Logo

Dobrý člověk ještě žije

dobry_clovek_jeste_zije_3D
Přenesme se v prostoru i času do krásného Burgundska v první polovině sedmnáctého století. Tam žije stárnoucí truhlář a řezbář Colas Breugnon, který miluje nejen svou práci, ale i dobré jídlo, pití a krásné ženy. Díky bytostnému optimismu si dokáže poradit s osudem, který ho nešetří. Překoná jím požár v dílně, morovou ránu i tragickou ženinu smrt. A láskou k životu dokáže nakazit i okolí…
 
 
Slavný francouzský spisovatel Romain Rolland čtenáři s lehkostí a přimhouřeným okem napovídá, že někdy se stačí spokojit s málem a prostě si užívat života.
229 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Jaroslav Zaorálek
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
240
EAN:
9788073902919
Skladem
ISBN:
978-80-7390-291-9
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Romain Rolland se narodil v burgundském městečku Clamecy. Ve čtrnácti letech se rodina přestěhovala do Paříže, kde také získal špičkové vzdělání, které si doplnil během stipendijního pobytu v Římě. Na literární dráhu vkročil nepříliš úspěšně psaním divadelních her. To mu bylo třiceti jedna. Do širokého povědomí se ale dostal rozsáhlým románovým cyklem Jan Kryštof, za který získal Nobelovu cenu za literaturu. Byl zapřísáhlým pacifistou a bojovníkem za lidská práva, mezi jeho přátele mimo jiné patřil i otec indické nezávislosti a jedna z nejvýznamnějších osobností dvacátého století Mahátma Gándhí. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide