Logo

Hluboký hrob - dítě útesů

Hluboky_hrob_3D
Dítě útesů je první část série thrillerů pro dospívající mládež z pera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami. Hlavní hrdinka Tuva má také svůj příběh: jaké to asi je vyrůstat na ostrově v souostroví, když letní sezóna skončí, turisté odjedou a hladinu oceánu pokrývá hustá mlha?  
 
Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na ostrově Harö, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy, které zná jako vlastní dlaň. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní temné stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti. 
 
Zdá se, že Tuva je jediná, kdo tuší, že se v rozbouřených vodách a tajemných lesích skrývají zlovolné síly bažící po krvi. S příchodem podzimu se vše halí do pochmurných šedočerných odstínů a po dlouhém spánku na dně moře se k životu probouzí smrtelné nebezpečí.
OPUŠTĚNÉ SOUOSTROVÍ  JEŠTĚ NIKDY NEBYLO  ŽIVĚJŠÍ...  
 
Dítě útesů  je jedním z nejvzrušujících románů pro teenagery tohoto roku.  
 
Pokud bude tato série pokračovat stejným způsobem,
hravě strčí do kapsy všechny předchozí švédské fantasy série!
Dítě útesů pasuje ke starým bájím a pohádkám,
které mají schopnost učarovat!
Belinda Graham, Tidningen Kultur  
 
Jedná se o první díl hororové trilogie pro děti
a dospívající mládež, ale nepochybuji o tom,
že uchvátí i dospělé čtenáře. Příběh mě okamžitě pohltil
a knihu jsem nebyla schopna odložit.
Ylva kort och got (blog)
299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Zdeněk Gazur
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
184
EAN:
9788073906856
Původní název:
CHILD OF THE SKERRIES
Skladem
ISBN:
978-80-7390-685-6
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Napsali o knize
 
CAMILLA STEN na literární scéně minulý rok debutovala s politickým thrillerem En annan gryning (Nový úsvit). Feministka již od mládí psala příběhy již jako dítě. Její matka se proslavila psaním detektivek.
 
VIVECA STEN debutovala kriminálním románem Tiché vody. Kniha se stala hitem u čtenářů i kritiků a autorka prodala více než 4 miliony knih po celém světě. Série Sandhamn Murders byla přeložena do více než 20 jazyků a přibližně 50 milionů diváků po celém světě shlédlo dobrodružství Nory a Thomase na televizních obrazovkách. Nyní tato slavná dvojice, matka a dcera, začaly psát tuto napínavou sérii thrillerů, jejíž další díly také připravují Knihy Omega.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Hluboky_hrob_3D
"Ať se otočím jakýmkoliv směrem, vzduch se mi nedostává. V plicích mě pálí, hodně pálí. Přede mnou se objeví cizí tvář, ale stejně rychle, jak přišla, zase mizí pryč. Mořské řasy se vznášejí ve vodě."

Dítě útesů je první část série thrillerů pro dospívající mládež zpera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami. Hlavní hrdinka Tuva má také svůj příběh: jaké to asi je vyrůstat na ostrově v souostroví, když letní sezóna skončí, turisté odjedou a hladinu oceánu pokrývá hustá mlha?
Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na ostrově Harö, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy, která zná jako vlastní dlaň. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní temné stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti.
Zdá se, že Tuva je jediná, kdo tuší, že se v rozbouřených vodách a tajemných lesích skrývají zlovolné síly bažící po krvi. S příchodem podzimu se vše halí do pochmurných šedočerných odstínů a po dlouhém spánku na dně moře se k životu probouzí smrtelné nebezpečí.
 
Camilla Sten na literární scéně debutovala politickým thrillerem En anna gryning (Nový úsvit). Feministka již od mládí psala příběhy. Její matka se proslavila psaním detektivek.
Viveca Sten debutovala kriminálním románem Tiché vody. Kniha se stala hitem u čtenářů i kritiků a autorka prodala více než 4 miliony knih po celém světě. Série Sandhamn Murders byla přeloena do více než 20 jazyků a přibližně 50 milionů diváků po celém světě shlédlo dobrodružství Nory a Thomase na televizních obrazovkách.
Nyní tato slavná dvojice, matka a dcera, začaly psát tuto napínavou sérii thrillerů, jejiž další díly také připravují Knihy Omega.
 
Hluboký hrob - dítě útesů je kniha, která je primárně určena dospívajícím. Ale pokud ve "starém" čtenáři dřímá fantazie, přitahuje jej mystično a tajemno a nebojí se mladých hrdinů, tak rozhodně se bude líbit i starším. Jako třeba mi. Čekala jsem cokoliv, ale takto dobře napsaný, napínavý, čtivý a tajuplný příběh rozhodně ne. Jsem velmi mile překvapena.
 
1920x1080px_slide_kino_hluboky_hrob
Tuva, jenž je hlavní hrdinkou celého příběhu, má dvanáct let. Chodí do školy, kam se každý den musí nechat odvézt loďkou ze svého domova, jenž má na ostrově, kde žije společně s matkou, otcem a psem. Ve třídě nemá kamarády, je odstrčená, ale na druhou stranu ji to vůbec nevadí, hlavně že není středem jejich zájmů. Nenavážejí se do ní, nešikanují ji, každý má to své. Ve chvíli, kdy se při orientačním běhu v lese ztratí jeden její spolužák a druhého vidí ve "zvláštním" stavu, tak se začínají dít divné věci. A brzy pochopí, že to ona má štěstí nebo spíše smůlu, a je jen na ni samotné pomoci všem, kteří žijí na souostroví.
 
Knihu jsem měla přečtený za jeden den. A podotýkám, že jsem se zvládala starat o roční dítě, hrát si s ním, zajít do obchodu a uvařit. Písmo je totiž většího formátu, stejně tak je větší řádkování a kapitoly jsou opravdu krátké. Tudíž mi stránky ubíhaly samy před očima. Navíc, autorky do příběhu dokázaly propašovat snad všechno, co patří k dobrému thrilleru pro náctileté. Magii, fantasy prvky, zlo, smrt, tajemnou atmosféru ostrovů a útesů pokrytých hustou mlhou, nedůvěru... Myslím si, že pro mladší generaci to opravdu bude temný příběh. Já sama jsem byla napnutá až do poslední chvíle, jak tohle všechno proboha skončí?! Protože, ruku na srdce, jak může dvanáctiletá dívka zničit všechno zlo, které ostrovy obklopuje?
 
Tuvu jsem si oblíbila. Na dvanáct let byla hodně vyspělá, neměla žádné holčičí manýry, jako její vrstevnice, takže mi nelezla na nervy a to se rovná oblíbenosti. Koho jsem opravdu nemusela, tak to byla její babička. Za tou ženskou bych nešla ani na kafe. Ale v každém příběhu se najdou postavy, které mi nesednou. Nebo mě něčím naštvou a mají u mě zavřená vrátka. :-)

"Nikdo jim nechtěl dát jméno, protože jména dávají sílu. Slova jsou síla."
 
 
Když jsem si tuto recenzi psala nanečisto, pořád jsem neuměla najít ta správná slova, abych vyjádřila, jak moc se mi čtení líbilo. Jak mě dokázaly autorky strhnout dějem, jak mne dokázaly napínat do poslední chvíle. A neumím to ani teď. Mám pocit, že i kdybych tu psala chvalozpěvy bůhví jak dlouhé, tak stejně, abyste pochopili, co všechno se ve mě odehrává, si to budete muset přečíst sami a jen mi věřit, když vám napíšu, že to za to stojí!

Zakomponování severské mytologie do děje bylo nenásilné, takže jsem neměla pocit, že bych něco nechápala, ovšem po přečtení jsem si nějaké ty informace hledala, protože mi to nedalo. Určitě to ale není podmínka. I když nejste znalí v tomto odvětví, vůbec ničemu to nevadí. Já sice teď můžu machrovat, že některé bytosti znám, ale rozhodně vás čtení k ničemu takovému nezavazuje. Ba naopak, autorky ve mě dokázaly podnítit zdravou zvědavost, a to se taky počítá jako plusový bod.

I když byl tento díl nějakým způsobem ukončen a nemá otevřený konec, přesto jsou zde náznaky a skulinky, které určitě budou využity v pokračování. Takže se těším na druhý díl. A pokud se chcete ponořit do příběhu, který není nijak složitý, ale je napínavý a velmi čtivý, tak zkuste tuto knihu. Věřím, že se bude líbit.
 
 

Dítě útesů vyčnívá nad knihami tohoto žánru. Osamělá Tuva je detailně vykreslena, jako když do telefonu jen tiše přikývne, místo toho aby řekla „ano", protože už tak dlouho netelefonovala, že zapomněla, že ji v telefonu nemůže nikdo vidět.

Mnoho thrillerů pro teenagery má zběsilé tempo, jako by autoři měli strach, že čtenáři knihu odloží, když příšery neřádí na každém kroku. Ale v této knize jsou kromě strašidelného děje bohatě a skvěle vykresleny i sekundárníí znaky, což dohromady tvoří výborný mix napětí i míst k zamyšlení.

Dítě útesů  je jedním z nejvzrušujících románů pro teenagery v tomto roce; opuštěné souostroví ještě nikdy nebylo tak plné života.

Andreas Palmaer, DN

Dítě útesů je tak sugestivní thriller, že po jeho přečtení bude asi leckterý čtenář váhat jít si zaplavat nebo se projet lodí po Baltském moři. Příběh uspokojí všechny, kteří čekajít ve frontě na knihu o izolaci, nadpřirozenu a tajemství.

Marie Eriksdotter, BTJ 

Pokud se vám líbí série PAX, neměli byste si tuto knihu nechat uniknout. Hlavní postava, zranitelné dítě, se setkává s mnoha druhy mýtických bytosti a bojuje proti nim. Velmi chytrá kniha pro inteligentní čtenáře, kteří se chtějí dozvědět více, luštit, hádanky, ale zároveň jsou i empatičtí.

Agnes Bokblogg 

Pokud bude tato série pokračujovat stejným způsobem, hravě strčí do kapsy všechny předchozí švédské fantasy jako "The Circle" nebo "sérii PAX"! Dítě útesů pasuje ke starým bájím a pohádkách, které mají schopnost učarovat!

Belinda Graham, Tidningen Kultur 

Jedná se o první díl hororové trilogie pro děti a dospívající mládež, ale nepochybuji o tom, že uchvátí i dospělé čtenáře. Příběh mě okamžitě pohltil  a nebyla jsem schopna knihu odložit.

Ylva kort och got (blog) 

I když nepatřím do cílové skupiny této knihy, nelituju, že jsem jí četl.  Je velmi dobře napsaná a zábavná. Odehrává se na souostroví a při čtení jsem opravdu cítil vlhkost mlhy a slanou mořskou vodu.

lasaochlyssna.wordpress.com

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Jana Parýzková)
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Jana Parýzková)
11. 12. 2017
Dítě útesů je první část série thrillerů pro dospívající mládež z pera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřírozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami.
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Darina Krejčí)
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Darina Krejčí)
8. 12. 2017
Dítě útesů je první část série thrillerů pro dospívající mládež zpera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Sabina Novotná)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Sabina Novotná)
7. 12. 2017
Vydejte se na dobrodružnou plavbu za svým srdcem
Recenzní konkurz  na novinku Bledý jezdec: Španělská chřipka z roku 1918 a jak změnila svět
Recenzní konkurz na novinku Bledý jezdec: Španělská chřipka z roku 1918 a jak změnila svět
5. 12. 2017
Španělská chřipka si napříč planetou vyžádala padesát až sto milionů životů. Stala se tak jednou z největších katastrof, které kdy lidstvo postihly. Přesto se však v našich vzpomínkách stala jen jakýmsi přívěskem první světové války.
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Eva Štefíková)
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Eva Štefíková)
5. 12. 2017
Musí lhát, aby odhalila pravdu. Jenže netuší, že než konečně dospěje k pravdě, po které touží, dozví se spoustu věcí, které by bylo lepší nevědět.
Recenze Čarodějnice, Salem 1692 - Stacy Schiff (Kateřina Miklíková)
Recenze Čarodějnice, Salem 1692 - Stacy Schiff (Kateřina Miklíková)
3. 12. 2017
Začalo to v roce 1692 během mimořádně drsné massachusettské zimy, kdy dcera duchovního začala křičet a zmítat se v křečích. Celá záležitost skončila o necelý rok později oběšením devatenácti mužů a žen a jeden starší muž byl popraven rozdrcením.
highslide