Logo

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody

Skandinavske_peceni_3D
Sbírka více než 60 receptů na výborné koláče, sušenky, dorty a další dezerty z celé Skandinávie.
 
Lahodné ovocné koláče, sušenky, krémové cukrovinky, domácí buchty, pečivo i chleba – to vše je oslavou skutečného skandinávského pečení v celé své kráse.
 
FIKA je švédské slovo znamenající setkat se u šálku kávy nebo čaje a zakousnout něco dobrého. A je to také slovo pro pochoutku. Švédové si tradičně udělají dvě takové přestávky během každodenního shonu na setkání s rodinou, kolegy, přáteli i dětmi.
HYGGE je slovo, které vzniklo v Norsku, ale nyní je používáno hlavně v Dánsku. Znamená „vznešený stav útulnosti, který cítíte, když jste se svými blízkými“. Hygge může být vylepšeno krbem, dobrým filmem, šálkem něčeho teplého ...
Kapitoly této knihy jsou členěny na Sušenky a cookies, Misky a nákypy, Každodenní Fika, Malé pečivo, Koláče pro oslavy a Chléb a těsta.
 
Tato krásně ilustrovaná kuchařka je oslavou skandinávského pečení pro příjemné dny s přáteli.
499 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Anna Fazekašová
Formát
190x235 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
184
EAN:
9788073901639
Původní název:
ScandiKitchen: Fika and Hygge: Comforting cakes and bakes from Scandinavia with love
Skladem
ISBN:
978-80-7390-163-9
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
BRONTË AURELL je dánská restauratérka a kuchařka. Spolu s jejím švédským manželem Jonasem provozuje uznávanou kavárnu a obchod ScandiKitchen v centru Londýna. Kariéru odstartovala mícháním smoothies, teprve potom se rozhodla založit vlastní firmu. Brontë publikovala v mnoha novinách a časopisech, včetně The Guardian, The Times, Hello, Waitrose Food, Foodism nebo Stylist . Objevuje se také v pořadech na BBC Radio, BBC TV a Channel 4. S maželem a dvěma dcerami žije v Londýně. www.scandikitchen.co.uk.
PETER CASSIDY je jedním z nejtalentovanějších fotografů v Evropě. Specializuje se na potraviny a cestování a jeho práce byly otištěny v mnoha časopisech.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide