikantů stanou hvězdy hudebního nebe, na jejichž vystoupení budou chodit desetitisíce lidí. Depeche Mode je jedna z deseti nejprodávanější britských hudebních kapel všech dob, která celosvětově prodala více než 100 milionů desek. I dnes, čtyřicet let od svého vzniku, je skupina stále velice úspěšná, a to jak mezi hudebními fanoušky, tak kritiky.
 
Vince Clarke, Andy Fletcher a Martin Gore začínali v Essexu jako kytarová kapela, ale až díky Daveu Gahanovi dostali Depeche Mode charakteristický „synťákový“ zvuk, který je proslavil. Záhy si získali fanoušky po celém světě a v době světového turné k albu Violator na začátku devadesátých let prodali miliony nahrávek. Postupně se Depeche Mode proměnili v jedny z největších koncertních fenoménů.
 
Jak je tomu u rockových hvězd běžné, i členové Depeche Mode zažili v průběhu jejich kariéry mnohé pády a problémy. Daveu Gahanovi, frontmanovi skupiny, se málem stala osudnou závislost na drogách a v kapele samotné došlo zejména v posledních letech k osobním rozepřím.
Rok vydání
2019
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Připravujeme
ISBN:
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
Ian Gittins, autor této bohatě ilustrované biografie, která je zčásti hudební odyseou a zčásti kulturní historií, čerpá z celé řady rozhovorů a poskytuje tak čtenářům interní pohled na život a tvorbu jedné z nejvýznamnějších hudebních uskupení posledních několika desítek let.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide