Logo

Dítě Svobody

Dite_svobody_3D
Říkejte mi, jak chcete: zabiják, vrah policajtů, uprchlík nebo násoska…  
 
Svoboda Oliverová je poměrně tajemná. Všichni vědí jen to, že pracuje v místním baru. A taky, že si ráda přihne.
Ve skutečnosti se Svoboda jmenuje jinak. Je to její krycí jméno, protože je už osmnáct let v programu na ochranu svědků poté, co byla zatčena za vraždu manžela. Kvůli tomu byla donucená odevzdat své dvě děti k adopci, což ji neustále pronásleduje.
Pak se jednoho dne dozví, že její zmizela dcera. Je odhodlaná najít ji za každou cenu. Vzdá se svého života a vyrazí do Kentucky, kde její děti žily u adoptivních rodičů.
Nechráněna již vládou, pátrá po sadistické rodině svého manžela, jejíž členové žízní po pomstě. Čím více se však blíží pravdě, tím větší čelí hrozbě.
 
Jen to zatím neví...
 
MOMENTÁLNĚ MĚ ZAJÍMÁ POUZE DCERA,KTEROU CHCI ZA KAŽDOU CENU NAJÍT
 
„Originální a působivá kniha, velmi doporučuji.“
Lee Child
 
„Výjimečný debut.
Jen málokdy je hlavní hrdinka tak sebevědomá a nezlomná.“
The Guardian
 
„Příběh má rychlý spád,
ale není to zrovna kniha na dobrou noc.“
The Sunday Times
 
Skutečně děsuplná kniha od nadějné mladé autorky
Karin Slaughterová
399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
376
EAN:
9788073907266
Původní název:
Freedom's Child: A Novel
Skladem
ISBN:
978-80-7390-726-6
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze

Jax Miller se narodila v roce 1985 v New Yorku. Svůj debut začala psát během cestování napříč Amerikou a dokončila jej na klidném irském venkově. Její román Dítě Svobody byl přeložen do více než dvanácti jazyků.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Dite_svobody_3D
„Jmenuju se Svoboda. Říkejte mi, jak chcete: zabiják, vrah policajtů, uprchlík nebo násoska…“
 

Přátelé, tak tohle byla vážně síla. Až mě z toho mrazí, protože vím, že se takové věci na světě dějí a příběh by se mohl opravdu klidně stát…
Svoboda Oliverová je takový místní floutek v ženském těle. Používá drsná slova, pro ránu nejde daleko, pěstmi se ohání při každé příležitosti a s ničím si nebere servítky. Všichni o ní vědí jen to, že pracuje v místním baru a že si ráda přihne. Ve skutečnosti se však Svoboda jmenuje jinak. Je to její krycí jméno, protože je už osmnáct let v programu na ochranu svědků poté, co byla zatčena za vraždu manžela. Kvůli tomu byla donucena odevzdat své dvě děti k adopci, což si neustále vyčítá a díky tomu ji pronásledují noční můry.
 
Jednoho dne se dozví, že se její dcera pohřešuje. Opustí svůj dosavadní život chráněný vládou a rozhodne se najít dceru za každou cenu. Bojí se, že jí hrozí nebezpečí od sadistické rodiny jejího bývalého manžela, která touží po pomstě. Čím více se však blíží pravdě, tím zjišťuje, že je realita mnohem děsivější a krutější…
 
„Kde jsi k čertu byl, Marku?“ sykla jsem na něho. „Za pár hodin máš na akademii promoci.“ 
„Proč se nestaráš o svý, ty zasraná píčo?“ řekl se skelným opileckým pohledem. „Čí je vůbec to děcko?“
„Neměl bys s ní takhle mlu-mlu-mluvit,“ zastal se mě Peter. „Jo?“ V tomhle okamžiku jsem poprvé uviděla, jak vašemu otci zčernaly oči, z čehož mne zamrazilo v zádech. Přešel k jeho vozíku a vyndal černý vak plný texaských katetrů. Klíčem od auta začal rozdírat sáček s Peterovou močí. Po chvilce mu ji všechnu vylil do klína. Pak propukl v hurónský smích.
 
No páni. Musím říct, že podle anotace jsem čekala úplně jiný příběh. Dostalo se mi však mnohem víc. Ani trošku jsem netušila, a to myslím mohu klidně prozradit, protože to mnohé z čtenářů určitě zaujme, že se dozvíte, jak to chodí v komunitě Adventisté třetího dne. Bylo to zajímavé a přinejmenším zarážející. Hlavní hrdinka Svoboda je opravdu drsná žena s hromadou tetování a jizvami na duši. Ale i přesto je nezlomná a bojuje za lepší život, je sebevědomá a nebojí se jít i přes mrtvoly. Doslova.
 
35530571_10214919214606766_6616998174391271424_n
Autorka Jax Miller si nebere s ničím servítky. Najdete zde spousty sprostých slov, ale tak to prostě v životě chodí a díky tomu vás vtáhne ještě více do děje, na to místo v Kentucky, do opuštěného malého městečka, kde hřeje slunce, pofukuje větřík a každý se zná s každým… Od děje se nedá odtrhnout, nikde nejsou žádná „hluchá místa“, neustále se něco děje, budete potřebovat vědět víc a víc a budete v napětí až do poslední stránky.
 
Dítě Svobody je absolutně šokující, originální, působivý román. Příběh má rychlý spád a strhující závěr, který vám prostě nedá spát. Takové hrůzy, které se bohužel dějí i v reálném světě… Ještě teď mám husí kůži…
 
Zbytek si pamatuje už jen v krátkých záblescích. Zvuk praskajících kostí. Gabriel křičící její jméno. Chuť prachu v ústech. Kufr auta a svázané ruce. Snaha o odpor. Kopání nohama. Pak temnota. Panika. Rudá záře koncových světel. Pane, neopouštěj mne.
 
Autorka recenze: Veronika Hladíková
Hodnocení: 100%
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide